Qatar Airways Qatar Airways - Νέα, Ερωτήσεις & Πληροφορίες

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Εάν δικαιούσαι, ναι.
Αλλά θέλει προσοχή. Και επειδή είναι εντελώς ανοργάνωτοι να έχεις σιγουρευτεί ότι δικαιούσαι.
Περίεργο μου φαίνεται πάντως με τις 3 πτήσεις που έχουν τώρα από Αθήνα ότι βρήκες συνδυασμό με 8 ώρες.
Εάν θέλεις πες πτήσεις και τι κατηγορία ναύλου βρήκες.
 

peg

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Εάν δικαιούσαι, ναι.
Αλλά θέλει προσοχή. Και επειδή είναι εντελώς ανοργάνωτοι να έχεις σιγουρευτεί ότι δικαιούσαι.
Περίεργο μου φαίνεται πάντως με τις 3 πτήσεις που έχουν τώρα από Αθήνα ότι βρήκες συνδυασμό με 8 ώρες.
Εάν θέλεις πες πτήσεις και τι κατηγορία ναύλου βρήκες.
Economy saver από Σόφια Πουκέτ

light / Carrier Departs / Arrives
Economy Saver
Economy Value Economy Flexi
QR226
A320
Sofia (SOF)Doha (DOH)
17:45 22:20

Transit Time: 08:00 hrs

QR840787-8 Dreamliner
Doha (DOH)Phuket (HKT)
06:20 17:00
Total Duration :
19:15 hrs
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Μάλλον είσαι ΟΚ, έχω διαβάσει κι άλλους με την ίδια πτήση σε Ν κατηγορία και τους δέχτηκαν.
Για να μην το ρισκάρεις, μίλα με το κεντρικό CC να σου απαντήσουν 100% σίγουρα.

787 σε οικονομική; Δεν πας BKK τουλάχιστον (380) να είσαι άνετος;

Για πτήση απο SOF δεν μου φαίνεται καλή τιμή. Δεν περιμένεις καμια προσφορά; Η qatar βάζει συνέχεια.

υγ. Μάλλον έκανα λάθος για το φαγητό. Βλέπω οτι το έχουν αλλάξει και λένε για λιγότερο απο 11 ώρες δεν έχει.
 
  • Like
Reactions: peg

peg

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Οι περισσότερες θέσεις έχουν εξαντληθεί. Φοβάμαι να ρισκάρω να περιμένω.
Με 380 από που;
Από Σόφια είναι οτι πιο προσιτό έχω βρει, 650 πήγαινε ελα... Αλλιώς malaysia από Κων/πολη με 777 και 737
 

Derpino

Member
Μηνύματα
14
Likes
52
Ταξιδευω τον ιουλιο με qatar και εχω ανταποκριση στη ντοχα για τοκιο .Η αναμονη ειναι 8 ωρες και 50 λεπτα στο πανε και 11 στο ελα .Το εισητηριο μου ειναι class economy Q. Ξερει κανεις αν δικαιουμαι δωρεαν διανυκτερευση-βιζα-μετακινηση ή εστω γευμα ?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ταξιδευω τον ιουλιο με qatar και εχω ανταποκριση στη ντοχα για τοκιο .Η αναμονη ειναι 8 ωρες και 50 λεπτα στο πανε και 11 στο ελα .Το εισητηριο μου ειναι class economy Q. Ξερει κανεις αν δικαιουμαι δωρεαν διανυκτερευση-βιζα-μετακινηση ή εστω γευμα ?
Με μια πρόχειρη αναζήτηση, φαίνεται ότι θα έχεις τη δυνατότητα γι αυτά που είπες αλλά με επιπλέον πληρωμή, καθότι η κατηγορία ναύλου σου είναι από τις ιδιαίτερα οικονομικές.

Για σιγουριά όμως πρέπει να επικοινωνήσεις με την Κατάρ, είτε τηλεφωνικώς, είτε μέσω ημέηλ (προσωπικά μου έχουν απαντήσει αρκετά γρήγορα).
 

peg

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Ναι, μόνο εφ΄όσον δεν υπάρχει άλλη πτήση για τον προορισμό σου στο ενδιάμεσο. Εάν έκλεισες τα εισητήρια κάλεσε στα γραφεία της Ελλάδας και θα σε εξυπηρετήσουν. Αφού το επιβεβαιώσουν θα σου στείλουν στο mail ένα έγγραφο όπως το πιο κάτω:
 

Attachments

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Ναι, μόνο εφ΄όσον δεν υπάρχει άλλη πτήση για τον προορισμό σου στο ενδιάμεσο. Εάν έκλεισες τα εισητήρια κάλεσε στα γραφεία της Ελλάδας και θα σε εξυπηρετήσουν. Αφού το επιβεβαιώσουν θα σου στείλουν στο mail ένα έγγραφο όπως το πιο κάτω:
Εσύ έκλεισες με την προσφορά της Κατάρ του Ιανουαρίου; Εγώ πήρα τηλέφωνο στα γραφεία της Αθήνας και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι τίποτα λόγω ιδιαίτερα φθηνού εισιτηρίου :( Κάπου είδα στο tripadvisor ότι μπορούμε για 6 ώρες να χρησιμοποιήσουμε τα φασίλιτις του Orxy Lounge στο αεροδρόμιο σε ιδιαίτερα φθηνή τιμή (κάπου 25$). Το έχει κάνει κανείς;
 

Derpino

Member
Μηνύματα
14
Likes
52
Εσύ έκλεισες με την προσφορά της Κατάρ του Ιανουαρίου; Εγώ πήρα τηλέφωνο στα γραφεία της Αθήνας και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι τίποτα λόγω ιδιαίτερα φθηνού εισιτηρίου :( Κάπου είδα στο tripadvisor ότι μπορούμε για 6 ώρες να χρησιμοποιήσουμε τα φασίλιτις του Orxy Lounge στο αεροδρόμιο σε ιδιαίτερα φθηνή τιμή (κάπου 25$). Το έχει κάνει κανείς;
Φιλε μου εγω τα κλεισα απο το site τους απ ευθειας αλλα απο Σοφια με 550 αν θυμαμαι καλα!!Εβγαλε και απο Αθηνα ειδα τωρα αλλα 100 ευρω ακριβοτερα σχεδον και απο θεσσαλονικη συμφερει πολυ περισσοτερο γτ ουτε διοδια πληρωνεις και σε 3 ωρες εισαι εκει..Ναι το ειδα αυτο για το lounge ισχυει αλλα αμα ειναι να δωσεις 25 δολλαρια καλυτερα να δωσεις 50 και να πας στο ξενοδοχειο που θα σε παν αυτοι !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom