Ταϊλάνδη Επιτέλους, πιο κοντά στο όνειρο. Ταιλάνδη σουρχόμαστε!

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Μόλις κλειστηκαν τα εισητηρια!

23/12/15 ist - hkt
03/01/15 hkt - ist

με την malaisia μεσω kuala lumpur με κοστος 543€ εκαστος!


Το πλανο εχει ως εξης:
Τεταρτη 23/12 πρωι πρωι Θεσσαλονικη - Κωνσταντινουπολη μαλλον με αυτοκινητο. Στις 13:00 στο Atatturk και στις 15:00 πεταμε,
24/12 στις 7:00 φτανουμε μαλαισια, μικρη αναμονη 2:30 ωρων και 9:50 τοπικη ωρα ταιλανδης και μετα απο 17 περιπου ωρες φτανουμε πουκετ.
Σκευτομαι να χωρισω τις μερες ως εξης:
3 μερες Phuket, 3 μερες Ko PhiPhi Don και 4 μερες Krabi!
Χρησιμοποιοντας πλοιο για τις μετακινησεις απο Phuket στα PhiPhi και απο κει στο Krabi και οδικως απο το Krabi πισω στο Phuket.

Ξενοδοχεια ακομη δεν εχω κλεισει αλλα με μια ματια που εριξα, οι τιμες ειναι στον θεο... :-( λογο χριστουγεννων.

Οποιος εχει ορεξη να με βοηθησει με Tips συμβουλες και οτιδηποτε αλλο που μπορει να μου φανει χρησιμο, ειμαι ολος αυτια!

υστ. εννοειται πως τις ιστοριες σας τις εχω ξεκοκαλησει!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν μπορείς να αφήσεις το αυτοκίνητο στην Τουρκία και να βγεις από τη χώρα.
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν μπορείς να αφήσεις το αυτοκίνητο στην Τουρκία και να βγεις από τη χώρα.
Αυτο η αληθεια ειναι πως ακομη δεν το εψαξα. Αν ειναι ετσι τοτε θα παμε ειτε με λεωφοριο, ειτε με τρενο.... Θα το ψαξω
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Υπαρχει καποιος που να εχει κανει κατι αντιστοιχο ωστε να μας πει πως το εκανε??!
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Από Θεσσαλονίκη υπάρχει μόνο λεωφορείο.Γιατί δεν έκλεισες SKG-IST-HKT;
http://www.crazyholidays.gr/6F81E2EF.el.aspx
Γιατι skg-phuket το εβγαζε πανω απι 850€ το ατομο και με διαρκεια πτησεων πανω απο 23 ωρες.
Θα μπορουσα βεβαια στα υπαρχων εισητηρια να προσθεσω και ενα ακομη ξεχωριστα skg-ist με 165€, δηλαδη 330€ τα δυο ατομα, αλλα νομιζω πως με οποιο τροπο και αν παμε οδικως θα κοστισει λιγοτερο. Και αμα υπαρξει και παραπανω διαθεσιμος χρονος (αδεια απο την δουλεια) στην επιστροφη καθομαι κ 2-3 μερουλες στην Πολη! :)
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Υπαρχει καποιος που να εχει κανει κατι αντιστοιχο ωστε να μας πει πως το εκανε??!
Καλημέρα
Το εχω ξαναγράψει για οποιον ενδιαφερομενο. Το 2011 άφησα το αυτοκίνητο στο wow hotel Istanbul airport και πέταξα με atlas jet απο ataturk για erbil (iraq) χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι από τότε.
Εξάλλου πως θα γνωρίζουν ότι μπηκες στη χώρα με αυτοκίνητο κ όχι με λεωφορείο ?
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Καλημέρα
Το εχω ξαναγράψει για οποιον ενδιαφερομενο. Το 2011 άφησα το αυτοκίνητο στο wow hotel Istanbul airport και πέταξα με atlas jet απο ataturk για erbil (iraq) χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι από τότε.
Εξάλλου πως θα γνωρίζουν ότι μπηκες στη χώρα με αυτοκίνητο κ όχι με λεωφορείο ?
Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν μπορείς να αφήσεις το αυτοκίνητο στην Τουρκία και να βγεις από τη χώρα.
Μου φενεται πως οι αποψεις διίστανται. Μαλλον θα παρω στην τουρκικη πρεσβεια να ρωτησω...
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom