Ταξίδι νοτιανατολική Ασία

Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
το εκπληκτικό Hoi An, που με την αρχιτεκτονική του, την ιστορία, τη γαστρονομία, τη φύση, τον πολιτισμό του
Ακόμη και απ' τις εικόνες στο google αποκαλύπτετε η ομορφιά του, μαγικός χώρος...πως τη γλύτωσε απ' τα "καλά" του τουρισμού?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ακόμη και απ' τις εικόνες στο google αποκαλύπτετε η ομορφιά του, μαγικός χώρος...πως τη γλύτωσε απ' τα "καλά" του τουρισμού?
Δεν την έχει "γλυτώσει", φουλ στους τουρίστες είναι, αλλά είναι πολύ όμορφα νέβερδελες :)
Από τα ωραιότερα μέρη στο κόσμο.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Η πρεσβεια ειναι στο ψυχικο.........
Αντι να μας αφήνεις σε αγωνία νομίζω είναι καλύτερα να μας δώσεις τις όποιες πληροφορίες έχεις. Ετσι όλοι μας θα μάθουμε αν υπάρχει και που είναι. Το να λες σε κάποιον οτι έιναι λάθος χωρις να λες που είναι το λάθος δεν είναι και το καλύτερο. Εκτος και αν θέλεις παρακάλια για να μας δώσεις τις πληροφορίες για την πρεσβεία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Η πρεσβεια του Βιετναμ στην Αθηνα βρισκεται στην οδο Υακίνθων 50, 154 52, Π. Ψυχικό Τηλ: 2106128733 ....

http://www.mofa.gov.vn/vnemb.gr/nr070627140823/

Πρεσβεία του Βιετνάμ στην Αθήνα ιδρύθηκε τον Δεκέμβριο του 2010....
Πραγματικά δεν το γνώριζα. Και τις 2 φορές που έχω πάει στο Βιετναμ έχω πάρει Visa on Arrival - Για την τελευταία φορά, μάλιστα, πριν λίγους μήνες, λίγο έλειψε να στείλω το διαβατήριο μου στην πρεσβεία τους στο Λονδίνο για τη Βίζα (αν δε μου ξέκοβε ο @kalspiros ότι δεν έχει χρόνο να τρέχει σε πρεσβείες μπορεί και να το είχα κάνει...).

Φυσικά, αυτό θα μπορούσε να το έχει αναφέρει εξ αρχής ο άλλος, αντί για ad hominem επιθέσεις.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ούτε και εγώ το γνώριζα παιδιά μέχρι χθες στις 23:20 ... απλά το γκούγκλαρα για να μου φύγει η περιέργεια αφενός και αφετέρου να δοθεί τέλος στο "μεσανατολικό" συγνώμη στο "νοτιοανατολικό" ζήτημα που προέκυψε ....
Επίσης για τη βίζα βρήκα και αυτές τις πληροφορίες αλλά δεν γνωρίζω την αξιοπιστία του site οπότε πράττει καθείς ότι νομίζει...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Νομιζω ομως οτι το να τη βγαλεις on arrival τη βιζα ειναι αρκετα φθηνοτερο απο το να τη βγαλεις στη πρεσβεια, ισως γι αυτο δεν ασχολήθηκα περαιτέρω κι εγω. Αλλα καλο ειναι να το ξερουμε παρολα αυτα οτι υπαρχει κι αυτη η δυνατοτητα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Νομιζω ομως οτι το να τη βγαλεις on arrival τη βιζα ειναι αρκετα φθηνοτερο απο το να τη βγαλεις στη πρεσβεια, ισως γι αυτο δεν ασχολήθηκα περαιτέρω κι εγω. Αλλα καλο ειναι να το ξερουμε παρολα αυτα οτι υπαρχει κι αυτη η δυνατοτητα...
Εξαρτάται από την πρεσβεία, δεν έχουν όλες τις ίδιες τιμές. Η VoA (1 μήνα single entry) κοστίζει ~$20 για το approval (αναλόγως από ποιό site το βγαλεις) και $45 κατά την παραλαβή εκεί. H ίδια Visa σε πρεσβείες κυμαίνονται από $30 ως $70. Για τις τιμές στην πρεσβεία της Αθήνας, φυσικά, δεν έχω ιδέα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Γύρω στα 15$ έχει το approval αλλά στη δική μας περίπτωση, μας το έκανε δωρεάν ο πράκτορας που μας έκλεισε το Halong Bay. Τιμή από την εδώ πρεσβεία ούτε που θυμάμαι, αλλά νομίζω ήταν αρκετά ακριβότερα (χώρια το τρέξιμο).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom