Ιταλία Μπέργκαμο- Κόμο

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Παιδιά καλημέρα !
τελικά τελευταία στιγμή άλλαξα το πρόγραμμα λόγω προβλήματος που αντιμετωπίζουμε με την πιστωτική για την ενοικιάση αυτοκινήτου. οπότε έχουμε και λέμε.. φτάνουμε μπέργκαμο γύρω στις 11 και έχω κλείσει μια διανυχτέρευση κόμο στο +Borgo Antico Hotel. Και τις υπόλοιπες δυο διανυχτερεύσεις τις έχω στο μπέργκαμο. Θα ήθελα από τους γνώστες να μου δώσουν ένα εφικτό πλάνο που θα ακουλουθούσαν για την 1,5 μέρα που θα χουμε στην λίμνη ως προς το τι να επισκευτούμε. επίσης θα με βοηθούσατε ιδιαίτερα αν μου λέγατε τον τρόπο που ενδείκνυται να πάμε απο το αεροδρόμια του μπέργκαμο στο κόμο. από άλλα post είδα ότι πρέπει να πάρουμε λεωφορείο για σταθμό μπέργκαμο και απο εκεί τρένο για μιλάνο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Εχεις τη δυνατότητα να πας κατευθείαν από το αεροδρόμιο του Μπεργκάμου στο κεντρικό σιδ. σταθμό του Μιλάνου με πούλμαν σε 60' και με πολύ καλές τιμές (4-5 ευρώ one way).
http://www.terravision.eu/airport_t...table-bergamo-airport-milan/?noredirect=en_US
http://www.orioshuttle.com/_eng/
http://www.autostradale.it/

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Φανταζομαι είναι πιο βολικό το απευθείας πούλμαν.
Έχεις να μου προτείνεις κάποιο πλάνο για την περιήγηση στο κόμο και τα γύρω χωριά; δυστυχώς χωρίς αμάξι.
στην ούσια θα έχω μιση μέρα (1η μέρα) και μια ολόκληρη η επόμενη ως αργά το απόγευμα φαντάζομαι.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Φαντάζομαι πως το καράβι θα σας εξυπηρετήσει περισσότερο, υπάρχει και ημερήσιο εισιτήριο πολλαπλών διαδρομών. Κάποιες πληροφορίες θα βρεις εδω: http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_illago.html
Επίσης υπάρχει και σύνδεση με Κτελ ανάμεσα στα χωριά αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
παιδιά καλημέρα! τις τελευταίες μέρες κοιτάω τα δρομολόγια τρένων για Μιλάνο-Κόμο (Σαν τζιοβανι) και Κόμο(Σαν τζιοβανι)- Μιλάνο. Θεωρείται ότι πρέπει να τα κλείσω απο ελλάδα μέσω Ιντερνετ? θα έχω πρόβλημα διαθεσιμότητας αν τα βγάλω όταν φτάσω απο εκεί;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Εχει τρενα καθε ωρα,μπορει και πιο συχνα,εμεις βγαλαμε χωρις κρατηση απο τα ταμεια.Κανενα προβλημα.
 

Τετε

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα!!!!!Σε λιγες μερες φευγουμε για ενα ωραιο ταξιδακι Ρωμη - Φλωρεντια - Μιλανο - Κομο...αλλα εχω χαθει λιγο σχετικα με "τις μεταφορες"...μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει λεωφορειο απο Μιλανο για Κομο και αν υπαρχει λεωφορειο ή τρενο για απευθείας μεταφορά απο Κομο για Μπεργκαμο;;;Ευχαριστω πολύ εκ των προτερων!!!!!:)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπερα!!!!!Σε λιγες μερες φευγουμε για ενα ωραιο ταξιδακι Ρωμη - Φλωρεντια - Μιλανο - Κομο...αλλα εχω χαθει λιγο σχετικα με "τις μεταφορες"...μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει λεωφορειο απο Μιλανο για Κομο και αν υπαρχει λεωφορειο ή τρενο για απευθείας μεταφορά απο Κομο για Μπεργκαμο;;;Ευχαριστω πολύ εκ των προτερων!!!!!:)
Καλησπέρα!
Αν διαβάσεις από την αρχή αυτό το θέμα, στο οποίο μεταφέρθηκε το μήνυμά σου, θα βρεις απαντήσεις για τις απορίες του. Αν μείνουν κάποιες ερωτήσεις σου αναπάντητες, ξαναρωτάς.:)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Καλησπερα!!!!!Σε λιγες μερες φευγουμε για ενα ωραιο ταξιδακι Ρωμη - Φλωρεντια - Μιλανο - Κομο...αλλα εχω χαθει λιγο σχετικα με "τις μεταφορες"...μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει λεωφορειο απο Μιλανο για Κομο και αν υπαρχει λεωφορειο ή τρενο για απευθείας μεταφορά απο Κομο για Μπεργκαμο;;;Ευχαριστω πολύ εκ των προτερων!!!!!:)
δεν ξερω πως εχετε σκοπο να μετακινηθείτε Ρωμη-Φλωρεντια-Μιλανο..αλλα δες και αυτο το λεωφορειο ειναι νεα υπηρεσια στην Ιταλια..http://uk.megabus.com/default.aspx?gclid=CIiqyLD1tcYCFQrItAodyVgDuQ&stop_mobi=yes ( το εχω δοκιμασει στο Λονδινο και ηταν σουπερ) Για Como...εννοείς μονο την πολη ή την λιμνη? Απο Μιλανο μπορεις να παρεις το τραινο να πας como με 4,60 ευρώ ( πέρσι) ή αν εχεις χρονο να παρεις το τραινο να πας Varenna απο εκει με καραβακι ισως να σταματησεις Βellagio που ειναι πολυ ομορφο και παλι με καραβάκι να κατέβεις εως κατω Como δλδ να διασχίσεις ενα κομματι της υπεροχης λίμνης...για αυτο θα χρειαστεις μια ολοκληρη μερα. Απο Μιλανο για Bergamo υπαρχει και τραινο και λεωφορειο για αεροδρομιο ομως στο bergamo Orio ισως σε βολεψει πιο καλλά μια απο της εταιρειες που πανε απευθειας οπως Teravision ( 5ευρώ) ή Airpost bus που ξεκινάνε και αυτές εξω απο τον κεντρικο σταθμο τραινων στο Μιλανο . Νομιζω επίσης οτι ειχε παρει το ματι μου ενα απευθειας τραινο απο Como για bergamo αλλα δεν στο λεω με σιγουρια
 

terelian

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
αλημερα σε ολα τα μελη του forum και καλως σας βρηκα γιατι μολις εκανα την εγγραφη μου!Το forum ειναι απιθανο και οι πληροφοριες που δινετε ολα τα μελη, χρησιμοτατες-με βοηθησατε πολυ στο ταξιδι μου στη Ρωμη περυσι!!!Για αλλη μια φορα χρειαζομαι τη βοηθεια σας!18-21 του μηνος θα κανουμε με το φιλο μου και ενα φιλικο ζευγαρι ενα ταξιδι στο Μιλανο.Επειδη θα προσγειωθουμε στο Μπεργκαμο 11 η ωρα, ελεγα μηπως απο κει κατευθειαν φευγαμε για μια εκδρομουλα στις λιμνες κομο κ γυρνουσαμε το βραδυ στο Μιλανο..Αυτα που εχω να ρωτησω ειναι:
1.Να νοικιασουμε αυτοκινητο?(γιατι οι τιμες που βρισκω ειναι αρκετα οικονομικες-περιπου 30-40€)
2.Ποια διαδρομη προτεινετε να ακολουθησουμε ετσι ωστε να δουμε καποια πραγματα στις λιμνες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom