Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Στα αεροδρομιο , μιλανου , λονδινου Στανσετ, Αιντχοφεν υπαρχει σοβαρος ελεγχος της χειραποσκευης οσον αφορα τα εκατοστα;, δηλαδη για 2-3 εκατοστα σε βαζουν να πληρωσεις 50 ευρω?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
πιθανόν ναι, πιθανόν όχι.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
χαχαχα καλη μας τυχη λοιπον. Ρωμη θεσσαλονικη και αθηνα παντως δεν κοιτουσαν σχεδον κανεναν
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
εμένα έχει τύχει και να μου την μετρήσουν και να μου την ζυγίσουν
Και πώς τη βρήκαν; Μεγάλη και βαριά; :haha: Ελπίζω πάντως να ήσουν εντός ορίων και να απέφυγες τα παρατράγουδα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Παιδιά καλησπέρα! Θα ταξιδέψω με ryanair. Πιστεύετε πως αν αγοράσω το backpack Polo voyager 35L θα είναι καλή επιλογή για χειραποσκευή; Ευχαριστώ!
http://www.skroutz.gr/s/5057048/Polo-Voyager-35Lt-9-02-051.html
Οι διαστασεις για ryanair ειναι 55χ40χ20 και αυτη ειναι 55χ30χ20...οποτε μια χαρα ειναι.
 

2015

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να ταξιδέψω τον Ιούλιο στη Θεσσαλονίκη και σε μια πρόχειρη αναζήτηση είδα ότι έχει πολλές πτήσεις η Ryanair από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε τη γνώμη σας; Πόσα κιλά μπορεί να είναι η βαλίτσα μου; Επίσης είχα κάποια στιγμή διαβάσει ότι εάν κάνεις check-in στο αεροδρόμιο σε αναγκάζουν να πληρώσεις πρόστιμο, ισχύει;
Σας ευχαριστώ πολύ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.014
Likes
40.977
Τριτη φορά στη ζωή μου κλείνω με Ryanair, (ε μα τόσος κόσμος πετάει χωρίς πρόβλημα) και δευτερη που μου κανει το πρόγραμμα ρημαδιό. Αλλαγή ώρας πτήσης στις 06.50 το πρωί, δεν δικαιούμαι refund γιατί παρά λίγα λεπτά είναι λιγότερο από 2 ώρες που θα δικαιούμουν, οπότε πρέπει να ξεκινήσω για ταξίδι χωρίς να έχω κοιμηθεί ουσιαστικά όλη νύχτα.
Αμα με ξαναδούν πελάτισσα....
To ερώτημά μου ειναι αν θεωρείται ακύρωση της πτήσης που είχα κλείσει στις 8.30 (αφού μέχρι και τον Ιούλιο το δρομολόγιο υφίσταται) ή όχι . Οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι δεν είναι ακύρωση, ενώ το δρομολόγιο εξαφανίστηκε από το πρόγραμμα του Αυγούστου μυστηριωδώς.
 
Last edited:

manosss

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα,
Θέλω να κάνω ένα ταξίδι στην Πολωνία και το τελικό κόστος που εμφανίζεται στην ιστοσελίδα της εταιρίας για πτήση Αθήνα-Βαρσοβία μετ' επιστροφής για τον Ιούλιο είναι 94,98 ευρώ. Μου φαίνεται πολύ μικρό ποσό αν συνυπολογίσουμε φόρους αεροδρομίων και λοιπούς φόρους. Εν τέλει θα πληρώσω το ποσό που αναγράφεται ή μπορεί να υπάρξουν επιπλέον χρεώσεις οι οποίες θα γίνουν γνωστές αργότερα;;;; (π.χ στο αεροδρόμιο)
*με την προϋπόθεση ότι θα είμαι οκ στις αποσκευές, καρτα επιβίβασης κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.233
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom