Sandbars

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Το επόμενο sandbar είναι προς αποφυγή. Haulover το όνομά του, στη Florida η τοποθεσία.

Και λέω προς αποφυγή διότι είναι τόσο κοντά στο Μαιάμι που γίνεται της τρελής, ειδικά κάποιες μέρες που γίνεται sandbar party

φυσικά δε λείπουν τα πλωτά hot dog και παγωτατζίδικα

και κανό-fast food
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Αυτη ειναι η Χρυση Αμμος στο Μαρμαρι νοτια Ευβοια.Εκει πανε πολλοι για kite-surfing.
DSCN0052.JPG
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Από τα πολύ ωραία sand bars είναι αυτά των νήσων Cook.

Η λιμνοθάλασσα του Aitutaki έχει 21 motu, ακατοίκητα νησάκια και αρκετά sandbars, με πιο εντυπωσιακό αυτό στο one foot island


 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Από τις πιο δημοφιλείς ημερήσιες εκδρομές του Siargao, είναι στο νησί Pansukian, ή Naked island

ένα sandbar μήκους 200 μέτρων εντελώς γυμνού από βλάστηση και τριγυρισμένο από κρυστάλλινα νερά, το οποίο βυθίζεται αρκετά μεγάλο μέρος του με την παλίρροια
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Πω πω τι μας κανεις τωρα... :haha: Ειμαι και εγω μεγαλη λατρης των ομορφων παραλιων και της θαλασσας γενικα και αυτες οι εικονες ειναι απλα μαγευτικες!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος

Sandbar στην κυριολεξία... ευτυχώς έχει και bar με όλα τα καλά... και το κυριότερο ...είναι 5' από το σπίτι μου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

Ένα από τα πιο γνωστά sandbars της καραιβικής με ένα από τα πιο cool μπαράκια πάνω του: Floyd's Pelican bar στη Τζαμάικα.

Μόνο ο Ιβάν ο τρομερός τυφώνας κατάφερε να το γκρεμίσει το 2004, αλλά η ντόπια κοινότητα βοήθησε τον Floyd να το ξαναφτιάξει μέσα σε ένα μήνα και από τότε κρατάει γερά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom