Γενικά Καλοκαίρι στην Ευρώπη αλλά που;

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Υφίσταται σύγκριση μεταξύ της υπερτιμημένης πλαστικής ξαπλώστρας, των αποφαγίων στο χάρτινο τραπεζομάντιλο, του φραπέ με συνοδεία 100 ντεσιμπέλ, των ποτών μπόμπα, των room to let που σου παραδίδονται με τη σκούπα και τη σφουγγαρίστρα (ντάξει, στη Χαλκιδική κυρίως) με την οργάνωση και τη δροσιά της Β. Ευρώπης.
Τι μου λέτε; :haha:
όχι δεν υφίσταται ιδιαίτερα για εμας που βάζουμε λάδι με 0 βαθμούς προστασία και πίνουμε χυμούς,γιατί είμαστε και straight edge!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Βυσσ'νι θύελλα! Σκούζι λοιπόν! Πάντως και το Καροτεν τηγανόλαδο είναι. :p
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Υφίσταται σύγκριση μεταξύ της υπερτιμημένης πλαστικής ξαπλώστρας, των αποφαγίων στο χάρτινο τραπεζομάντιλο, του φραπέ με συνοδεία 100 ντεσιμπέλ, των ποτών μπόμπα, των room to let που σου παραδίδονται με τη σκούπα και τη σφουγγαρίστρα (ντάξει, στη Χαλκιδική κυρίως) με την οργάνωση και τη δροσιά της Β. Ευρώπης.
Τι μου λέτε; :haha:
Άσε, γιατί φέτος που είπα να ξεφύγω απ' τα τετριμμένα και έκλεισα περιχαρής ταξιδάκι στην Πολωνία, ξαφνικά εμφανίζω στερητικό και ψάχνομαι να στριμώξω έστω ένα τριημεράκι για να ζήσω τον μύθο μου στην Ελλάδα. :D Γιατί να μου συμβαίνει αυτό γιατρέ μου; :rolleyes:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Δοκίμασε να βγάλεις εισιτήριο με το σαπάκι πλοίο για 8ωρο ταξίδι όσο ένα φτηνό αεροπορικό για έξω και θα σου περάσει...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Τι λες παιδί μου! Αυτά δεν τα κάνω ούτε στο τελευταίο στάδιο της στέρησης, που να πέσω κάτω και να σπαρταρώ σαν το ψάρι... ;)
 
Μηνύματα
58
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Zugspitze!
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ ( Everest), Αφρική
Καλησπερα σε ολους! ψαχνω ενα προορισμο για καλοκαιρι και ελεγα να μου πειτε τη δικη σας γνωμη οσον αφορα τις καλοκαιρινες διακοπες και γιατι προτεινετε το συγκεκριμενο μερος. Ευχαριστω πολυ!

Καλημέρα :) Πες μας λιγάκι τι προτιμάς να επισκεφτείς.Σου αρέσει να βλέπεις πόλεις,κόσμο,μαγαζιά,αξιοθέατα;Ή προτιμάς φύση,καθαρή φύση;Ας πούμε,εγώ ψοφάω για φύση κάθε εποχή του χρόνου.Γενικά,μακριά από πολυκοσμία,άλλωστε τι διακοπές για ηρεμία θα ήταν;Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα Αυστρία,περιοχή λιμνών (Salzkammergut),αν σου αρέσει συνδυασμός βουνού και λίμνης,αλλά και η απόλυτη ηρεμία.Εγώ εκεί θέλω πολύ να πάω.Είναι ο παράδεισος επί γης,κατά τη γνώμη μου.Νερό παντού και πράσινο,όλο πράσινο......Αγνή φύση.
Αλλά,το ταμείον είναι μείον,οπότε κάνω υπομονή για να πάω ξανά ταξιδάκι οπουδήποτε. :rolleyes-80:
Ενα άλλο μέρος που θα σου πρότεινα είναι Ολλανδία ή Νότια Γαλλία,Βόρεια Ιταλία (όπως η υπέροχη Τοσκάνη) ή και Νότια Ιταλία.Αν θες να δεις και θάλασσα!Εξαρτάται από το τι θα σου άρεσε ;)
 

elenh_stef

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα :) Πες μας λιγάκι τι προτιμάς να επισκεφτείς.Σου αρέσει να βλέπεις πόλεις,κόσμο,μαγαζιά,αξιοθέατα;Ή προτιμάς φύση,καθαρή φύση;Ας πούμε,εγώ ψοφάω για φύση κάθε εποχή του χρόνου.Γενικά,μακριά από πολυκοσμία,άλλωστε τι διακοπές για ηρεμία θα ήταν;Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα Αυστρία,περιοχή λιμνών (Salzkammergut),αν σου αρέσει συνδυασμός βουνού και λίμνης,αλλά και η απόλυτη ηρεμία.Εγώ εκεί θέλω πολύ να πάω.Είναι ο παράδεισος επί γης,κατά τη γνώμη μου.Νερό παντού και πράσινο,όλο πράσινο......Αγνή φύση.
Αλλά,το ταμείον είναι μείον,οπότε κάνω υπομονή για να πάω ξανά ταξιδάκι οπουδήποτε. :rolleyes-80:
Ενα άλλο μέρος που θα σου πρότεινα είναι Ολλανδία ή Νότια Γαλλία,Βόρεια Ιταλία (όπως η υπέροχη Τοσκάνη) ή και Νότια Ιταλία.Αν θες να δεις και θάλασσα!Εξαρτάται από το τι θα σου άρεσε ;)
συμφωνώ μαζί σου !! καλημέρα !!
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
πλαστικής ξαπλώστρας,
Θα βάλω αφρολέξ και θα αράξω ο ελληναράς all the day...άκου εσπρέσο στα όρθια... οι αδαείς!
αποφαγίων στο χάρτινο τραπεζομάντιλο
για τα αδέσποτα και τα πετεινά του ουρανού...έχουμε ευαισθησίες ρε!!
του φραπέ με συνοδεία 100 ντεσιμπέλ,
αλλού δεν έχει...να ζαλικωθώ φραπέ και φραπεδομιξερ?
θα κάνω και "κεφάλι" στη στιγμή
σου παραδίδονται με τη σκούπα και τη σφουγγαρίστρα
δώστε τα στα γυμναστήρια ρε!
με την οργάνωση και τη δροσιά της Β. Ευρώπης.
Ζω αδιάκοπα στην ανοργανωσιά και στον καύσωνα...δε θα έχω στερητικό σύνδρομο γιατρέ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Υφίσταται σύγκριση μεταξύ της υπερτιμημένης πλαστικής ξαπλώστρας, των αποφαγίων στο χάρτινο τραπεζομάντιλο, του φραπέ με συνοδεία 100 ντεσιμπέλ, των ποτών μπόμπα, των room to let που σου παραδίδονται με τη σκούπα και τη σφουγγαρίστρα (ντάξει, στη Χαλκιδική κυρίως) με την οργάνωση και τη δροσιά της Β. Ευρώπης.
Τι μου λέτε; :haha:
Οχι, η παρεα με τη σομπα ειναι ιδανικη για καλοκαιρινες διακοπες. Με επεισες.

ΥΓ Παραβλεπω τις αδικες γενικευσεις για το ελληνικο τουριστικο προιον.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Γιατί να μου συμβαίνει αυτό γιατρέ μου;
Χαζεύοντας χθες το βράδυ την εκπομπή "60' Ελλάδα" στον Άλφα, που ήταν αφιερωμένη στην Ίο, θυμήθηκα γιατί μου συμβαίνει αυτό. Αχ, αυτά τα νερά μας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom