Τουρκία Κωνσταντινούπολη!! Με γκρουπ ή μόνοι μας!?

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
232
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Οσοι ειστε απο βορεια ελλαδα η θρακη βολευει να πατε και με αυτοκινητο, ειδικα αν εχετε υγραεριο και ειστε τουλαχιστον δυο ατομα για να συμφερει. Ο δρομος ειναι πολυ καλος και μπαινοντας στην πολη υπαρχουν παντου πινακιδες για το κεντρο. Εγω πηγαινω με το αυτοκινητο τα τελευταια πεντε χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα. Αφηνω το αυτοκινητο σε ενα oto park οικονομικο και κυκλοοφορω στο κεντρο με το τραμ, ποδια η ταξι που ειναι φθηνα. Σην επιστροφη σας Ελλαδα ακολουθειτε τις πινακιδες για edirne που ειναι η ανδριανουπολη και μετα για terkidak που ειναι η ραιδεστος. Μετα θα δειτε πινακιδες για ipsala και φτασατε στα συνορα των Κηπων.
 

eugenea22

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εμεις πηγαμε στην Πολη τον Σεπτεμβρη απο Αλεξανδρουπολη με το λωφορειο metro στις 2.10 το βραδυ κ φτασαμε στις 7 το πρωι.Απο εκει μετρο μεχρι το Aksararay και μετα ταξι μεχρι το ξενοδοχειο Sapphire οπου κατα συμπτωση εχετε κλεισει κ εσεις! Αν θες να ρωτησεις κατι αλλο στη διαθεση σου.
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Εμεις πηγαμε στην Πολη τον Σεπτεμβρη απο Αλεξανδρουπολη με το λωφορειο metro στις 2.10 το βραδυ κ φτασαμε στις 7 το πρωι.Απο εκει μετρο μεχρι το Aksararay και μετα ταξι μεχρι το ξενοδοχειο Sapphire οπου κατα συμπτωση εχετε κλεισει κ εσεις! Αν θες να ρωτησεις κατι αλλο στη διαθεση σου.
Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!! Αντί για ταξί δεν βολεύει κάποιο τραμ; Το ξενοδοχείο είναι όντως τόσο ωραίο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!! Αντί για ταξί δεν βολεύει κάποιο τραμ; Το ξενοδοχείο είναι όντως τόσο ωραίο;
Μπορείτε κάλλιστα να πάρετε τραμ από Aksaray με κατεύθυνση Kabatas και να κατεβείτε στο Sirkeci.
Επίσης, νομίζω ότι οι λεωφορειακές γραμμές που κάνουν το δρομολόγιο για Κωνσταντινούπολη έχουν δωρεάν transit με βανάκι της εταιρίας από Bayrampasa τουλάχιστον μέχρι Aksaray ή Beyazit, οπότε κάντε μια ερώτηση, τουλάχιστον να γλιτώσετε το μετρό.
 

eugenea22

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!! Αντί για ταξί δεν βολεύει κάποιο τραμ; Το ξενοδοχείο είναι όντως τόσο ωραίο;
Υπαρχει τραμ οπιως λεει παραανω ο Andy αλλα δεν ειναι στην ιδια γραμμη.Επρεπε να το ψαξουμε που ειναι και βαρεθηκαμε και γιαυτο πηραμε ταξι.Δεν μας ειχε παρει πολλα.Παντως αν το παρεις θα κατεβεις στη σταση Gulhane, ειναι 300 μετρα απο το ξενοδοχειο.Οσο για το ξενοδοχειο ναι ειναι αρκετα καλο, εχει κ πισινα κατω, μονο το πρωινο δεν μας πολυενθουσιασε γιατι τα μισα δεν τα τρωγαμε κ απο την 3 μερα κ μετα βαρεθηκαμε να τρωμε τα ιδια.Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα, και σε πολυ βολικη τοποθεσια,πας με τα ποδια Αγια Σοφια, Τοπ Καπι κτλ και γενικως βολευει πολυ.
 

margarita klossa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, θέλω να πάω στην Κωνσταντινουπολη με 2 φίλους.
το θέμα είναι ότι όλα καλά!!. Εγώ έχω ξανά πάει με group. Τα άλλα 2 άτομα δεν έχουν πάει. Θέλω να ρωτήσω μπορείς να νοικιάσεις αυτοκίνητο για να πας μέχρι την Σμύρνη ας πούμε? Κ αν ναι τι δίπλωμα χρειάζεται?
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα, θέλω να πάω στην Κωνσταντινουπολη με 2 φίλους.
το θέμα είναι ότι όλα καλά!!. Εγώ έχω ξανά πάει με group. Τα άλλα 2 άτομα δεν έχουν πάει. Θέλω να ρωτήσω μπορείς να νοικιάσεις αυτοκίνητο για να πας μέχρι την Σμύρνη ας πούμε? Κ αν ναι τι δίπλωμα χρειάζεται?
Μια εταιρεία είναι η renta car 365 στο Εμινονού , έχει και σε άλλες περιοχές υποκαταστήματα, αν θυμάμαι καλά...με δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου.
 

marakitravel

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Η ζωή είναι ένα Ταξίδι!!
Καλησπέρα σας, την βοήθειά σας παρακαλώ!!
έχω αγοράσει τα αεροπορικά για Κωνσταντινούπολη για 3 μέρες αξίζει να πάρω πακέτο για ξενάγηση ,μεταφορές και ξενοδοχείο απο τουριστικό πρακτορείο ή να τα κλείσω μόνη μου? Εντομεταξύ είμαστε 10 ατομα παρέα τι θα είναι πιο οικονομικό ? Υπόψιν , έχω πάρει και προσφορές αλλα κάτι δεν μου πάει καλά...Φανταζόμουνα με τόσο άτομα θα κάνανε καλύτερη τιμή στο πακέτο.Πόσο πια κερδίσουν τα πρακτορεία!!
Αναμένω νέα σας.

*Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙ*
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
έχω πάρει και προσφορές αλλα κάτι δεν μου πάει καλά...Φανταζόμουνα με τόσο άτομα θα κάνανε καλύτερη τιμή στο πακέτο.Πόσο πια κερδίσουν τα πρακτορεία!!
Πες μας,τι τιμη σου δινουν τα πρακτορεια και τι περιλαμβανει αυτη.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Καλησπέρα σας, την βοήθειά σας παρακαλώ!!
έχω αγοράσει τα αεροπορικά για Κωνσταντινούπολη για 3 μέρες αξίζει να πάρω πακέτο για ξενάγηση ,μεταφορές και ξενοδοχείο απο τουριστικό πρακτορείο ή να τα κλείσω μόνη μου? Εντομεταξύ είμαστε 10 ατομα παρέα τι θα είναι πιο οικονομικό ? Υπόψιν , έχω πάρει και προσφορές αλλα κάτι δεν μου πάει καλά...Φανταζόμουνα με τόσο άτομα θα κάνανε καλύτερη τιμή στο πακέτο.Πόσο πια κερδίσουν τα πρακτορεία!!
Αναμένω νέα σας.

*Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙ*
off topic, αφού μαράκι όπως πολύ καλά το λες η ζωή είναι ένα ταξίδι, γιατί εσύ διαλέγεις να το κάνεις με πρακτορείο?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.005
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μη το σκέφτεσαι καν; Όσο και να σου έχουν πει...Είναι ένας πολύ εύκολος προορισμός και με έναν απλό οδηγό θα τα βρεις και θα ενημερωθείς για όλα!
Τα μνήμεια είναι γνωστά και άρρηκτα συνδεδεμένα με τον ελληνισμό.
Σε ένα 3μερο εξάλλου δεν προλαβαίνεις να ξεφύγεις απο τα κλασικά...Αγία Σοφία, Ιππόδρομος, Βασιλική Δεξαμενή, Πατριαρχειό, Μεγαλη του Γενους Σχολή, Τοπ Καπί, παζάρια και καμία κρουαζιέρα αντε (δύσκολο) και καμια βολτούλα στο ortakoy ή στο bebek... Τι το θες το πρακτορείο; Μετρημένα πραγματα είναι για 3 μέρες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom