Ιθάκη Ιθάκη - Ιδανικές περιοχές για διαμονή - Ιδέες για καταλύματα

NatalieCho

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας!
Κανονίζω τις καλοκαιρινές διακοπές με τον φίλο μου, ο οποίος είναι από Ζάκυνθο, οπότε όπως είναι φυσικό έχει μια ιδιαίτερη προτίμηση για τα νησιά του Ιονίου. Εκτός από τη Ζάκυνθο που έχουμε παραθερίσει κάθε καλοκαίρι εδώ και 3 χρόνια, πέρσι πήγαμε μια εβδομάδα Κεφαλλονιά, την οποία και λατρέψαμε! Φέτος σκεφτόμουν την Ιθάκη για προορισμό, γιατί έχω ακούσει πως είναι παραμυθένια (γενικά αγαπάμε τα γραφικά μέρη, με πολύ πράσινο και καθαρές παραλίες). Κοιτώντας για καταλύματα όμως ομολογώ ότι απογοητεύτηκα λίγο.. Δεν είδα τίποτα κάτω από 50€ τη βραδιά. Θα μου πείτε, πολύ είναι?? Ίσως όχι, αλλά θέλουμε να πάμε για καμιά εβδομάδα, και το ποσό γίνεται υπερβολικό. Επιπλέον, δεν ξέρω σε ποια μέρη του νησιού συμφέρει περισσότερο να κοιτάξω για κατάλυμα, όσον αφορά τις αποστάσεις, τα αξιοθέτα και τις τιμές. Αυτοκίνητο θα έχουμε πάντως, οπότε δεν είναι αναγκαίο να μείνουμε σε μέρος πολύ κεντρικό.
Για να συνοψίσω τις απορίες μου, γιατί μακρυγόρησα!
1. Ποιές περιοχές του νησιού συμφέρουν περισσότερο για διαμονή? (από άποψη τιμής καταλυμάτων και τοποθεσίας)
2. Έχετε καμία ιδέα ίσως για οικονομικά καταλύματα? (κατά προτίμηση κάτω των 50€/βραδιά)
3. Αν πιστεύετε πως θα βγει πολύ ακριβό το ταξίδι λόγω της μιας εβδομάδας διαμονή, θα προτείνατε κάποιο άλλο νησί (Ιονίου κατά προτίμηση) πιο οικονομικό, εκτός από Ζάκυνθο και Κεφαλλονιά?
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom