Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

kategr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Σε ευχαριστώ πολύ.Μου είναι χρήσιμες οι πληροφορίες σου.Όσο για την καρτα μμμ είναι κρτα για μέσα μαζικής μεταφοράς για εναν αριθμό ημερών αλλά νομίζω οτι δεν είναι απαραιτητη αν μένουμε κεντρικα, :)
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Εμεις να σου πο την αλήθεια παντόυ με τα πόδια πήγαμε...Παντου όμως ακόμα και τις γεφυρες για να πάμε στην άλλη μερια με τα πόδια τις περάσαμε!!!! Να πας να φας όπωσδήποτε στο http://www.sirlancelot.hu/?lang=en. To καλύτερο φαγητό ever!!!Και φυσικα για καφε στο http://www.newyorkcafe.hu/ Μην σε τρομάζει η διακόσμηση!!! Θα ψάξω και τα υπόλοιπα που φάγαμε και θα σου τα στείλω.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία, Ταϋλάνδη
Προτείνω ανεπιφύλακτα για διαμονή το Opera Garden Hotel & Apartments, απλά τέλειο! Κεντρικό, σικάτο, οι υπάλληλοι ευγενέστατοι, ζεστό κόκκινο κρασί που μας "περίμενε" κάθε μέρα έξω από το δωμάτιο και το δωμάτιο εξαιρετικό!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ξενοδοχείο ή διαμέρισμα?
Κάρτα ΜΜΜ ή όχι?

Το airbnb είναι αξιόπιστο?
Ξενοδοχείο. Απορώ με τι κριτήριο σε μια πάμφθηνη πόλη επιλέγετε να έχετε μηδενικό service.
Κάρτα για να μην ξεποδαριαστείτε χωρίς λόγο και οι κάρτες είναι επίσης πάμφθηνες.
 

kategr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Το airbnb ηταν απλα μια ερωτηση(γενικοτερα) οποτε δεν καταλαβαινω τα αρνητικα σχολια σε καποιον που απλα θελει να ενημερωθει.Εννοειται πως και εγω θελω ξενοδοχεια τελεια και με τελεια εξυπηρετηση αλλα για τις ημερομηνιες που θελω(τελη μαιοιυ) δεν εχω βρει κατι αξιόλογο με περίπου 50 ευρώ τη βραδια γιατι τόσα διαθέτω.Το OPERA GARDEN HOTEL & APARTMENTS τελειο αλλα το ωρηκα για συγκεκριμένες ημερομηνίες 450 ευρω περίπου για τρια βραδια.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Κάρτα για να μην ξεποδαριαστείτε χωρίς λόγο και οι κάρτες είναι επίσης πάμφθηνες.
Είναι 14 ευρώ το τριήμερο περίπου όταν στην Αθήνα η αντίστοιχη είναι 30 ευρώ το μήνα. Στο εξωτερικό όμως είμαστε έξτραλαρτζ.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Είναι 14 ευρώ το τριήμερο περίπου όταν στην Αθήνα η αντίστοιχη είναι 30 ευρώ το μήνα. Στο εξωτερικό όμως είμαστε έξτραλαρτζ.
Το 3ήμερο τουριστικό στην Αθήνα είναι 20 ευρώ. Ας συγκρίνουμε όμοια πράγματα.
Προσωπικά κινήθηκα στη Βουδαπέστη με πακετάκι 10 εισιτηρίων και μου έφτασαν για 3 μέρες και για μετάβαση από και προς αεροδρόμιο. Στην Αθήνα ήθελα 20 για την ίδια υπηρεσία, άρα πάμφθηνα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Γεια σας.Θα ταξιδεψω στη Βουδαπέστη τον επόμενο μήνα.Έχω διαβάσει διάφορα στο site αλλά δεν έχω καταληξει και έχω κάποιες ερωτήσεις.
Ξενοδοχείο ή διαμέρισμα?
Κάρτα ΜΜΜ ή όχι?
Πέστη ή Βούδα?
Το airbnb είναι αξιόπιστο?
Απαντήσεις και κάθε είδους πληροφορία θα με βοηθούσε.Ευχαριστώ πολύ.
Καλησπέρα
Διαμονή στη Πεστη. Στη Βουδα είναι κατα κυριο λογο αξιοθέατα.
Πολυ καλό δίκτυο μετρο. Αξίζει όμως και το hop on hop off. Εμείς μαυτο τα είδαμε ολα.
Φαγητό εξαιρετικό παντού. Αν θυμάμαι καλά έχει πισω απο το μνημείο της χιλιετίας ενα παρκο με λίμνη, κ πανω στη λίμνη εχει εστιατόριο οπου φάγαμε ωραία πάπια. Οπωσδήποτε φατε μπορς.
Εμείς μείναμε στο bo18 πολυ καθαρό με πολύ ωραίο πρωινο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom