Και αν σκάσει λάστιχο στο ταξίδι? τι κάνω?

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αφου ξεχωριζουμε τους ανθρωπους σε επαγγελματικες κατηγορίες, βάλε και τους υδραυλικους μέσα στους "αβοηθητους". Την προηγουμενη εβδομαδα εσκασα 100 ευρω για μια απλη διαρροη και 1 ωρα δουλειά..
Ο μπατσος δεν ειναι επαγγελματικη κατηγορια αλλα ξεπεσμος.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η Ζωή η Τρομερή τα έβαλε με τα θηρία και δεν μπορούσε να αλλάξει ένα σκατολάστιχο να πάει στο διάολο να ησυχάσουμε, ας έλεγε στο γρύλο και στο σταυρό: εσύ και εσύ αλλάξτε το λάστιχο ΤΩΡΑ! Δεν το έκανε όμως και τα γνωστά Μ.Μ.Ε. βρήκαν την ευκαιρία να "ενημερώσουν"...εγώ όμως από τις πηγές μου πληροφορήθηκα το διάλογο που είχε με τον υπάλληλο του πρατηρίου καυσίμων και σας τον μεταφέρω κατά λέξη:
-Ζωή η Τρομερή:Βάσει του άρθρου 185 παρ. 7 του κανονισμού υποχρεούσε να αντικαταστήσεις το σχισμένο ελαστικό αμέσως.
-Υπάλληλος:Εγώ δεν είμαι από τους τριακόσιους να μου δίνεις εντολές.
-Ζωή η Τρομερή:Γιατί απο αυτούς είναι κάποιος ικανός να αλλάξει ένα λάστιχο...να πουλάει βιβλία ίσως..
-Υπάλληλος:Μετά τα μνημόνια σχίζετε και τα ελαστικά των αυτοκινήτων σας?
-Ζωή η Τρομερή:Μόλις σκότωσες την "πρώτη φορά αριστερά!!!
-Υπάλληλος: Ουάουυυυ!!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Στην Ελλάδα και αυτό το γεγονός είναι θέμα....το σκασμένο λάστιχο και γενικά η αλληλεγγύη....
εγώ μόνο που θα την άκουγα, επειδή έχουμε να κάνουμε και με περίπτωση σπανίζουσα, θα τις ελεγα το εξής ....αν δεν βγάλεις κιχ για 10 λεπτά στο αλλάζω στο πι και φι αλλιώς θα μείνει σκασμένο το σκασμένο....
θα πρέπει κάποτε να μάθεις να πορεύεσαι στη ζωή και με το "σταυρό" στο χέρι βρε Ζωή....
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επίσης προτείνω να κάνουμε ένα poll (όχι Νιούμαν) και να ψηφίσουμε πόσο σύντομα θα ανακηρυχθεί αυτό το topic σε off...
Ή εναλλακτικά "πόσα μέλη του travelstories χρειάζονται για να γίνει ένα topic, off topic???"
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις δεν μας ενδιαφέρει, εμένα όμως θα με ενδιέφερε πολύ να δω πως θα αντιμετωπίζαμε εμείς το θέμα σαν υποτιθέμενοι επαγγελματίες ή σαν ταξιδιώτες.
Tι ανακατεύουμε συνέχεια την Ζωή την ζωηρή;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom