Airbnb

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Υπάρχει φίλτρο τιμής αλλά σε μερικά δωμάτια έχει και service fee και cleaning fee και η συνολική τιμή βγαίνει αρκετά παραπάνω πολλές φορές. Υπάρχει τρόπος να θέσεις τελικό όριο τιμής? Όχι ε?
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Παιδιά τα πράγματα φαγώσιμα κτλ που υπάρχουν μέσα στο σπίτι μπορείς να τα καταναλώσεις κανονικά ή στο τέλος ξαναγεμίζεις τα ντουλαπια;φανταζομαι το δευτερο:p
επίσης δεν το καταλαβαίνω αυτο με την εγγύηση κ τις ζημιές...αν ο οικοδεσπότης πει οτι εσυ εκανες ζημιες για να παρει την εγγυηση ενώ εσύ δεν έκανες;πως διασταυρώνεται;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
....αν ο οικοδεσπότης πει οτι εσυ εκανες ζημιες για να παρει την εγγυηση ενώ εσύ δεν έκανες;πως διασταυρώνεται;
Σου απαντω,χωρις να εχω χρησιμοποιησει ποτε δωματια απο airbnb....κανεις ιδιοκτητης,πιστευω δεν θελει αρνητικα σχολια για το διαμερισμα του...οποτε,εφημερα,μπορει να παρει καποια χρηματα,μακροπροθεσμα,ομως θα χασει,απο την κακη κριτικη που θα γραψεις.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Σωστά τα λέει η @karfitsa .Εγώ να ρωτήσω τώρα..τις κριτικές μπορεί να τις ελέγξει ο οικοδεσπότης;Ή να επιλέγει ας πούμε τις καλύτερες;Έχω παρατηρήσει ότι σε όσα διαμερίσματα έχω κοιτάξει(σίγουρα πάνω από 20),δεν έχω δει κάποια άσχημη κριτική.Και σε όλα η βαθμολογία είναι πάνω από 4 αστεράκια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σωστά τα λέει η @karfitsa .Εγώ να ρωτήσω τώρα..τις κριτικές μπορεί να τις ελέγξει ο οικοδεσπότης;Ή να επιλέγει ας πούμε τις καλύτερες;Έχω παρατηρήσει ότι σε όσα διαμερίσματα έχω κοιτάξει(σίγουρα πάνω από 20),δεν έχω δει κάποια άσχημη κριτική.Και σε όλα η βαθμολογία είναι πάνω από 4 αστεράκια.
Από ό,τι έχω διαβάσει, όχι δεν μπορεί να ελέγξει ο οικοδεσπότης τις κριτικές. Υποβάλλονται από τον λογαριασμό του κάθε χρήστη στο σύστημα του airbnb. Επιπλέον ο χρήστης μπορεί να γράψει κριτικές μόνο για τα διαμερίσματα στα οποία έχει κλείσει μέσω airbnb και έχει μείνει. Όπως και στο booking.
Τέλος αν ακυρώσει ο οικοδεσπότης κράτηση, αυτό φαίνεται στις κριτικές του διαμερίσματος με τη μορφή απλού μηνύματος. Φαντάζομαι ο χρήστης που έφαγε την ακύρωση δεν μπορεί να σχολιάσει περαιτέρω το γεγονός.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι πανω στο θεμα.εχω ψαξει αρκετα στην airbnb και βλεπω καποια διαμερισματα που λεει πχ 3 υπνοδωματια και 5 κρεβατια αλλα στις φωτο δεν βλεπω και τα 3 υπνοδωματια.υπαρχει περιπτωση να λενε ψεματα?να τους εμπιστευτω να κλεισω?και κατι τελευταιο εχει κλεισει καποιος καποιο για Ρωμη?να ειμαστε πιο σιγουροι :)
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
ψέματα δύσκολα να λένε.Εσύ λογικά θα νοικιάζεις 1 δωμάτιο από αυτά(πιθανώς αυτό που δείχνουν οι φωτό).Έχεις το λινκ;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Δεν βλεπεις τα παντα στις φωτο.Ψεμματα δεν μπορει να λενε οσον αφορα τα κρεββατια γιατι κλεινουνε με ατομα.Οσα ατομα τοσα κρεββατια.
Κριτικη δεν ελεγχει ο ιδιοκτητης,μπορει ομως να απαντησει σε σχολια.
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Πάρα πολύ καλό φαίνεται!ανετα χωράνε 4 άτομα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom