Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Επειδή είδα ότι προτείνεται αρκετά αυτό το μαγαζί στο φόρουμ και δεδομένου ότι στο έτερον ήμισυ αρέσει η τζαζ λέω να το επισκεφθούμε. Πρέπει να κλείσουμε οπωσδήποτε να πάμε?? Δε μπορούμε απλά να πάμε όποτε μας έρθει για ένα ποτό? Ίσως φαίνεται λίγο άκυρη η ερώτηση, αλλά διάβασα από πολλούς που έκλειναν για να πάνε σε τζαζ κλαμπ.
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα σας. Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να πάει κανείς από Βαρσοβία στην Πράγα (τρένο ή λεωφορείο χωρίς αλλαγές) και πόσο περίπου κοστίζει;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395

Paul

Member
Μηνύματα
42
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά, χαιρετω!
Εχω προγραμματίσει για τον Μαη ενα ταξιδι στην Πράγα. Η διαμονή μου θα ειναι 5 διανυκτερεύσεις, αν και τωρα δεν ειμαι σιγουρος για το αν ειναι αρκετές. Αυτο το λέω με δεδομένο οτι θα ηθελα να αφιερώσω εστω μια μερα για μια εξόρμηση "εκτος έδρας".
Αυτο που θα ηθελα απο εσάς ειναι να μου πείτε πως θα μπορουσα να εκμεταλλευτώ, οσο το δυνατόν, περισσότερο τη διαμονή μου εκει. Που "πρεπει" να παω, ετσι ώστε να φύγω "πλήρης εικόνων" απο την Πράγα. Εχω διαβάσει και εντυπώσεις ατόμων εδώ μεσα που την εχουν επισκεφθεί, ωστόσο θα ηθελα να δω περισσότερες, κυριως για να τις προσαρμοσω στο δικό μου προγραμμα.

Ευχαριστω προκαταβολικά όλους οσοι απαντήσουν!
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
θεωρω πως ηδη αν ψαξεις εχουν γραφτει υπερ αρκετα για το θεμα Πραγα!!Αλλα αν με ρωτας θα σου προτεινα να περπατησεις και να χαθεις σε καθε σοκακι..ειναι μικρη και αυτο βολευει!δεν εχεις κανεναν φοβο και εχεις να δεις αρκετα πραγματα!Η βολτα στην γεφυρα οποια ωρα και να την κανεις εχει μια ξεχωριστη μαγεια,το καστρο,διαφορες εκκλησιες,το κεντρο ακομα και το φαγητο αξιζουν πολλα..διαβασε ιστοριες παρε και ενα βιβλιαρακι κοντα σου και θεωρω πως εισαι ready!!!
 

Paul

Member
Μηνύματα
42
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ευχαριστω για την απαντηση!
Επιπρόσθετα, μήπως γνωρίζει κανεις καποιο καλο καταστημα για να αγοράσουμε μαριονέτες; Προφανώς θα υπάρχουν πολλα, αλλα λεμε να πάρουμε απο καποιο καλο και όχι απο τα τουριστικά που προφανώς θα εχουν, αλλα οχι καλής ποιότητας.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Ευχαριστω για την απαντηση!
Επιπρόσθετα, μήπως γνωρίζει κανεις καποιο καλο καταστημα για να αγοράσουμε μαριονέτες; Προφανώς θα υπάρχουν πολλα, αλλα λεμε να πάρουμε απο καποιο καλο και όχι απο τα τουριστικά που προφανώς θα εχουν, αλλα οχι καλής ποιότητας.
Αυτο δεν το ξερω αδελφε!!με πιανεις αδιαβαστο αλλα αν το κοιταξεις στο διαδικτυο πιστευω οτι κατι καλο θα βρεις!!
και οπωσδηποτε λουκανικο λουκανικο και παλι λουκανικο!θα με θυμηθεις...
καλα να περασεις φιλε!!
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Καλησπέρα σας,

Θα πάω στην Πράγα για τις 2 πρώτες εβδομάδες του Ιουνίου.
Η διαμονή μου θα γίνει στον αδερφό μου οπου ζεί εκεί.
Δεν είναι πολύ καιρό εκεί γύρω στους 2 μήνες.
Θα ήθελα να μου δώσετε όσοι έχετε πάει το δικό σας top 5 με πράγματα που
κάνατε στην επίσκεψη σας και σας έκαναν την διαμονή αξέχαστη.
Ας μην είναι κάτι που θα μπορούσα να βρω στον ταξιδιωτικό μου οδηγό
μιας και έχω αγοράσει έναν.
Μπορεί είτε να είναι ένα καφέ, ένα εμπορικό (μιας και κοριτσάκια), μια μονοήμερη εκτός πόλης
γενικά οτιδήποτε θα μπορούσα κι εγώ να ζήσω για να μου κάνει τις 2 μου εβδομάδες όμορφες.
Να 'στε καλά!
xxx
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

Paul

Member
Μηνύματα
42
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παρακαλω, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί για παραδοσιακό φαγητο;;; Επίσης, καλα μαγαζιά για λουκανικοκαταστασεις κλπ κλπ.

Ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom