Αίγινα Κρουαζιέρες και εκδρομές από Αίγινα

user23456

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Θα πάω με τη κοπέλα μου Αίγινα για 4 βραδια κοντά στο λιμάνι. Φίλοι μου μου είπαν κάτι για εκδρομή από Αίγινα για Πόρο, ή κρουαζιέρα, ή εκδρομή στο νησί. Μου προτείνετε καμοια εκδρομή και Κρουαζιέρα. Ξέρετε πως μπορώ να δω τις κρουαζιέρες από Αίγινα και που θα τις βρω?
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Όταν λες κρουαζιέρα εννοείς εκδρομή με εκδρομικό καραβάκι να φανταστώ.
Μπορείς να πάρεις το πλοίο της γραμμής και να πας αυθημερόν στο Αγκίστρι!!

Πάρε τηλ σε κάποιο τουριστικό γραφείο στην Αϊγινα θα μπορεί να σου σίγουρα λεπτομέρειες!!!
http://www.aiginainfo.gr/aiginakatalogos/touristikagrafeia/index.html
 
Last edited by a moderator:

user23456

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Κρουαζιερα εννοώ να πας κάπου εκδρομή μονοημερη και να προσφέρει φαγητό ποτό(πχ το έχω κάνει κοσταντινουπολη με το σχολιο κάναμε γύρω γύρω πάραθαλασσια) . Αλλιώς μπορώ να πάρω της γραμμής και να πάω Αγκιστρι η Πόρο. Ποιο νησί θα είναι καλύτερα χωρίς αυτοκίνητο? Μπορείτε να πείτε δύο τρία πραγματάκια που αξίζουν για να πάω?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Υπάρχει μονήμερη κρουαζιέρα Αίγινα Πόρος Υδρα που σερβίρει και φαγητό αλλά αφορά κυρίως τουρίστες (κατεξοχήν γιαπωνέζους θυμάμαι) που ξεκινούν από Αθήνα. Οι στάσεις στα δύο άλλα νησιά είναι χρονικά μικρή.
Ατυχώς η ακτοπλοϊκή σύνδεση της Αίγινας με τα υπόλοιπα νησιά του Αργοσαρωνικού είναι προβληματική (καλύτερη με Πόρο, Αγκίστρι) Για μονήμερη δεν θέλεις αμάξι ούτε στο Πόρο και βέβαια εξυπακούεται στην Ύδρα όπου δεν επιτρέπονται (η βόλτα εκεί πλειστάκις ανώτερη του Πόρου)
 

user23456

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Τα τουριστικα γραφεία προσφερουν κατι που να αξιζει? Δρομολογια δεν βλεπω πουθενα να απο Αιγινα για Πορο πρωι και επιστροφη βραδυ :(
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Τα τουριστικα γραφεία προσφερουν κατι που να αξιζει? Δρομολογια δεν βλεπω πουθενα να απο Αιγινα για Πορο πρωι και επιστροφη βραδυ :(
Σε αφήνουν και πράττεις κατά το δοκούν απ'όσο είχα δει στην Ύδρα τουλάχιστον. Εκεί τους αφήναν κανά δίωρο που δεν φτάνει ούτε για ζήτω
Από Αίγινα η πιο "λογική" εκδρομή είναι προς Αγκίστρι που και αμάξι δεν θέλει κι αν ο καιρός είναι καλός ενδείκνυται για μια βουτιά
 

user23456

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Από ότι βλέπω θα πάω Αγκιστρι.. Καλύτερα να απευθυνθώ σε τουριστικό γραφείο για εκδρομή προς Αγκιστρι η να πάρω γραμμής απλά? Οι τιμές για φοιτητές πόσο είναι περίπου? Πειραιάς-Αίγινα είναι κάπου 15ευρώ με επιστροφή, λογικά Αίγινα-Αγκιστρι θα είναι λιγότερο..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Από ότι βλέπω θα πάω Αγκιστρι.. Καλύτερα να απευθυνθώ σε τουριστικό γραφείο για εκδρομή προς Αγκιστρι η να πάρω γραμμής απλά? Οι τιμές για φοιτητές πόσο είναι περίπου? Πειραιάς-Αίγινα είναι κάπου 15ευρώ με επιστροφή, λογικά Αίγινα-Αγκιστρι θα είναι λιγότερο..
Δεν χρειάζεσαι τουριστικό γραφείο. Θα βρεις στο λιμεναρχείο τα δρομολόγια για Αγκίστρι και θα κλείσεις αναλόγως του χρόνου που θέλεις να διαθέσεις στο νησί. Δεν νομίζω να υπάρχουν οργανωμένες εκδρομές για Αγκίστρι. Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε. Απλώς πάρε κάποιες συμβουλές από δω ή στο διαδίκτυο πώς να κινηθείς στο νησάκι. Βασικά για μπάνιο, χαλάρωση και φαγητό είναι. Δυστυχώς έχω αρκετά χρόνια να πάω και είμαι βέβαιος ότι πολλά θα έχουν αλλάξει.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Κάτι γερόντια αγκαζέ με "χρυσα κορίτσια " πανε σε αυτές τις κρουαζιέρες !
ImageUploadedByTapatalk1430234574.248151.jpg
 

user23456

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Σας ευχαριστώ. Δεν ξέρω πως είναι η κρουαζιέρα εδώ γιαυτό μάλλον, όταν είχα πάει εκδρομή Τουρκία και κάναμε κρουαζιέρα ήταν τέλεια πάντως. Όσο για νεανικες παραλίες που πηγαίνεις με λεωφορείο τι προτείνετε? Θα πάω σίγουρα Μονή και στο Αγκιστρι, αλλά θέλω και αλλού έχω ακούσει για τη Κλειδα στη Περδικα ότι είναι πολύ ωραία. Γενικά θέλω να πάω σε περιοχή που να έχει και κοντά και αρχαιολογικα άλλωστε γιαυτό είναι οι διακοπές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom