Κίνα Κίνα, ηλεκτρονικές συσκευές

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας!

Λόγω επικείμενου ταξιδιού μου στην Κίνα θα θελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για ηλεκτρικες συσκευες.

1. Συμφέρει η αγορά από εκεί (π.χ. κινητού, υπολογιστή, παιχνιδομηχανής κτλ) ή δεν είναι μεγάλες οι διαφορές στις τιμές σε σύγκριση με αυτές της Ελλάδας;

2. Τι γίνεται με το τελωνείο στο αεροδρόμιο; Σου επιτρέπουν να περάσεις από τον έλεγχο ηλεκτρονικές συσκευές που έχεις αγοράσει από εκεί ή υπάρχει κάποιος περιορισμός;
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
σχετικά με το πρώτο ερώτημα, φυσικά και υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή αλλά το θέμα είναι εσύ τι ποιότητα θες...προσωπικά έχω πάρει κινέζικα πράγματα (ρούχα, παπούτσια) και κάποια έχουν βγει καλά. Τώρα για ηλεκτρικές συσκευές (mp3, κινητά) νομίζω θέλει πολύ ψάξιμο για να πέσεις σε κάτι ποιοτικό που θα αντέξει...
 

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Γεια χαρα!

προφανώς δεν εννοώ προιόντα no name. Εννοώ πολύ γνωστές μάρκες που να αξίζει να δώσεις τα λεφτά σου. Για π.χ. σκέφτομαι να πάρω το καινούργιο x box ή το ps4. Γι αυτό ρωτάω. Αν στα επώνυμα προιόντα υπάρχει σημαντική διαφορά που να αξίζει να ρισκάρεις το γεγονός ότι δεν θα χεις εγγύηση αν πάθει κάτι ή όχι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.252
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom