Γουατεμάλα Μεξικό To πουλί του Πι (Mεξικό - Γουατεμάλα)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Το mole ηταν ισως απο τα ελαχιστα γαστρονομικως ενδιαφεροντα του Μεξικου. Οπως και το θεϊκο ceviche σε ψαροταβερνα στη Τουλουμ...
Mole υπάρχουν διάφορα. Το συγκεκριμένο όμως δεν βλεπόταν και δεν τρωγότανε
Άλλη μια εκδοχή με πιο παραδοσιακή εμφάνιση
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εγώ αυτό το σκούρο δοκίμασα, που έχει σοκολάτα, πάπρικα κτλ. με κοτόπουλο, όπως αυτό της φωτογραφίας.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Εγώ αυτό το σκούρο δοκίμασα, που έχει σοκολάτα, πάπρικα κτλ. με κοτόπουλο, όπως αυτό της φωτογραφίας.
ΚΑι δεν αναγούλιασες; με εκπλήσεις…. ή στο δήθεν πέσαμε σε αποτυχημένη σπιτική συνταγή
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ίσως. Εμείς το βρήκαμε πολύ ενδιαφέρον :)
Μας άρεσε κοινώς...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Γουρουνακι εχω παρεξηγηθει.... μα ειναι δυνατον να μην συμπεριλαβεις στα αρχικα βασανιστηρια εμενα....το ιδρυτικο στελεχος του γκρουπ των παραλιολογων?που παει το γκρουπ χωρις εμενα; Αισχος!!!Καλα που γυριζω αυτη τη στιγμη απο παραλια κ ειμαι ζεν....ειδαλλως θα πραγματοποιουσα τα βασανιστηρια του ονειρου....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Γουρουνακι εχω παρεξηγηθει.... μα ειναι δυνατον να μην συμπεριλαβεις στα αρχικα βασανιστηρια εμενα....το ιδρυτικο στελεχος του γκρουπ των παραλιολογων?που παει το γκρουπ χωρις εμενα; Αισχος!!!Καλα που γυριζω αυτη τη στιγμη απο παραλια κ ειμαι ζεν....ειδαλλως θα πραγματοποιουσα τα βασανιστηρια του ονειρου....
Μπήκα στον πεορασμό το ομολογώ, πού θα μου πας όμως η ιστορία ακόμα στην αρχή της είναι. 'Ενας εφιάλτης ακόμα του πρέπει του Πι σαν θα βρεθεί μια ανάσα από παραλίες
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μπήκα στον πεορασμό το ομολογώ, πού θα μου πας όμως η ιστορία ακόμα στην αρχή της είναι. 'Ενας εφιάλτης ακόμα του πρέπει του Πι σαν θα βρεθεί μια ανάσα από παραλίες
Καλως θα αναμενω ατο ακουστικο μου,ωστοσο σε περικαλω θα επιθυμουσα παρομοια ενδυμασια με τα λοιπα μελη,γιατι μου αρεσουν τα leather
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Καλως θα αναμενω ατο ακουστικο μου,ωστοσο σε περικαλω θα επιθυμουσα παρομοια ενδυμασια με τα λοιπα μελη,γιατι μου αρεσουν τα leather
Λες να σε εβγαζα με φουστάνι; Εσύ θα είσαι κάτι σε catwoman
 
Last edited:

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
ΚΑι δεν αναγούλιασες; με εκπλήσεις…. ή στο δήθεν πέσαμε σε αποτυχημένη σπιτική συνταγή
Αυτό ήταν μέρος σχεδίου εκδίκησης των παραλιοπληκτων!!! Όχι που θα την γλύτωνες έτσι!!!!
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Πρέπει να δηλώσω δημόσια ότι έχω αρχίσει να σε φθονώ.
Δεν είμαι σίγουρη όμως για πιο πράγμα.
Για τους προορισμούς (που έχεις ζβαρνίσει τον ντουνιά);
Για την συγγραφική δεινότητα;
Ή για τις φωτογραφίες;

Πες μου όμως κάτι Ρόζ παμφάγο ζωντανό... Βλέποντας τις φωτογραφίες σου μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

Οι πόλεις στο κέντρο του φαίνονται πολύ όμορφες και φροντισμένες. Μόλις απομακρυνθείς μερικά τετράγωνα από την κεντρική πλατεία το ίδιο σκηνικό είναι παρόμοιο με τις πόλεις του Περού, ασοβάντιστα σπίτια κτλ;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Οι πόλεις στο κέντρο του φαίνονται πολύ όμορφες και φροντισμένες. Μόλις απομακρυνθείς μερικά τετράγωνα από την κεντρική πλατεία το ίδιο σκηνικό είναι παρόμοιο με τις πόλεις του Περού, ασοβάντιστα σπίτια κτλ;
Οι πόλεις του Μεξικού που πέρασα είναι πιο περιποιημένες και εκτός ιστορικού κέντρου που είναι αρκετά εκτεταμένο. Ακόμα και στα προάστια του Μέξικο σίτυ όσο είδα από το αμάξι, εκεί που έπαιρνε κι έδινε ο τσιμεντόλιθος στις φτωχογειτονιές, τα βάφαν κοκκινομπλέ που να βγάζει μάτι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom