Γεια σας! ειμαι νεο μελος εδώ :-)

vicky97102

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα! είμαι 18 χρονών και λατρεύω τα ταξίδια!! φέτος αποφάσισα να πάω ταξίδι με το αγόρι μου που ειναι 23. έχω ακουσει και διαβασει για διαφορα νησια.. είμαι αναμεσα στην Μήλο και στην Σαντορίνη. ποιο μου προτείνετε;

καταρχας να πω οτι:
-δν θα εχουμε μεταφορικο μεσο για λογους οικονομιας
-θα θελαμε να εχει καποια αλφα νυχτερινη ζωή αλλα μην παμε και στο άλλο ακρο.
-να εχει ωραιες παραλιες και μέρη
Γενικα οταν εμαθα οτι η μηλος εχει καταρρακτη επαθα την πλακα μου γτ τους λατρευω! αξιζει ομως; Απο την αλλη,εχω ακουσει για αυτα τα περιφημα ηλιοβασιλεματα στην σαντορινη καθως και για την παραλια με τα μαυρα βοτσαλα.. κατανοειτε λοιπον το διλημμα μου..
 
Last edited by a moderator:

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
καλησπέρα! είμαι 18 χρονών και λατρεύω τα ταξίδια!! φέτος αποφάσισα να πάω ταξίδι με το αγόρι μου που ειναι 23. έχω ακουσει και διαβασει για διαφορα νησια.. είμαι αναμεσα στην Μήλο και στην Σαντορίνη. ποιο μου προτείνετε;

Καλησπέρα, Βίκυ! Καλώς ήρθες στη μεγάλη μας παρέα!

Σχετικά με το ερώτημά σου, τι σας ενδιαφέρει περισσότερο; Η νυχτερινή ζωή; Οι παραλίες; Η γραφικότητα;
Έχοντας επισκεφθεί 3 φορές τη Σαντορίνη, έχω να πω πως έχει έντονη νυχτερινή ζωή, πολύ γραφικότητα, υπέροχα τοπία, ιστορία, κατακλίζεται από διάφορες ηλικίες και είναι ιδανικός προορισμός για ζευγάρια. Επίσης, οι παραλίες της μου αρέσουν, διότι είναι εντελώς διαφορετικές από των υπόλοιπων κυκλάδων. Οπότε θα την πρότεινα ως προορισμό.
Τη Μήλο δεν την έχω επισκεφθεί. Ωστόσο, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τις παραλίες της και πως δεν έχει έντονη νυχτερινή ζωή.
Μπορεί να σε διαφωτίσει κάποιο άλλο μέλος σχετικά με τη Μήλο. Μπορείς, ακόμα, να επισκεφθείς τις συζητήσεις σχετικά με τα δυο αυτά νησιά για περισσότερες πληροφορίες. Για Μήλο: http://www.travelstories.gr/community/forums/Νησιά-Αιγαίου.12/?prefix_id=102
Για Σαντορίνη: http://www.travelstories.gr/community/forums/Νησιά-Αιγαίου.12/?prefix_id=81

καταρχας να πω οτι:
-δν θα εχουμε μεταφορικο μεσο για λογους οικονομιας
-θα θελαμε να εχει καποια αλφα νυχτερινη ζωή αλλα μην παμε και στο άλλο ακρο.
-να εχει ωραιες παραλιες και μέρη
Γενικα οταν εμαθα οτι η μηλος εχει καταρρακτη επαθα την πλακα μου γτ τους λατρευω! αξιζει ομως; Απο την αλλη,εχω ακουσει για αυτα τα περιφημα ηλιοβασιλεματα στην σαντορινη καθως και για την παραλια με τα μαυρα βοτσαλα.. κατανοειτε λοιπον το διλημμα μου..
1. Στη Σαντορίνη υπάρχουν τακτικά δρομολόγια του ΚΤΕΛ, οπότε θεωρώ ότι δε θα χρειαστείτε μεταφορικό μέσο.
2. Η νυχτερινή ζωή είναι έντονη (στα Φηρά), αλλά δεν είναι τόσο έντονη όσο της Μυκόνου.
3. Η αλήθεια είναι πως στη Σαντορίνη απολαμβάνεις τα καλύτερα ηλιοβασιλέματα (στην Οία και το Ημεροβίγλι).
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom