Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

marianna2015

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας.. 21-25 ιουνη παω ρωμη.. μην εχοντας ταξιδεψει ξανα στο εξωτερικο κ επειδη στις 25 του ιουνη στον γυρισμο πεταω 6,40 το πρωι αν παρω το bus shuttle στις 4,30 λεει οτι 5 θα ειμαι στο αεροδρομιο.. http://booking.sitbusshuttle.com/en/risultati η διαδρομη ειναι οντως μονο μιση ωρα με αυτο το δρομολογιο? ξερεις καποιος να μου απαντησει?αν παω στις 5 στο αεροδρομιο ειναι ενταξει?
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Το έκανα πριν δύο εβδομάδες και μπορώ να στο επιβεβαιώσω.Μαξιμουμ μισή ώρα μιας και εκείνη την ώρα οι δρόμοι είναι ανοιχτοί.Προσοχή στο να επιβιβαστείς στο πούλμαν γρήγορα -ακομη και εαν τα έχεις βγάλει απο πριν- γιατι πολύς κοσμος παίρνει το πρωινό δρομολόγιο και γίνεται χαμος. Επίσης προσοχή στο οτι το λεωφορείο που θα πάρεις πάει Τσιαμπίνο και οχι Φουμιτσίνο.Φεύγουν ταυτόχρονα.
Προσοχη: Κανε τσεκ ιν απο πριν γιατι στο αεροδρόμιο δεν θα προλαβεις αφου εχεις και τον έλεγχο
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Προσοχη: Κανε τσεκ ιν απο πριν γιατι στο αεροδρόμιο δεν θα προλαβεις αφου εχεις και τον έλεγχο
Αν η marianna2015 πηγαινει Ρωμη με ryanair,σιγουρα θα κανει τσεκ ιν απο πριν,γιατι θα τις κοστισει ακριβα,στο αεροδρομιο.
 

marianna2015

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Το έκανα πριν δύο εβδομάδες και μπορώ να στο επιβεβαιώσω.Μαξιμουμ μισή ώρα μιας και εκείνη την ώρα οι δρόμοι είναι ανοιχτοί.Προσοχή στο να επιβιβαστείς στο πούλμαν γρήγορα -ακομη και εαν τα έχεις βγάλει απο πριν- γιατι πολύς κοσμος παίρνει το πρωινό δρομολόγιο και γίνεται χαμος. Επίσης προσοχή στο οτι το λεωφορείο που θα πάρεις πάει Τσιαμπίνο και οχι Φουμιτσίνο.Φεύγουν ταυτόχρονα.
Προσοχη: Κανε τσεκ ιν απο πριν γιατι στο αεροδρόμιο δεν θα προλαβεις αφου εχεις και τον έλεγχο
Το πουλμπαν φευγει απο το σταθμο τερμινι ετσι?θα το βρουμε ευκολα?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Παει ... Απλά δεν εχει συχνά δρομολόγια ας πούμε φεύγει ενα στις 17:00 και μετα το επόμενο στις 18:30
Ήμουν εκει την Κυριακή
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Προσωπικά χρησιμοποίησα την terravision.
Όταν έφτασα Ciampino η αναχώρηση των λεωφορείων των εταιριών ήταν δίπλα δίπλα έξω στον προάυλιο χώρο του αεροδρομίου
Αυτή που πήρα έχει τα γραφεία-εκδοτήρια στο termini και από εκεί αναχωρούν και καταφτάνουν (επι της via Marsala).
Ακριβώς πριν από αυτή που πήρα είναι η στάση της εταιρίας που αναφέρεις. Αλλα δεν γνωρίζω που ακριβώς έχει εκδοτήρια. Εγώ έδωσα τα προεκτυπωμένα εισιτήρια που είχα και μου έδωσαν ένα καρτελάκι (boarding pass) που τα ελέγχει-παίρνει ο οδηγός και αφήνει τον κόσμο να μπεί στο πούλμαν
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Η ΤΑΜ δεν εχει εκδοτήρια , υπάρχει υπάλληλος εξω δίπλα στο πούλμαν και τα βγαζει .
Απο το Ciampino πάλι το ίδιο , αλλα εγώ προτίμησα το αστικό λεωφορείο με 1,20 ( αν θυμάμαι καλά ) το οποίο με κατέβασε στο σταθμό του μετρο Anagnina
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οχι, δεν παει. ουτε και πουλαει φυσικα εισητηρια, ειναι εμφανες στο σαιτ τους. σορυ κιολας. πανε μονο οι εταιρειες στο σαιτ του αεροδρομιου. κι αν ειδατε λεωφορειο με τα σηματα τους προφανως εκτελουσε δρομολογιο για λογαριασμο καποιας απο τις εξουσιοδοτημενες εταιρειες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom