Ηνωμένο Βασίλειο Τρένα/λεωφορεία από Λονδίνο σε διάφορες πόλεις

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
η 1,5 λίρα είναι στάνταρ :)
η αλλαγή κάρτας που πρότεινα αφορά το αν κάποιες τιμές extreme προσφορών (που δεν αφορούν Λονδίνο !) εμφανίζονται μόνο για ένα πελάτη .
Παίζει, αφού ξαναλέω ότι το megabus λειτουργεί σαν αεροπορική, παίζει με τα περιθώρια χρόνου και την διαθεσιμότητα.. :)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Πολυ ακριβα..πολυ ακριβα..11 λιρες R/T Λονδινο - Οχφορδη +0.50£ για την on line κρατηση..... εχω επισης να καταγγειλω τον καιρο στο Λονδινο...ειναι Ανοιξιάτικος Δεκεμβρης πραμα...:bleh:
 

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
αυτό το τελευταίο δυσκολάκι! και ζέστη να χει...δεν βρέχει???? :eek:

τα καλά της ''κλιματικής αλλαγής'' ερχονται??!! :D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε οταν λεει ανοιξιατικος προφανως εννοει βροχερος...
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Ka
Καλώς όρισες :)

Eγώ κλείνω τραίνα από εδώ. Αλλά τώρα βγάζει δρομολόγια μέχρι τις 14 Δεκεμβρίου. Θα πρέπει να περιμένεις λιγάκι.

Η mega bus που έχει πιο οικονομικά λεωφορεία δεν έχει βγάλει ούτε αυτή δρομολόγια για τη περίοδο που θες http://uk.megabus.com/

Η national express έχει βγάλει δρομολόγια για τη συγκεκριμένη περίοδο οπότε ψάξτο και από εκεί http://www.nationalexpress.com/home.aspx

Γενικά οι μεταφορές εδώ είναι πολύ ακριβές,(ειδικά τα τρένα) να είσαι προετοιμασμένη ψυχολογικά!!!

Για Νοτιγχαμ και για Bristol δεν νομίζω ότι θα σου βγει τρομερό το ποσό αλλά για τα υπόλοιπα χμμμ. Είναι και περίοδος εορτών βλέπεις.

Ισχύει γενικά το όσο πιο νωρίς τόσο πιο φθηνά και πάντα μέσω ιντερνετ.

Οι εκ Λονδίνου μπορεί να έχουν να σου προτείνουν καμιά ακόμη λύση.

edit. Έχει δίκιο η paefstra για το Μάντσεστερ. Είναι λίγο σκότωμα!
Τι γίνεται αν κλείσεις τρένο με επιστροφή και δεν προλάβεις την ώρα που λέει το εισιτήριο που έχεις πάρει μέσω ίντερνετ; Θέλω να πω ότι θα πάω κάπου αυθημερόν και δεν εξαρτάται από μένα ακριβώς τι ώρα θα είμαι στο σταθμό (θέλω να προλάβω το γρήγορο τρένο για να φτάσω και πίσω στο Λονδίνο μια ώρα νωρίτερα το βράδυ) Αν δεν το προλάβω, απλά ισχύει για το επόμενο;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ka

Τι γίνεται αν κλείσεις τρένο με επιστροφή και δεν προλάβεις την ώρα που λέει το εισιτήριο που έχεις πάρει μέσω ίντερνετ; Θέλω να πω ότι θα πάω κάπου αυθημερόν και δεν εξαρτάται από μένα ακριβώς τι ώρα θα είμαι στο σταθμό (θέλω να προλάβω το γρήγορο τρένο για να φτάσω και πίσω στο Λονδίνο μια ώρα νωρίτερα το βράδυ) Αν δεν το προλάβω, απλά ισχύει για το επόμενο;
Μόνο αν το εισιτήριο σου έχει ανοιχτή επιστροφή μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε δρομολόγιο. Αν το εισιτήριο σου έχει συγκεκριμένη ώρα πάνω και δεν το προλάβεις, δεν μπαίνεις στο επόμενο.Βγάζεις καινούριο εισιτήριο... Οπότε καλό είναι σε τέτοιες περιπτώσεις που δεν ξέρεις περίπου τι ώρα θα ταξιδέψεις να βγάζεις open επιστροφή. :)
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Πάντως να πάρω επιτόπου στο σταθμό είναι και για τα τρένα ακριβότερα;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φωτιά και λάβρα!!!
Που θα είσαι;
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
London-Birmingham-London
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορείς να μου πεις και πότε θα είναι το αυθημερόν ταξίδι σου και τι ώρες θα ταξιδέψεις περίπου;

Σε ρωτώ γιατί στη national rail για παράδειγμα την επιστροφή από Birmingham αύριο μου τη δίνει με open off peak εισιτήριο. Αυτό κάνε και εσύ κλείσε open και επιστρέφεις ότι ώρα θες :)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom