Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
και τους πόντους πού τους βλέπω; διότι εγώ μόνο μπαίνω στο λογαριασμό μιλίων μου
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και τους πόντους πού τους βλέπω; διότι εγώ μόνο μπαίνω στο λογαριασμό μιλίων μου
Στην τραπεζα..προφανως αφου δεν εχεις καρτα δεν μιλας καν για ποντους..δεν χανονται παντως με τπτ...:rolleyes:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Aν εννοείς πιστωτική κάρτα, ναι έχω. Στην τράπεζα πού; Εννοείς στο υποκατάστημα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aν εννοείς πιστωτική κάρτα, ναι έχω. Στην τράπεζα πού; Εννοείς στο υποκατάστημα;
Της αλφα μπονους εννοω και συνδεδεμενη εννοειται με την προθεσμιακη, στο λογαριασμο αυτης της καρτας φαινονται οι ποντοι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Aν εννοείς πιστωτική κάρτα, ναι έχω. Στην τράπεζα πού; Εννοείς στο υποκατάστημα;
Έχεις απλά μία πιστωτική που μαζεύεις μπόνους πόντους ή την aegean visa; Αν έχεις την aegean visa μπορείς τους μπόνους πόντους να τους μετατρέψεις σε μίλια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
και τους πόντους πού τους βλέπω; διότι εγώ μόνο μπαίνω στο λογαριασμό μιλίων μου
Από το web banking βλέπεις τους πόντους για κάθε κάρτα.
Αν οι πόντοι της προθεσμιακής περνιούνται στην αρχή του μήνα και μετατρέπονται στο τέλος του σε μίλια, είναι λογικό να έχεις αναμονή πάνω από μήνα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν δύο είδη πιστωτικής με την Aegean.

Η δική μου λέει Aegean Bonus και μπάινω στο σάιτ της Aegean στο Miles & Bonus όπου βλέπω πόσα μίλια πήρα ανάλογα με τις αγορές που έκανα με την κάρτα μου, πόσα πήρα από το booking και πόσα από τον προθεσμιακό. Υπάρχει και άλλη κάρτα με άλλες λειτουργίες; Δώστε ένα λινκ να μη σας βασανίζω. Ειλικρινά τα μπόνους δεν έχω ιδέα τι είναι για μένα είναι απλά μίλια ό,τι μαζεύω, δεν έχω "μετατρέψει" ποτέ μου κάτι σε μίλια.
Έχεις απλά μία πιστωτική που μαζεύεις μπόνους πόντους ή την aegean visa; Αν έχεις την aegean visa μπορείς τους μπόνους πόντους να τους μετατρέψεις σε μίλια.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν δύο είδη πιστωτικής με την Aegean.

Η δική μου λέει Aegean Bonus και μπάινω στο σάιτ της Aegean στο Miles & Bonus όπου βλέπω πόσα μίλια πήρα ανάλογα με τις αγορές που έκανα με την κάρτα μου, πόσα πήρα από το booking και πόσα από τον προθεσμιακό. Υπάρχει και άλλη κάρτα με άλλες λειτουργίες; Δώστε ένα λινκ να μη σας βασανίζω. Ειλικρινά τα μπόνους δεν έχω ιδέα τι είναι για μένα είναι απλά μίλια ό,τι μαζεύω, δεν έχω "μετατρέψει" ποτέ μου κάτι σε μίλια.
http://www.alphabonus.gr

Μία είναι η πιστωτική της aegean, αυτή που έχεις. Αν π.χ βάλεις βενζίνη από bp θα πάρεις κάποιους πόντους, 1 ευρώ=4 μπόνους πόντους(αν είχες κάποια amex θα σου διπλασίαζε τους πόντους).
Αυτούς μετά μπορείς να τους μετατρέψεις σε μίλια και να τα έχεις επιπλέον από αυτά που πήρες από booking ή πτήσεις με την εταιρεία.
όπως επίσης τους μπόνους πόντους που θα πάρεις από το προθεσμιακό μπορείς εφόσον έχεις aegean bonus visa να τους μετατρέψεις σε μίλια (προσοχή δεν είναι αναβάθμισης που λέει και η ειδική σε θέματα καρτών @paefstra)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Μπορείς να έχεις και μια American Express Bonus, με την οποία για κάθε ευρώ παίρνεις 2-8 bonus, τα διπλάσια δηλαδή από την κάρτα που έχεις.
Μετά με web banking να μεταφέρεις στην Aegean bonus Visa τα bonus της παραπάνω κάρτας ώστε να γίνουν μίλια κι έτσι να έχεις πολύ περισσότερα κάθε μήνα.
Ακούγεται περίπλοκο, αλλά δεν ασχολείσαι περισσότερο από 3 λεπτά κάθε μήνα και έχεις διπλάσια μίλια από πριν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπορείς να έχεις και μια American Express Bonus, με την οποία για κάθε ευρώ παίρνεις 2-8 bonus, τα διπλάσια δηλαδή από την κάρτα που έχεις.
Μετά με web banking να μεταφέρεις στην Aegean bonus Visa τα bonus της παραπάνω κάρτας ώστε να γίνουν μίλια κι έτσι να έχεις πολύ περισσότερα κάθε μήνα.
Ακούγεται περίπλοκο, αλλά δεν ασχολείσαι περισσότερο από 3 λεπτά κάθε μήνα και έχεις διπλάσια μίλια από πριν.
και διπλάσιες κάρτες...
η AMEX δεν έχειέξτρα επιβάρυνση σε πολλές αγορές; Έχω δει να μην τη δέχονται σε χώρες ολόκληρες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom