Κουφονήσια Κουφονησια!

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.915
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Έχει απο Νάξο μίνι κρουαζιέρες για Κουφονήσια και νομίζω και άλλες μικρές Κυκλάδες καθημερινά, σε τιμή 35€/άτομο (αυτό προ 2ετίας).
Αν σε καλύπτει το σενάριο, είναι κάτι που θα το βρείς εύκολα με μια βόλτα στα τουριστικά πρακτορεία της χώρας της Νάξου!
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Έχει απο Νάξο μίνι κρουαζιέρες για Κουφονήσια και νομίζω και άλλες μικρές Κυκλάδες καθημερινά, σε τιμή 35€/άτομο (αυτό προ 2ετίας).
Αν σε καλύπτει το σενάριο, είναι κάτι που θα το βρείς εύκολα με μια βόλτα στα τουριστικά πρακτορεία της χώρας της Νάξου!
Να ρωτήσω τώρα κάτι τελευταίο ... Αν περάσω ας πούμε με τον σκοπελίτη που είναι οικονομικότατος , υπάρχουν ενοικιαζόμενα ποδήλατα (που φυσικά θα υπάρχουν απλά τον Αύγουστο πιστεύω δεν θα υπάρχουν) ή έστω με τα πόδια είναι δυνατόν να γυριστούν 2 - 3 μέρη ?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μην τον σκέφτεσαι καθόλου τον Σκοπελίτη! Βρες άλλο τρόπο να πας στο νησί. Το Κουφονήσι είναι πολύ μικρό, μπορείς άνετα να κινηθείς με τα πόδια αλλά υπάρχει και καϊκακι που φεύγει απ' το λιμάνι και σε πηγαίνει στις παραλίες.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Να ρωτήσω τώρα κάτι τελευταίο ... Αν περάσω ας πούμε με τον σκοπελίτη που είναι οικονομικότατος , υπάρχουν ενοικιαζόμενα ποδήλατα (που φυσικά θα υπάρχουν απλά τον Αύγουστο πιστεύω δεν θα υπάρχουν) ή έστω με τα πόδια είναι δυνατόν να γυριστούν 2 - 3 μέρη ?
Τον Σκοπελίτη ξέχασε τον γιατί πάει απόγευμα και περνάει για Νάξο την επόμενη.
 

vlitou

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Γεια σας παιδια!! Το ψαχνουμε και εμεις για φετος να παμε διακοπες στα κουφονησια 24-27 ιουνιου. Κοιταξα τα ακτοπλοικα και θες 240 ευρω τα 2 ατομα πηγαινε-ελα, πολλα δεν ειναι ή εγω δεν εχω ιδεα? Για πειτε μου και εσεις...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.915
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας παιδια!! Το ψαχνουμε και εμεις για φετος να παμε διακοπες στα κουφονησια 24-27 ιουνιου. Κοιταξα τα ακτοπλοικα και θες 240 ευρω τα 2 ατομα πηγαινε-ελα, πολλα δεν ειναι ή εγω δεν εχω ιδεα? Για πειτε μου και εσεις...
Πανάκριβα είναι...
Έχει παραγίνει το κακό με τις ακτοπλοϊκές...Κάθε χρόνο και χειρότερα.
Αυτά που είδες είναι με το γρήγορο, το οποίο φυσικά ΠΟΤΕ δεν είναι στην ώρα του.
Κοίτα με το συμβατικό μήπως και πέσει το κόστος. Πολλές ώρες βέβαια....
Τι να πω, βοήθεια μας με τα πλοία, είναι απογοητευτική η κατάσταση!!
 

vlitou

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εξωφρενικό πόσο που δεν πρόκειται να τα διαθεσουμε. Δλδ για Κρήτη πόσο είναι τα διπλά??? Και με το συμβατικό 4 ευρώ λιγοτερα είναι. Για πειτε μου και άλλοι που έχετε πάει κουφονησια πόσο έιχατε πληρώσει? Μου κάνει εντύπωση.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Οι τιμές στα ακτοπλοϊκά έχουν "ξεφύγει" ... Πριν 2 χρόνια με το γρήγορο από Ραφήνα, είχα πληρώσει 115 ευρώ!!!
 

stella med

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Για τα ακτοπλοϊκά υπάρχει προσφορά της cosmote τα 2 στην τομή του ενός με το deals for you αρκεί να στείλεις μην στο 19019. Εγω επωφελήθηκα κ εκλεισα για Κουφονήσι για 2 άτομα πήγαινε - έλα 120€.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Η Νάξος τα σπάει αλλά οι 3 μέρες δεν φτάνουν ούτε για ζήτω. Πέρυσι είχα πάει για 9 μέρες και ήθελα κι άλλο! Η αλήθεια είναι πως χρειάζεται αυτοκίνητο στη Νάξο γιατί είναι μεγάλο νησί κι έχει πάρα πολλές ομορφιές. Αν θυμάμαι καλά είχαμε πληρώσει σχεδόν 300 ευρώ για τα ακτοπλοϊκά (2 άτομα με αυτοκίνητο) χωρίς την προσφορά της Cosmote όμως. Πάντως αν διαθέτετε μόνο 3 μέρες καλύτερα να πάτε Κουφονήσι που δεν χρειάζεστε και μεταφορικό.
 

vlitou

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
και αν γινήκαν 5 οι μέρες ; :xalara:ωστοσο δεν ειμαι τυπος που θελει οταν παει καπου διακοπες να γυρισει ολο το μερος ντε και καλα, για χαλαρωση παω και οτι προλαβω να δω. Καλες διακοπες σε ολους μας οπου και να παμε.
:playball:
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Να σας ενημερώσω ότι φίλη μου έψαξε στα Κουφονήσια για Αύγουστο και δεν βρήκε δωμάτιο!! Γι'αυτό βιαστείτε όσοι θέλετε να πάτε σε περίοδο αιχμής!! :):)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom