Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

dimlaz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα παιδια..Θα ήθελα την βοήθεια σας και αν γινεται λιγο συντομα γιατι πρεπει να κανω το check in. Εχω κλεισει 4 θεσεις με ryan air απο αθηνα για ρωμη. Θα ηθελαν να ρωτησω για να κατσω διπλα διπλα με τους υπολοιπους πρεπει να πληρωσω η αν θα κανω το δωρεαν θα μας βαλει διπλα;;Εχει γίνει μια κρατηση και για τους 4..Ευχαριστω
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπερα παιδια..Θα ήθελα την βοήθεια σας και αν γινεται λιγο συντομα γιατι πρεπει να κανω το check in. Εχω κλεισει 4 θεσεις με ryan air απο αθηνα για ρωμη. Θα ηθελαν να ρωτησω για να κατσω διπλα διπλα με τους υπολοιπους πρεπει να πληρωσω η αν θα κανω το δωρεαν θα μας βαλει διπλα;;Εχει γίνει μια κρατηση και για τους 4..Ευχαριστω
Θα σας βάλει όλους μαζί χωρίς επιπλέον χρέωση.
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Καλησπέρα,

Να ρωτήσω κάτι:

Στην Ryanair δικαιούμαστε μια μικρή βαλίτσα μέχρι 10 κιλών, πέρα απο αυτήν αν θέλω να αγοράσω μια extra 15 κιλών για να την παραδώσω για να μπει στις αποσκευές του αεροπλάνου .

1. Μπορώ να την αγοράσω αφού έχω κλείσει το εισιτήριο
2. Αν αγοράσω αποσκευή π.χ μια 15 κιλών, δικαιούμαι μετά να πάρω και την free στην καμπίνα;
3. Εφόσον θα έχω τυπώσει/η από το κινητό την κάρτα επιβίβασης που τις παραδίδουμε στην ryanair?

Από αυτόν εδώ τον πίνακα http://www.ryanair.com/us/fees/ μπορεί κάποιος να μου πει ποιο το κόστος μιας βαλίτσας 15 κιλών απο Αθήνα για Λονδίνο εκτός της χειραποσκευής;
 

alba koka

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πάρε τηλέφωνο οπωσδήποτε για το όνομα.

Οσο για τον ανήλικο που αναφέρεται πιο πάνω αυτό που ήξερα εγώ από παρόμοια περίπτωση παλιότερα είναι ότι το λύσαμε το θέμα μέσω τηλεφώνου και όχι από το αεροδρόμιο.Τώρα αν το αλλάξανε το σύστημα από τότε δεν γνωρίζω .
γεια..
επειδη λοιπον ειμαι καινουρια σρ αυτο το φορουμ και δεν εχω ιδεα πως να υποβαλω μια ερωτηση και δεν εχω και τον χρονο να το ψαξω θα μου επιτρεψετε να κανω εδω μια ερωτηση εστω και σε μορφη απαντησης(συγγνωμη εκ των προτερων)..εχω κλεισει μια πτηση θεσ/νικη-αθηνα για την δευτερα αλλα δεν βρισκω πουθενα το διαβατηριο μου..Διαθετω ωστοσο ακαδημαικη ταυτοτητα(you know φοιτητικο πασο) και μια φωτοτυπια του διαβατηριου μου που ομως δεν ειναι επικυρωμενη..Γνωριζετε αν μπορω να ταξιδεψω με ενα απο αυτα τα δυο η μπαα;; Κι αν θελω να αναβαλω την πτηση για πιο μετα θα πρεπει να πλητωσω κι αλλα ε ??αα και τελευταιο..κατι εχω ακουσει για επιστροφη ειστηριου και επιστροφη χρηματων...ισχυει τιποτα τετοιο;; helppp
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
2. Αν αγοράσω αποσκευή π.χ μια 15 κιλών, δικαιούμαι μετά να πάρω και την free στην καμπίνα;
3. Εφόσον θα έχω τυπώσει/η από το κινητό την κάρτα επιβίβασης που τις παραδίδουμε στην ryanair?
2.Την αποσκευη των 15 κιλων την παραδιδεις στα γκισε του τσεκ-ιν και τη χειραποσκευη την παιρνεις μαζι σου στο αερπλανο...αυτη ειναι free....προσεχε να εχει τις σωστες διαστασεις.
3.καλυτερα να τυπωσεις το χαρτι του τσεκ ιν,που εκανες στο σπιτι...εκει θα κολλησεις και την αποδειξη παραλαβης της αποσκευης.
Δεν παραδιδουμε το χαρτι,απλως το δειχνουμε....

Διαθετω ωστοσο ακαδημαικη ταυτοτητα(you know φοιτητικο πασο) και μια φωτοτυπια του διαβατηριου μου που ομως δεν ειναι επικυρωμενη..
υποθετουμε οτι δεν εχεις ελληνικη ταυτοτητα,ε;
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
31
Likes
7
@karfitsa Κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ!

Η αποσκευή που παραδίδουμε δεν εχει περιορισμό διαστάσεων σωστά; μια κανονική είναι οκ;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Γνωριζετε αν μπορω να ταξιδεψω με ενα απο αυτα τα δυο η μπαα;;
Δες εκεί που λέει Ελλάδα. http://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-traveldocumentation/
αα και τελευταιο..κατι εχω ακουσει για επιστροφη ειστηριου και επιστροφη χρηματων...ισχυει τιποτα τετοιο;;
όχι.

1. Μπορώ να την αγοράσω αφού έχω κλείσει το εισιτήριο
Ναι.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα,

Να ρωτήσω κάτι:

Στην Ryanair δικαιούμαστε μια μικρή βαλίτσα μέχρι 10 κιλών, πέρα απο αυτήν αν θέλω να αγοράσω μια extra 15 κιλών για να την παραδώσω για να μπει στις αποσκευές του αεροπλάνου .

1. Μπορώ να την αγοράσω αφού έχω κλείσει το εισιτήριο
2. Αν αγοράσω αποσκευή π.χ μια 15 κιλών, δικαιούμαι μετά να πάρω και την free στην καμπίνα;
3. Εφόσον θα έχω τυπώσει/η από το κινητό την κάρτα επιβίβασης που τις παραδίδουμε στην ryanair?

Από αυτόν εδώ τον πίνακα http://www.ryanair.com/us/fees/ μπορεί κάποιος να μου πει ποιο το κόστος μιας βαλίτσας 15 κιλών απο Αθήνα για Λονδίνο εκτός της χειραποσκευής;
1. Ναι, μπορείς ακόμα ν΄αγοράσεις πριν κάνεις το τσεκ ιν.
2. Στην καμπίνα μπορείς να πάρεις 2 χειραποσκευές ανεξάρτητα αν έχεις αγοράσει ή όχι παραδοτέα αποσκευή. Η πρώτη είναι 55χ40χ20 και μέχρι 10 κιλά και η δεύτερη μία κλασσική γυναικεία τσάντα.
3. Θα τις παραδόσεις στο γκισέ της εταιρείας, έχοντας νωρίτερα κάνει τσεκ ιν από το σπίτι και έχοντας μαζί σας τα boarding pass.

Αν θες να δεις πόσο είναι το κόστος για μία βαλίτσα μπορείς να κάνεις μία δοκιμαστική κράτηση και να φτάσεις μέχρι το βήμα που προσθέτεις τη βαλίτσα.
 

alba koka

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
2.Την αποσκευη των 15 κιλων την παραδιδεις στα γκισε του τσεκ-ιν και τη χειραποσκευη την παιρνεις μαζι σου στο αερπλανο...αυτη ειναι free....προσεχε να εχει τις σωστες διαστασεις.
3.καλυτερα να τυπωσεις το χαρτι του τσεκ ιν,που εκανες στο σπιτι...εκει θα κολλησεις και την αποδειξη παραλαβης της αποσκευης.
Δεν παραδιδουμε το χαρτι,απλως το δειχνουμε....


υποθετουμε οτι δεν εχεις ελληνικη ταυτοτητα,ε;
σωστα υποθετετε
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Μια λύση είναι να πας στο αεροδρόμιο και να ρωτήσεις.Με φωτοτυπία διαβατηρίου πάντως δεν έχω ακούσει να έχει ταξιδέψει κανείς.Επειδή είναι για εντός Ελλάδος ίσως να υπάρχει μια πιθανότητα έστω με το πάσο αλλά και πάλι υποθέσεις κάνω.
Πως και δεν έχεις ταυτότητα;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την υπηρεσία μεταφοράς που προσφέρει η ράυαν; Ενδιαφέρομαι για μεταφορά από το αεροδρόμιο του Γκντανσκ προς το ξενοδοχείο (περίπου στο κέντρο της πόλης) και η ράυαν για δυο άτομα one way μου δίνει τιμή 10 ευρώ με shuttle bus. Τι λέτε; Να την τιμήσω;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom