ΗΠΑ I'm still in a NEW YORK state of mind..

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ααααχχχχ πόσο ζηλεύω...να περνάς τέλεια!!!!!!Πιες ενα καφε για μένα στο Bryant Park..το παρκάκι μου!!!!
Ευχαριστώ Joanna!! Ελπίζω αύριο να προλάβουμε βόλτα και προς τα εκεί! Σήμερα γυρίσαμε από την εκδρομή στους (εκπληκτικούς!) καταρράκτες του Νιαγάρα οπότε έχουμε 2 μέρες να πάμε Μανχάταν..

Το cheesecake που σας εμεινε απωθημενο μην ξεχασετε!! ;)
Από τα πρώτα πράγματα που κάναμε την πρώτη μέρα που πήγαμε Μανχάταν! :)
Δε το πετύχαμε τόσο φρέσκο όσο το θυμόμασταν αλλά και πάλι ωραιότατο ήταν..
Αύριο θέλω να πάμε και στο Τwo little hens, έχω ακούσει από πολλούς εδώ ότι έχει πολύ ωραία γλυκά! :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ετσι μπραβο echo...
Θελουμε αναλυτικες εντυπωσεις και φωτογραφιες απο τους καταρρακτες:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
με το καλό. καλή πτήση.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
καλη επιστροφη, περιμενουμε αναλυτικες οδηγιες και εμεις που θα ταξιδεψουμε σε λιγους μηνες!:clap:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Νέα Υόρκη ξανά

Ενάμιση χρόνο μετά, το Πάσχα του 2015, επισκεφτήκαμε ξανά την αγαπημένη μας πόλη για 11 μέρες! Δε θα γράψω νέα ιστορία αλλά θα προσθέσω μερικά κεφάλαια με φωτογραφίες κυρίως από κάποιες εκκρεμότητες που αφήσαμε στο πρώτο μας ταξίδι. Θα αφιερώσω και ένα κεφάλαιο στους καταρράκτες του Νιαγάρα (πήγαμε για μια διανυκτέρευση).

Αυτή τη φορά ταξιδέψαμε με την delta, σε απευθείας πτήση, και ήταν πολύ πιο άνετη. Κράτησε πάνω από 11 ώρες και (όπως και στο προηγούμενο ταξίδι) ανεβήκαμε πολύ βόρεια, περνώντας πάνω από την Γροιλανδία. Μόνο που αυτή τη φορά ήταν μέρα και έτσι όταν άνοιξα το παράθυρο αντικρίσαμε αυτό:

 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Άγαλμα της Ελευθερίας και Ellis island

Το πρώτο φωτογραφικό αφιέρωμα που ακολουθεί είναι η διαδρομή με το καράβι για το Άγαλμα της Ελευθερίας και το Ellis island. Δηλαδή αυτό που δεν καταφέραμε λόγω καιρού να κάνουμε στο πρώτο μας ταξίδι. Δεν κλείσαμε εισιτήρια από το ίντερνετ αλλά πήγαμε κατευθείαν στο Battery park και παρόλο που είχε πολύ κόσμο η διαδικασία ήταν αρκετά σύντομη.

Freedom tower







Η ουρά για τα εισιτήρια



Στο καραβάκι























Δεν κατεβήκαμε στο Liberty island αλλά συνεχίσαμε για το Ellis island



Εllis island













Κρητικοί μετανάστες με τις ρακές και τα κουμπούρια













Στην επιστροφή





Στο Battery park πετύχαμε μια ομάδα breakdancers









Kαι ένα γκράφιτι για τους δίδυμους πύργους...

 
Last edited:

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
στην photo πάνω από την Γροιλανδία με τα παγόβουνα σε τι ύψος πετουσατε θυμασαι? ειναι χαμηλα η ετσι μου φαινεται εμενα?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
στην photo πάνω από την Γροιλανδία με τα παγόβουνα σε τι ύψος πετουσατε θυμασαι? ειναι χαμηλα η ετσι μου φαινεται εμενα?
Δεν πρόσεξα στην οθόνη το ύψος, αλλά τώρα που το λες, σαν να πετούσαμε χαμηλά..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.134
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom