ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
επειδή απο ό,τι βλέπω γνωρίζεις απο Brooklyn έχεις να προτείνεις κάποιο που να έχει καλύτερη σύνδεση για Μανχάταν?
Σε ευχαριστω και παλι!
Ότι σου ανέφερα το γνωρίζω από ψαξιμο, θα επισκεφτώ την πόλη φέτος τον Ιούλιο, απλά έχω διαβάσει αρκετά, γεγονός που σου συστήνω να κάνεις και εσύ, όπως επίσης να αγοράσεις και ένα ταξιδιωτικό οδηγό.
Όσο αναφορά τα μέρη που σου πρότεινα είναι ήδη υπεραρκετά για τις 12 νύχτες που θα καθίσεις και μην σου πω πολλά για brooklyn να επικεντρωθείς περισσότερο στο νησί.
Για τις μετακινήσεις με το μετρό κατέβασε ένα χάρτη του metro σε pdf, μελέτησε τον λίγο. Επίσης χρησιμοποίησε το site της ΜΤΑ για να σου υποδεικνύει προτινόμενες διαδρομές (http://www.mta.info/), στην χειρότερη Google maps, πολύ απλό πιστέυω. Γενικά, για το δυτικό κομμάτι του Manhattan μπορείς να πάρεις το J και να κινηθείς αντίθετα μέχρι την γραμμη Α,C.

Επίσης καλό θα ήταν να διαβάσεις και αυτό:
http://zacharos.blogspot.gr/p/blog-page_54.html
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Το φαγητό μας έχει καλύψει από πριν ο φίλος tol_pap που πόσταρε τα πάντα και τον ευχαριστούμε.
Δεν κάνει τίποτα αρκεί το ψάξιμο που έκανα να είναι ικανοποιητικό και καλό. Θα το δοκιμάσεις πριν από μένα, οπότε περιμένω να μου στείλεις. Εγω φεύγω 30/6
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Ότι σου ανέφερα το γνωρίζω από ψαξιμο, θα επισκεφτώ την πόλη φέτος τον Ιούλιο, απλά έχω διαβάσει αρκετά, γεγονός που σου συστήνω να κάνεις και εσύ, όπως επίσης να αγοράσεις και ένα ταξιδιωτικό οδηγό.
Όσο αναφορά τα μέρη που σου πρότεινα είναι ήδη υπεραρκετά για τις 12 νύχτες που θα καθίσεις και μην σου πω πολλά για brooklyn να επικεντρωθείς περισσότερο στο νησί.
Για τις μετακινήσεις με το μετρό κατέβασε ένα χάρτη του metro σε pdf, μελέτησε τον λίγο. Επίσης χρησιμοποίησε το site της ΜΤΑ για να σου υποδεικνύει προτινόμενες διαδρομές (http://www.mta.info/), στην χειρότερη Google maps, πολύ απλό πιστέυω. Γενικά, για το δυτικό κομμάτι του Manhattan μπορείς να πάρεις το J και να κινηθείς αντίθετα μέχρι την γραμμη Α,C.

Επίσης καλό θα ήταν να διαβάσεις και αυτό:
http://zacharos.blogspot.gr/p/blog-page_54.html
πω πω πω!! σε ευχαριστώ πολύ και για τον οδηγο απο το blog! να είσαι καλά και να περάσεις υπέροχα..εγώ αργώ πολυ ακόμα!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
πω πω πω!! σε ευχαριστώ πολύ και για τον οδηγο απο το blog! να είσαι καλά και να περάσεις υπέροχα..εγώ αργώ πολυ ακόμα!
ότι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις!!!!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Τι καιρό κάνει εκεί τέλη Οκτωβρίου; Μου είπαν ότι δεν θα έχει κρύο,θα είναι όπως στην Ελλάδα,ισχύει; Επίσης,πόσα χρήματα θεωρείτε ότι πρέπει να πάρει κάποιος μαζί του,αν θέλει να κάνει ψώνια,σε λογικά πλαίσια βέβαια, και να μην χρειαστεί να μετράει και το τελευταίο δολλάριο μήπως δεν του φτάσουν τελικά τα χρήματα..;
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Καλησπέρα παιδιά! Ταξιδεύουμε για Νέα Υόρκη τέλη Αυγούστου και θα κλείσουμε στο εξής ξενοδοχείο : http://www.chelseahotels.com/us/new-york/martha-washington/about

Εχει μείνει κανείς στο συγκεκριμένο? Νομίζω σαν περιοχή είναι καλή έχει και μετρό κοντά από ότι είδα! Πείτε μου τη γνώμη σας όποιος ξέρει!
 
Last edited by a moderator:

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Νομίζω σαν περιοχή είναι καλή έχει και μετρό κοντά από ότι είδα!
Είναι καλό το σημείο. Απλά το μετρό που έχει είναι κοντά αλλά είναι αυτό που κάνει όλες τις στάσεις δεν έχει τo εξπρες!!!
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Καλησπέρα! Φεύγω την Παρασκευή κι εγώ για το ταξίδι των ονείρων μου κ θέλω αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Λέμε με την παρέα μου να ανέβουμε Harlem για να παρακολουθήσουμε gospel, έχετε να μας προτείνετε κάποια εκκλησία;
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Καλησπέρα! Φεύγω την Παρασκευή κι εγώ για το ταξίδι των ονείρων μου κ θέλω αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Λέμε με την παρέα μου να ανέβουμε Harlem για να παρακολουθήσουμε gospel, έχετε να μας προτείνετε κάποια εκκλησία;
Γνωμη μου να μην πλησιάσετε Harlem..Βρείτε εκκλησία κάπου στο κέντρο.Είναι κυριολέκτικά ghetto
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Είμαστε πρόθυμοι να πάρουμε τα ρίσκα μας
Πέρα από τη πλάκα δεν θεώρω οτι θα έχουμε τόσο μεγάλο πρόβλημα.. απλά το προσθέσαμε στο πρόγραμμα τελευταία στιγμή κ δεν ξέρω τι παίζει με τις εκκλησίες..
Για φαγητό έχω ακούσει για το Red rooster
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Είμαστε πρόθυμοι να πάρουμε τα ρίσκα μας
Πέρα από τη πλάκα δεν θεώρω οτι θα έχουμε τόσο μεγάλο πρόβλημα.. απλά το προσθέσαμε στο πρόγραμμα τελευταία στιγμή κ δεν ξέρω τι παίζει με τις εκκλησίες..
Για φαγητό έχω ακούσει για το Red rooster
Στο λέω γιατί πήγα κ έτσι όπως κατέβηκα από το μετρό και βγήκα στο δρόμο έτσι ξαναγύρισα πίσω με το επόμενο.Τα ξαδέρφια μου που μένουν εκεί μου είπαν ότι έπρεπε να τους είχαμε ρωτήσει.Από κει και πέρα φυσικά είναι δικιά σας επιλογή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom