Πρωτομαγιάτικη απόδραση, γνώμες

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
θελω να μου προτεινετε μερη κοντα στην αθηνα για πρωτομαγια.σε καποιο γραφικο μερος.πηγα τον φλεβαρη αραχωβα.εχω βρει κατι για ευβοια(κυμη).πειτε μου κανα καλο μερος για να κλεισω :) ευχαριστω

για 2ημερο
 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
θελω να μου προτεινετε μερη κοντα στην αθηνα για πρωτομαγια για 2ημερο.σε καποιο γραφικο μερος.πηγα τον φλεβαρη αραχωβα.εχω βρει κατι για ευβοια(κυμη).πειτε μου κανα καλο μερος για να κλεισω :) ευχαριστω
Δωσε περισσότερες πληροφορίες για το τι ψάχνεις, με τι μεταφορικο μεσο κλπ...
Πάντως ωραια είναι να κοιτάξεις για Ναύπλιο ή Σπέτσες
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δωσε περισσότερες πληροφορίες για το τι ψάχνεις, με τι μεταφορικο μεσο κλπ...
Πάντως ωραια είναι να κοιτάξεις για Ναύπλιο ή Σπέτσες
με αυτοκινητο.δλδ ευβοια δεν αξιζει?
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
με αυτοκινητο.δλδ ευβοια δεν αξιζει?
Έχω πάει στην Κύμη αμέτρητες φορές και είναι πολύ όμορφα ειδικά εκείνη την εποχή. Εκείνο το τριήμερο είναι και η ανάβαση της Κύμης ένας τρομερός αγώνας Ράλυ. Είναι καλή εμπειρία και τα έξοδα δεν είναι θεωρώ πολλά.
Από Χαλκίδα ακολουθείς το δρόμο για Ν. Εύβοια και μετά το Αλιβερί τις πινακίδες για Σκύρο. Κάποια χιλιόμετρα πιο πέρα έχει μία διχάλα. Από αριστερά πάει Κύμη από τα βουνά και από αριστερά πάει παραλιακά. Το ίδιο όμορφα και τα δύο με την ίδια περίπου κίνηση και χρόνο. Το δεύτερο λίγα περισσότερα χιλιόμετρα.
Εάν συνεχίζει να σε ενδιαφέρει περιμένω μύνημα για λεπτομέρεις (φαγητό αξιοθέατα κτλ)

θελω να μου προτεινετε μερη κοντα στην αθηνα για πρωτομαγια.σε καποιο γραφικο μερος.πηγα τον φλεβαρη αραχωβα.εχω βρει κατι για ευβοια(κυμη).πειτε μου κανα καλο μερος για να κλεισω :) ευχαριστω

για 2ημερο
Άλλες Προτάσεις για Πρωτομαγιά κοντα στην Αθήνα με αυτοκίνητο:
1) Γαλαξίδι - Ιτέα (εάν δεν είχες πάει τότε από την Αράχωβα)
2) Λίμνη Ευβοίας - Καταρράκτες Δρυμώνα - Αγ. Ιωάννης Ρώσος - Ροβιές
3) Κάρυστος Ευβοίας με φέρρυ μποτ από Ραφήνα στο πήγαινε και από Στύρα για Αγ. Μαρίνα Αττικής στο έλα (ωραία εμπειρία) - Επίσκεψη στο χωριό Αντιάς (μιλάνε σφυρίζοντας)
4) Τρίκαλα Κορινθίας
5) Επίδαυρος με εκδρομή στο Ναύπλιο στο γυρισμό
6) Ορεινή Γορτυνία (Λεβίδι - Βυτίνα - Δημητσάνα) - Δυστυχώς όλα αυτά τα χωριά είναι παρεξηγημένα την άνοιξη που η φύση είναι σε οίστρο και το θέαμα εξωπραγματικό.
7) Καλάβρυτα και ορεινή Αχαΐα
8) Νησιά Αργοσαρωνικού - Αίγινα, Ύδρα, Σπέτσες, Πόρος κτλ
9) Ναύπακτος & πέριξ

Για όποια από τις ιδέες σου άρεσε περιμένω μυνημα να σου πω λεπτομέρειες.


Ακόμη και να μην φύγεις από την Αττική μπορείς να βρεις μέρη να περάσεις καλά, όπως:
Λίμνη Μαραθώνα, Σούνιο, Δερβενοχώρια και πολλά άλλα.

Τελευταία Συμβουλή
Όπου και να επιλέξεις να πας να ξεκινήσεις πάρα πολύ νωρίς για να γλυτώσεις την κίνηση των υπολοίπων εκδρομέων.
Σε περίπτωση του πλοίου να ελέγξεις εάν δεν έχουν απεργία λόγω της ημέρας. Την έχω πατήσει ήταν πάμε Κέα και τζίφος
 
Last edited by a moderator:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Κάποια χιλιόμετρα πιο πέρα έχει μία διχάλα. Από αριστερά πάει Κύμη από τα βουνά και από αριστερά πάει παραλιακά.
Βάλε και κανένα δεξιά μπρε...Ούτε το ΚΚΕ τόσο αριστερά.... Μην μπερδευτώ και γω όταν αποφασίσω να πάω Κύμη...
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Βάλε και κανένα δεξιά μπρε...Ούτε το ΚΚΕ τόσο αριστερά.... Μην μπερδευτώ και γω όταν αποφασίσω να πάω Κύμη...
Δίκιο έχεις η δεύτερη περίπτωση είναι δεξιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.237
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom