Πλαστική σακούλα για τα υγρά της χειραποσκευής

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γνωρίζει κανείς από πού μπορώ να προμηθευτώ μπουκαλάκια των 100ml?
Θέλεις οπωσδήποτε των 100 ή σε βολεύουν και τα μικρότερα; Προσπαθώ να θυμηθώ αν έχω δει μπουκαλάκια των 100 ml σε κατάστημα στην Ελλάδα και δεν θυμάμαι.
30-40-50 ml θα βρεις σε mac, sephora, 60-80ml σε jumbo.
Για 100 ml δυστυχώς δεν ξέρω, έχει σίγουρα σε online shops, amazon πχ.
οκ. Του Jumbo θα με βολέψουν πιστεύω.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Γνωρίζει κανείς από πού μπορώ να προμηθευτώ μπουκαλάκια των 100ml?

οκ. Του Jumbo θα με βολέψουν πιστεύω.
Κάνε μια δοκιμή πάντως πριν. Εμένα το καλοκαίρι που μας πέρασε τα συγκεκριμένα μπουκαλάκια, ενώ ήταν καλά κλεισμένα, είχαν διαρροή. Έχω χρησιμοποιήσει και με έχουν βολέψει πολύ, τα μπουκαλάκια με την αμμωνία που χρησιμοποιούνται για τη βαφή των μαλλιών. Υπάρχουν μπουκαλάκια των 60, των 70 και των 100 ml και ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα. Είναι πολύ φθηνά και μπορείς να τα αγοράσεις και να μη χρησιμοποιήσεις το περιεχόμενο.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Στα φαρμακεια νομιζω πουλανε.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Λίγη διαφανής μεμβράνη σαν αυτή που χρησιμοποιούμε για τα τρόφιμα, μπορεί να φανεί χρήσιμη αν την εφαρμόσουμε στο στόμιο των μπουκαλιών πριν βιδώσουμε το καπάκι, μειώνεται έτσι ο κίνδυνος διαρροής.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Καλησπέρα παιδιά.
Πετάω αυριο απο Θεσσαλονικη για Αθηνα και την Τεταρτη απο Αθηνα για Λονδινο.
Όσον αφορά τη περιβόητη σακούλα για υγρά απο που μπορω να προμηθευτώ στο Μακεδονια,ώστε να μπορω να την χρησιμοποιήσω σε ολα μου τα σκέλη του ταξίδιου μεχρι Λονδινο ; Στον έλεγχο; Στα check in counters;

Μπορω να βρω και καπου στην αγορα για να μην τρέχω αυριο;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα παιδιά.
Πετάω αυριο απο Θεσσαλονικη για Αθηνα και την Τεταρτη απο Αθηνα για Λονδινο.
Όσον αφορά τη περιβόητη σακούλα για υγρά απο που μπορω να προμηθευτώ στο Μακεδονια,ώστε να μπορω να την χρησιμοποιήσω σε ολα μου τα σκέλη του ταξίδιου μεχρι Λονδινο ; Στον έλεγχο; Στα check in counters;

Μπορω να βρω και καπου στην αγορα για να μην τρέχω αυριο;
Μπορείς να βρεις σε αρκετά σούπερ μάρκετ, όπως επίσης στο αεροδρόμιο, τουλάχιστον θυμάμαι σίγουρα στο Βενιζέλος.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.604
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα παιδιά.
Πετάω αυριο απο Θεσσαλονικη για Αθηνα και την Τεταρτη απο Αθηνα για Λονδινο.
Όσον αφορά τη περιβόητη σακούλα για υγρά απο που μπορω να προμηθευτώ στο Μακεδονια,ώστε να μπορω να την χρησιμοποιήσω σε ολα μου τα σκέλη του ταξίδιου μεχρι Λονδινο ; Στον έλεγχο; Στα check in counters;

Μπορω να βρω και καπου στην αγορα για να μην τρέχω αυριο;
Όσον αφορά στο αεροδρόμιο, αν δίνουν σακούλες, θα δίνουν πριν τον έλεγχο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
436
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και επειδη μαλλον πολλοι δεν καταλαβαν για ποιες σακουλες μιλαμε ειναι τα κοινα πασιγνωστα σακουλακια που χρησιμοποιουμε για σαντουιτς για την καταψυξη κλπ κλπ.Με ζιπ απο πανω.Αντε θα πω ενδεικτικα μαρκα ελπιζω να μη θεωρηθει διαφημιση...Sanitas π.χ. Μεχρι και στο πιο μακρινο μπακαλικο τα πουλανε.
Ερωτηση.Καπου διαβασα οτι το σακουλακι πρεπει να ειναι 20Χ20 εκατοστα ισχυει; Για τον ογκο ξερω οτι ειναι 1 λιτρο για τη διασταση ρωταω.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα να ρωτησω και εγω κατι μην γελάσατε

θα παω τις επομενες μερες στον αδερφο μου κ με εχει ζαλισει να του παω σουβλάκια , μπορω ή θα εχω θεμα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα να ρωτησω και εγω κατι μην γελάσατε

θα παω τις επομενες μερες στον αδερφο μου κ με εχει ζαλισει να του παω σουβλάκια , μπορω ή θα εχω θεμα;
Τι σουβλάκια ρε φίλε, που μένει στη Λαπωνία? Θα μυρίζει όλο το αεροπλάνο, είχα πετύχει κάποιους καλή ώρα σαν εσένα και δεν πίστευα αυτό που ζούσα!
Πάρε πίτες σε συσκευασία και φτιάξτε μόνοι σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.121
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom