The official off-topic v4. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Αυτογνωσία υπάρχει όποτε συγχωρείσαι για τα υπόλοιπα αστεία:)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Νοσοκομείο η Μπάγερν εφημερεύουμε και σας περιμένουμε υπάρχει αλλά τελοσπάντων...:D
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
^Προετοιμάζει το έδαφος, αν χάσει η Μπάρτσα θα πάρει διπλή χαρά, αν κερδίσει θα λέει τα έλεγα εγώ, win-win φάση.

Άσχετα αν θα φάει 3 μπαλάκια η Μπάγιερν όπως και να'χει.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ενώ τις μεγάλες τις παίζεις στα δαχτύλα...:twisted:

υ.γ αποχωρώ πριν σκάσει support κανένας @panpan
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτό που και οι Αεκτζήδες υποστηρίζουν τις γαυροομάδες της Ευρώπης με ξεπερνά.
Τέλος πάντων! :p

Εύχομαι η Μπάρτσα να μοιάζει κάπως έτσι απόψε.
Αν και δεν το βλέπω! Γιαυτό θα μαζευτώ και εγώ μαζί με τη @Nedelja να κράζουμε πριβε.
@fotast Αγαπητέ μου ευχαριστούμε πολύ για το νεαρές, μας σκλάβωσες! :icon_redface:
Αλλά και τον Χατζηπαναγή γνωρίζω και ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Ο παγκόσμιος χάρτης των γλωσσών (γραφήματα)
Μετά από 15 χρόνια ενδελεχούς έρευνας, ο γλωσσολόγος και κοινωνιολόγος Ούλριχ Αμον από το πανεπιστήμιο του Ντίσελντορφ στη Γερμανία, κατάφερε να «χαρτογραφήσει» έναν παγκόσμιο άτλαντα των υπαρχόντων διαλέκτων και γλωσσών που μιλιούνται σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της υφηλίου.

Ο γερμανός επιστήμονας υπολόγισε πως υπάρχουν τουλάχιστον 7.102 ζωντανές γλώσσες στην υφήλιο: οι 2.301 μιλιούνται στην Ασία, οι 2.138 στην Αφρική, οι 1.313 στην περιοχή του Ειρηνικού ωκεανού, οι 1.064 στην Βόρεια και Νότια Αμερική κι άλλες 286 μιλιούνται στην Ευρώπη.
συνεχεια....
http://news.in.gr/features/article/?aid=1231405881

 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Ο παγκόσμιος χάρτης των γλωσσών (γραφήματα)
Μετά από 15 χρόνια ενδελεχούς έρευνας, ο γλωσσολόγος και κοινωνιολόγος Ούλριχ Αμον από το πανεπιστήμιο του Ντίσελντορφ στη Γερμανία, κατάφερε να «χαρτογραφήσει» έναν παγκόσμιο άτλαντα των υπαρχόντων διαλέκτων και γλωσσών που μιλιούνται σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της υφηλίου.

Ο γερμανός επιστήμονας υπολόγισε πως υπάρχουν τουλάχιστον 7.102 ζωντανές γλώσσες στην υφήλιο: οι 2.301 μιλιούνται στην Ασία, οι 2.138 στην Αφρική, οι 1.313 στην περιοχή του Ειρηνικού ωκεανού, οι 1.064 στην Βόρεια και Νότια Αμερική κι άλλες 286 μιλιούνται στην Ευρώπη.
συνεχεια....
http://news.in.gr/features/article/?aid=1231405881

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο. Αν και περίμενα να μαθαίνουν περισσότεροι ρώσικα. Ξεκίνησα πρόσφατα και τα αγάπησα πολύ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.677
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom