Sun of the beach!

CostaNastazia

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Μπααα δε βοηθάτε καθόλου, ισα ισα που μπερδεύομαι περισσότερο όσο πιο πολλά βλέπω :eek: θέλω να πάω παντού!
Αλήθεια, πώς γίνομαι μέλος στο γκρούπ?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Η Pipa beach είναι από τις πιο γνωστές της Βραζιλίας κυρίως στους σέρφερς.

Στους πρώτους χάρτες των Πορτογάλων αναφερόταν ως Orotapiry (το χωριό του λευκού) ενώ το 1626 έγινε γνωστή με το όνομα Itacoatiara (χρωματιστός βράχος), που εύκολα έγινε Ponta do Cabo Verde (πράσινο ακρωτήρι).

Στο τέλος δεν ήξεραν πως να την πουν και κάποιος σκέφτηκε ''μωρέ δεν τη λέμε pipa να τελειώνουμε!'' Και έτσι έγινε...Praia da Pipa λοιπόν, που όπως φαντάζεστε σημαίνει "Kite Beach".
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
1. Έχω τρελαθεί με την φωτοου στο ποστ #90. Πού είναι;
2. Αφού οι παραλίες που μιλάν πιο γλυκά στην καρδούλα μου είναι στην Ασία, εγώ γιατί με φαντάζομαι πάντα να κολυμπώ σε aguas de America Latina?E?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Νικαράγουα, Little Corn Island

H Maya bay στο νησί Phi phi Ley από την ταινία The Beach
Ποσο χαλια διακοπες μπορει να ειναι αυτες....να νανουριζεσαι στην ταλαιπωρη αιωρα,διπλα στη πανασχημη παραλια με εκεινα τα απαισια πρασινογαλαζα νερα...
αηδια..:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ποσο χαλια διακοπες μπορει να ειναι αυτες....
Όχι απλά χάλια..εγώ την έχω πατήσει κάποιες φορές που πήρα τη θαρραλέα απόφαση να πάω σε τέτοια μέρη και μετά από μερικά ποτά...εεε μέρες θέλω να πω,κυριολεκτικά πρασίνισα

Αν σου τύχει φίλη karfitsa κάνε υπομονή και άκου μερικά tips από την ειδικό.
Πάρε μια τσατσάρα και κάθε θλιβερό ηλιοβασίλεμα κόβε δοντάκι-σβήνε και από μια μέρα με ανακούφιση που επιβίωσες και σήμερα

Πλακώσου στα ρούμια για να ξεχάσεις που βρίσκεσαι,

κάποιες παραλίες διαθέτουν ξεδιάντροπους πάγκους και παραπήγματα που θέλουν να λέγονται beach bars

πήγαινε καμιά βόλτα στα δάση με τους φοίνικες που συνήθως συνοδεύουν αυτά τα καταθλιπτικά μέρη. Όχι οτι είναι ευχάριστο να βρίσκεσαι τόσο κοντά στη φύση, απλά να φας λίγο χρόνο βρε παιδί μου.
Τέλος αν φτάσεις στα όριά σου, πάρε μια μάσκα (εγώ δε στο συνιστώ), πάρε και βατραχοπέδιλα (πες πως δεν το είπα ποτέ) και μπες στη θάλασσα :shock::eek:.

Αν δεν πεθάνεις από καρχαρία, θαλάσσιο φίδι, κροκόδειλο ή αρκούδα, θα πεθάνεις σίγουρα από υποβρύχια βαρεμάρα :D
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πω πω με μιζέριασες με την περιγραφή σου!!! Χάλιααααααααααααα σου λέωωω χάλιααααα..... Πώς να πάει τώρα η @karfitsa εκεί με τέτοια σχόλια!!!!!!! :haha:
ΥΓ: Η τύπισσα με το κοκτέιλ καρύδας εσύ είσαι;;;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom