Ισπανία Aπο girona - barcelona

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Η πτήση απο Θεσ/νικη φτάνει στις 19.00.Εκείνη την ώρα έχει μονο για Βαρκελώνη.Εσύ για πιά ημερομηνία μιλάς;Κάποτε είχε λεωφορείο που πήγαινε από το ένα αεροδρόμιο στο άλλο.Τώρα νομίζω τα έκοψαν.Πρέπει να το ψάξω.
 

MariaMoSam

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Η πτήση απο Θεσ/νικη φτάνει στις 19.00.Εκείνη την ώρα έχει μονο για Βαρκελώνη.Εσύ για πιά ημερομηνία μιλάς;Κάποτε είχε λεωφορείο που πήγαινε από το ένα αεροδρόμιο στο άλλο.Τώρα νομίζω τα έκοψαν.Πρέπει να το ψάξω.
Δεν έχω συγκεκριμένες ημερομηνίες... τέλη Ιουνίου υπολογίζω μέχρι τέλη Ιουλίου...

όταν λέω μέχρι εννοώ εκείνο το διάστημα.. δεν θα μείνω τόσο πολύ.. χαχα
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Απ'ότι είδα στο πρόγραμμα των λεωφορείων δεν υπάρχει σύνδεση των αεροδρομίων
τότε που το θέλεις.Μόνο μέσω Βαρκελώνης.
 

elli@@@

Member
Μηνύματα
23
Likes
11
panpan καλησπερα απο ελλαδα.θα ηθελα να σε ρωτησω αν συμφερει να νοικιασεις αυτοκινητο απο Τζιρονα για Βαρκελωνη.θα μεινω τεσσερις μερες και μ δινει τιμη 58 ευρω ή αν ειναι καλυτερα να μετακινουμαι με μμμ?σ ευχαριστω:)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Κανα 25αρι έχει αν θυμάμαι καλά.Τραίνο δεν υπάρχει από το αεροδρόμιο της
Χιρόνα.
 

elli@@@

Member
Μηνύματα
23
Likes
11
καπου διαβασα για τρενο.τεσπα σ ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση!!!:lol:
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Θα ταξιδέψουμε 6-10/09 βαρκελώνη! Σκεφτόμουν να πάμε και χιρόνα απο το πρωί έως το μεσημεράκι! Είναι λίγες οι ημέρες αλλά θέλω πολύ να δω την πόλη! Τι μου προτείνεται; Αυτοκίνητο ή τρένο; Τιμές;!
Σίγουρα θα θυσιάσω κάτι απο βαρκελώνη, ή το camp nou ή το ενυδρείο!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Άνετα πας με τρένο Χιρόνα και είναι γραφική πόλη,με τον ποταμό Ονιάρ να της προσδίδει σε χαρακτήρα....Αν θες μπορείς να το συνδιάσεις με Φιγκέρες για το Μουσείο Νταλί μόνο...προσωπικά μερικές ώρες που έμεινα Φιγκέρες και έκανα βόλτα στην πόλη δεν μου έκανε καμία εντύπωση...ψιλοαδιάφορη...αλλά για το μουσείο Νταλί αξίζει....
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Θα ταξιδέψουμε 6-10/09 βαρκελώνη! Σκεφτόμουν να πάμε και χιρόνα απο το πρωί έως το μεσημεράκι! Είναι λίγες οι ημέρες αλλά θέλω πολύ να δω την πόλη! Τι μου προτείνεται; Αυτοκίνητο ή τρένο; Τιμές;!
Σίγουρα θα θυσιάσω κάτι απο βαρκελώνη, ή το camp nou ή το ενυδρείο!
Αν αποφασισεις να παρεις αμαξι θα ηταν ωραιος ενας συνδυασμος Girona-Figueres.
Γνωμη μου ειναι να μην μπλεχτειτε με αμαξια για ενα τετραημερο στην Βαρκελωνη.Παρε απλως το airport bus για Girona απο το αεροδρομιο κανε τη βολτα σου και ξανα πισω barcelona.Φανταζομαι ταξιδευετε με ενα backpack και δεν θα σε σερνετε τιποτα βαλιτσες.Απο οτι καταλαβαινω εχετε τρεις μερες καθαρες Βαρκελωνη οποτε δεν χρειαζεται να αφαιρεσετε τιποτα απο το προγραμμα,μπορειτε να τα προλαβαιτε ολα.

P.S. απο Girona airport gia Girona περιπου 3 Ευρω ειναι μετα περιπου 20 για να γυρισεις Βαρκελωνη νομιζω.Κανε ενα τσεκ και εδω
http://www.sagales.com/index.php?Origen=cp315&Desti=15&secc=cerca
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Αν αποφασισεις να παρεις αμαξι θα ηταν ωραιος ενας συνδυασμος Girona-Figueres.
Γνωμη μου ειναι να μην μπλεχτειτε με αμαξια για ενα τετραημερο στην Βαρκελωνη.Παρε απλως το airport bus για Girona απο το αεροδρομιο κανε τη βολτα σου και ξανα πισω barcelona.Φανταζομαι ταξιδευετε με ενα backpack και δεν θα σε σερνετε τιποτα βαλιτσες.Απο οτι καταλαβαινω εχετε τρεις μερες καθαρες Βαρκελωνη οποτε δεν χρειαζεται να αφαιρεσετε τιποτα απο το προγραμμα,μπορειτε να τα προλαβαιτε ολα.

P.S. απο Girona airport gia Girona περιπου 3 Ευρω ειναι μετα περιπου 20 για να γυρισεις Βαρκελωνη νομιζω.Κανε ενα τσεκ και εδω
http://www.sagales.com/index.php?Origen=cp315&Desti=15&secc=cerca
Ταξιδεύει 6/9 είναι ημερα τρίτη,δεν εχει πτήση,εκτός αν έρχεται από άλλο μέρος και όχι από Θεσσαλονίκη. Μάλλον έρχεται στο αεροδρόμιο της Βαρκελώνης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom