Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν είχε καμιά ιδιαίτερα καλή τύχη η φίλη σου γιατί αυτοί οι τύποι κολλάνε σαν τις βδέλλες για να πουλήσουν τις υπηρεσίες τους.
 

viviane

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μου είπε και γι'αυτό, αλλά είχαν πάει ήδη 2 φορές στο Βατικανό και δε μπόρεσαν να μπουν οπότε το συγκεκριμένο μετά το θεώρησαν τύχη!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
παιδιά οι εκπτώσεις για άτομα 18-25 ισχύουν στο Κολοσσαίο και σε άλλα μουσεία?και το ρωτάω αυτό γιατί αν ισχύουν δεν με συμφέρει η Roma Pass. Κι επίσης γίνεται μια αναφορά για εκπτώσεις και σε εκπαιδευτικούς. Ξέρετε κάτι σχετικά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Κι επίσης γίνεται μια αναφορά για εκπτώσεις και σε εκπαιδευτικούς. Ξέρετε κάτι σχετικά;
Με Διεθνή Κάρτα Εκπαιδευτικού που εκδίδεται από τους Συλλόγους Εκπαιδευτικών, ναι.
 
Last edited:

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Α εντάξει την έχω ήδη!Αλλά η πλάκα είναι ότι πολλές φορές όταν την δείχνω στο εξωτερικό (όπως στην Πολωνία πριν ένα μήνα) νομίζουν ότι είναι φοιτητικό πάσο .
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Καθόλου γιατί σαν εκπαιδευτικός έχω 25% ενώ σαν φοιτητής 50% εκπτωση
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Επειδή πρόκειται να κλείσω εισιτήρια για Βατικανό θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Είναι προτιμότερο να επισκεφτούμε πρώτα τον Άγιο Πέτρο (λόγω ουρών) οπότε να κλείσουμε μεσημέρι για τα μουσεία ή το ανάποδο;Κι επίσης κάποιο μέρος για μεσημεριανό φαγητό κοντά ώστε να βγάλουμε το πρόγραμμα της επίσκεψης.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Επειδή πρόκειται να κλείσω εισιτήρια για Βατικανό θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Είναι προτιμότερο να επισκεφτούμε πρώτα τον Άγιο Πέτρο (λόγω ουρών) οπότε να κλείσουμε μεσημέρι για τα μουσεία ή το ανάποδο;Κι επίσης κάποιο μέρος για μεσημεριανό φαγητό κοντά ώστε να βγάλουμε το πρόγραμμα της επίσκεψης.
Η ουρά στον Α.Πέτρο ειναι θέμα στιγμής . Πριν 3 χρόνια - με κλεισμένα εισιτήρια για Βατικανό -πηγαμε πρώτα στο Βατικανό και μετα περάσαμε σχετικα γρήγορα στον Α. Πετρο. Τό πρωί ειδαμε περισσοτερο κόσμο στον Α. Πέτρο...
 

tania_t02

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Να σας ρωτήσω κι εγώ η οδός via del Corso ειναι εντός των οριων?γιατι δεν βγάζω άκρη απο τους χάρτες..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
φυσικά και είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.252
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom