Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031

tania_t02

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Φαινεται καλο και κεντρικο και τα σχολια,γενικα ειναι καλα.Το να εχει μετρο κοντα,σε βολευει,ειδικα με το παιδι.Αν συμφωνησατε και στην τιμη...αληθεια,δεν θα σε χρεωσει καθαρισμο;
Ναι συμφωνω...το μετρο το θελω κοντα αλλα δεν θελω να το χρησιμοποιησω πολυ τελικα γιατι δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι απο κοσμο κ καθαριοτητα για το παιδι... για καθαρισμο δεν με χρεωνει απ οτι βλεπω στην προσφορα.. αλλα εγω καλου κακου τη ρωτησα
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι μπορείς να διαπραγματεύεσαι στο airbnb.Και πόσο μάλλον να είναι σε θέση ο οικοδεσπότης να κατεβάσει την προμήθεια της εταιρείας.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι μπορείς να διαπραγματεύεσαι στο airbnb.Και πόσο μάλλον να είναι σε θέση ο οικοδεσπότης να κατεβάσει την προμήθεια της εταιρείας.
Μήπως η προμήθεια είναι ανάλογη με το ποσό της κράτησης που θα δηλώσει ο ιδιοκτήτης;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Όσο έχω ψάξει δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.Συνήθως είναι στάνταρ για τον κάθε χώρο.Αλλά anyway,απλά μου φαίνεται too much να μην χρεώνει ούτε την καθαριότητα.Κανονικά θα έβγαινε 500+ και το αφήνει 400.Ελπίζω να συνεννοήθηκαν σωστά τουλάχιστον!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Όσο έχω ψάξει δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.Συνήθως είναι στάνταρ για τον κάθε χώρο.
Εγώ είχα καταλήξει στο αντίθετο συμπέρασμα, ότι έχει να κάνει με την τιμή.
Ελπίζω να συνεννοήθηκαν σωστά τουλάχιστον!!
Κι εγώ. Τέτοιες συνεννοήσεις θέλουν προσοχή. Πολλές φορές καταλαβαίνουμε ότι συμφωνήθηκε αυτό που μας φαίνεται πιο βολικό και συμφέρον :(

(πολύ καθαρεύουσα έπεσε)
 

tania_t02

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Καπου εδω στο site διαβασα οτι μπορω να ζητησω απ τον ιδιοκτητη καλυτερη τιμη. Αλλα δεν επηρεασε την προμηθεια της εταιρειας..απ τις δικες του χρεωσεις μου εκοψε

Και τελικα μου ειπε οτι περα απ την προμηθεια της εταιρειας και το φορο 3.50 ευρω δεν εχω αλλη χρεωση

Να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι μπορείς να διαπραγματεύεσαι στο airbnb.Και πόσο μάλλον να είναι σε θέση ο οικοδεσπότης να κατεβάσει την προμήθεια της εταιρείας.
Σε οτι μου αρεσε εστελνα μνμ.. αρκετοι μου εκαναν κατι καλυτερο η δεν μου χρεωναν το παιδι ως τριτο ατομο.. παντως με την καθαριοτητα το διευκρινησα..

Εγώ είχα καταλήξει στο αντίθετο συμπέρασμα, ότι έχει να κάνει με την τιμή.

Κι εγώ. Τέτοιες συνεννοήσεις θέλουν προσοχή. Πολλές φορές καταλαβαίνουμε ότι συμφωνήθηκε αυτό που μας φαίνεται πιο βολικό και συμφέρον :(

(πολύ καθαρεύουσα έπεσε)
Επειδη στην κρατηση προσφορα που μου εστειλε δεν ανεφερε καθαριοτητα τον ρωτησα συγκεκριμενα γι αυτο για να μην εχουμε παρεξηγηση κ μου απαντησε πως δεν εχω αλλη χρεωση περα απ το φορο που θα πληρωσω εκει.. τι να πω.. ευχομαι να ισχυει..

Αυτό πως σας φαίνεται?
https://www.airbnb.gr/rooms/5741672

Ειναι στην ίδια τιμή αλλα σε άλλη περιοχή. Το κακό ειναι δεν εχει μετρό κοντά..
 
Last edited by a moderator:

panagiotisvm

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σε όλους,
θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: κλείνοντας Online το εισιτήριο για Βατικανό και Σιστίνα μπορώ να περιηγηθώ και στους κήπους του Βατικανού ή έχουν ξεχωριστό εισιτήριο; Επίσης η εκκλησία του Αγ.Πέτρου είναι εντός ή εκτός Βατικανού; Έχει ξεχωριστό εισιτήριο;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
; Επίσης η εκκλησία του Αγ.Πέτρου είναι εντός ή εκτός Βατικανού; Έχει ξεχωριστό εισιτήριο;
O Αγιος Πετρος ειναι μεσα στο Βατικανο.Δεν εχει εισιτηριο η εκκλησια,αλλα πληρωνεις για να ανεβεις στον τρουλο.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
γεια σε όλους,
θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: κλείνοντας Online το εισιτήριο για Βατικανό και Σιστίνα μπορώ να περιηγηθώ και στους κήπους του Βατικανού ή έχουν ξεχωριστό εισιτήριο; Επίσης η εκκλησία του Αγ.Πέτρου είναι εντός ή εκτός Βατικανού; Έχει ξεχωριστό εισιτήριο;
Για τους κήπους είναι ξεχωριστό το εισιτήριο! Άμα δεις στο σιτε γράφει και για εισιτήρια που περιλαμβάνουν και τους κήπους απλά είναι πιο ακριβά!
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Καλή σας μέρα,
πάω Ρώμη για πρώτη φορά στις 30 Μαΐου για 3 βράδια (μη μου αναφέρεται ότι είναι λίγα, διαβάζοντας πάρα πολλά πράγματα που έχουν γραφτεί εδώ μέσα το έχω καταλάβει αλλά είχα ήδη κλείσει τα πάντα).
Μπορείτε να μου προτείνεται 3 εστιατόρια για βράδυ που αξίζει να πάω, αλλά αν είναι δυνατό το κόστος να μην υπερβαίνει τα 50-60 ευρώ για 2 άτομα?
Απ' ότι είδα στα περισσότερα που αναφερθήκατε γίνεται κράτηση με e-mail είτε online στο site τους οπότε σκοπεύω να κάνω κρατήσεις και για τα 3 βράδια.
Ποια είναι μια λογική ώρα δείπνου στη Ρώμη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom