Γενικά Καλοκαίρι στην Ευρώπη αλλά που;

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Χίλια συγνώμη ,καμία διάθεση τέτοια δεν εχω ,απλα τυχαία το έγραψα με κεφάλαιο!
Απλα την γνώμη μου δεν χρειάζεται να φτάνουμε μέχρι την ένταση !
Απο ένα λάθος ,sorry
Κανένα προβλημα. Την γνώμη σου είπες, μη ζητάς συγγνώμη . Αυτό έλλειψε σε ενα ταξιδιωτικο φόρουμ να πρεπει να πάρουμε άδεια να γραψουμε την άποψή μας. Η χούντα, το πιστοποιητικο πολιτικων φρονημάτων και η αστυνομοκρατια πέρασε (νομίζω). Γράψε ελεύθερα την γνώμη σου.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
επίσης ξέχασα να αναφέρω... I Love scania!!!! Θυμάμαι θεικά οτοστοπ που έχω κάνει σε Ελλάδα ,Κασμίρ, Κίνα και όχι μόνο. Είναι τρόπος ταξιδιού, και -μάλλον μακρυά απο την κουλτούρα του ελληνα τουρίστα ωστε να το κατανοήσει- ενα είδος ταξιδιωτικής πρόκλησης. Δεν θεωρώ το οτοστοπ μπας κλας. Ανήκω μάλλον στο προλεταριάτο και όχι στην μπουρζουαζία.
Επίσης μια επισήμανση . Αυτοί που κάνουν οτοστοπ , είτε δεν έχουν χρηματα , άρα καλά θα κάνεις να τους εξυπηρετησεις , ειδικά αν ακολουθείς το τρίπτυχο "πατρίς θρησκεία , οκογένεια" , είτε έχουν αλλά απλά κάνουν το κέφι τους . Και στις 2 περιπτώσεις ο χλευασμός απο τους ελληνες οδηγούς περιττεύει.

το space bar "αρχηγε" εφευρεθηκε. Δεν ανακαλύφθηκε.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Καλησπερα σε ολους! ψαχνω ενα προορισμο για καλοκαιρι και ελεγα να μου πειτε τη δικη σας γνωμη οσον αφορα τις καλοκαιρινες διακοπες και γιατι προτεινετε το συγκεκριμενο μερος. Ευχαριστω πολυ!
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Δαλματικές ακτές. Είναι πανέμορφα και κυρίως οικονομικά. Το ιδανικό είναι να πάτε οδικώς.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλησπερα σε ολους! ψαχνω ενα προορισμο για καλοκαιρι και ελεγα να μου πειτε τη δικη σας γνωμη οσον αφορα τις καλοκαιρινες διακοπες και γιατι προτεινετε το συγκεκριμενο μερος. Ευχαριστω πολυ!
Σαν την Ελλάδα δεν έχει καλοκαίρι... Όπου και να πάς θα το μετανιώσεις. Κι εγω παλαιότερα είχα πάει καλοκαίρινές διακοπές στο Αμβούργο και πρόπερσι Μαγιόρκα και δεν μπορούν με τιποτα να συγκριθούν με Ελλάδα το καλοκαίρι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μια χαρα αλλα, δεν το λες καλοκαιρινες διακοπες, μα διακοπες το Καλοκαιρι.
Γιατί; Μια χαρά μπάνια κάνεις. Και στα διάσημα λουτρά της Βουδαπέστης, και στη Balaton αν θες να κάνεις μια εκδρομή.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ρητές διατάξεις από τα ιερά και απαγορευμένα των τοτέμ ορίζουν καλοκαιρινές διακοπές=λουόμενος στο ελληνικό παράκτιο κράτος...αλλού δεν έχει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Υφίσταται σύγκριση μεταξύ της υπερτιμημένης πλαστικής ξαπλώστρας, των αποφαγίων στο χάρτινο τραπεζομάντιλο, του φραπέ με συνοδεία 100 ντεσιμπέλ, των ποτών μπόμπα, των room to let που σου παραδίδονται με τη σκούπα και τη σφουγγαρίστρα (ντάξει, στη Χαλκιδική κυρίως) με την οργάνωση και τη δροσιά της Β. Ευρώπης.
Τι μου λέτε; :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom