Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Αλφαβητικά: Aegean, Air Asia, Alitalia, Cyprus, Emirates. Ξεχωρίζω (μακράν) την Emirates.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Aegean, Austrian, Olympic, Easyjet, Lufthansa, Swiss, Malev, Cyprus, British, Alitalia, Virgin atlantic, Norwegian, Iberia, Tap, Etihad, Emirates, Delta, Endeavor

Aπό αυτές τις 18 καλύτερες μου φάνηκαν οι: Emirates, Etihad, British, Aegean, Delta
Xειρότερες Malev (έκλεισε), Cyprus (έκλεισε)
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.527
Καλημέρα. Απορώντας αν έχει κανείς / καμία εμπειρία με την Finnair οδηγήθηκα σ αυτό το τοπικ. Πρόκειται να πετάξω σύντομα από Χανιά για Σικάγο , μέσω Ελσίνκι και αναρωτιόμουν αν ξέρει κανείς τίποτα.

Aegean, Olympic, Ryanair, Transavia, NorthWest, American Airlines, British Airways, KLM, Norwegian Airlines, Lufthansa, Easyjet, SkyEurope.

Πιστεύω ότι ξεχωρίζουν Aegean, British, Lufthansa , χωρις να ξεχναω το δωρεαν WIFI on board της Norwegian :p
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ural airlines, Edelweiss air
Olympic Airlines, Czech airlines
LOT Polish airlines, Malev airlines
Aegean air, Lufthansa, TAROM
Swiss air, Easyjet, Ryanair, Pegasus airlines
Aerosvit, Mouzenidis, Alitalia, Austrian airlines
Δε νομίζω ότι ξεχνάω κάποια...μακράν καλύτερη η ελληνική Π.Α.:D:D
F-16, C-27 και C-130:rolleyes:

Σοβαρά, όλες μια χαρά, βολεύομαι παντού και δεν παραπονιέμαι..αλλά η πτήση με Edelweiss για Κούβα ήταν ξεχωριστά όμορφη εμπειρία:)
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Mouzenidis,
2.η πτήση με Edelweiss για Κούβα ήταν ξεχωριστά όμορφη εμπειρία:)
1.what is this?
2. Μετα τις αμερικανικες το χειροτερο προιον που εχω διασχισει τον ατλαντικο. Στριμωγμα, αδιαφορο φαγητο, αδιαφορο πληρωμα, απαραδεκτο IFE, αλκοολ ουτε γι αστειο εκτος γευματων. Ευτυχως ημουν πτώμα και κοιμομουν στην αδιαφορη εως κακη πτηση τους.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
1.what is this?
2. Μετα τις αμερικανικες το χειροτερο προιον που εχω διασχισει τον ατλαντικο. Στριμωγμα, αδιαφορο φαγητο, αδιαφορο πληρωμα, απαραδεκτο IFE, αλκοολ ουτε γι αστειο εκτος γευματων. Ευτυχως ημουν πτώμα και κοιμομουν στην αδιαφορη εως κακη πτηση τους.
1. Ο Μουζενίδης είναι τουριστικό πρακτορείο, για κάποιες πτήσεις ναυλώνει αεροσκάφη της Ural airlines (γι' αυτό και τη σημείωσα), για άλλες πτήσεις έχει δύο δικά του αεροπλάνα. Τώρα έχει και αεροπορική εταιρία, την ellinair.
2. Τον περασμένο Φεβρουάριο πέταξα για Κούβα, η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή ακόμα και προς τις πιο ενοχλητικές και βρωμιάρες Ισραηλινές συνταξιδιώτισσες δίπλα μας. Τουλάχιστον έτσι το είδα εγώ, ίσως να μην είμαι πολύ απαιτητικός; Δεν ξέρω, όπως είπα, μετά από πολλές πτήσεις με μεταγωγικά στρατιωτικά α/φη, όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται πολυτέλειες:D.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ίσως να μην είμαι πολύ απαιτητικός; .
Δεν νομιζω αλλα δεν εχει κ σημασια. Οτι σχολιασα αφορα κυριως οσους δινουν μεγαλη βαρυτητα στην επιλογη της αεροπορικης και το αεροπορικο ταξιδι ειναι σημαντικο τμημα του ταξιδιου τους και χρονικα και συναισθηματικα..
Η Εντελβαις δεν ειναι ραιαν σιγουρα,ουτε καν norwegian αλλα ειναι και ενα σκαλι πιο κατω απο τις major κεντροευρωπαικες.θα την επελεγα μονο λογω τιμης. 499 για κουβα δεν τα βρισκεις καθε μερα κ κανεις καποιες υποχωρησεις..
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
1.what is this?
2. Μετα τις αμερικανικες το χειροτερο προιον που εχω διασχισει τον ατλαντικο. Στριμωγμα, αδιαφορο φαγητο, αδιαφορο πληρωμα, απαραδεκτο IFE, αλκοολ ουτε γι αστειο εκτος γευματων. Ευτυχως ημουν πτώμα και κοιμομουν στην αδιαφορη εως κακη πτηση τους.
Διορθώνω και ζητώ συγνώμη..Η εταιρία που πετούσα είναι Astra airlines συμφερόντων Μουζενίδη φαντάζομαι..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.130
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom