Νάξος Νάξος

Μηνύματα
81
Likes
16
Καλημέρα!!
Κάπως έτσι το σκεφτόμουν ! Πάντως ενώ λέγαμε για Πάρο και μετά να περάσουμε από Νάξο , τα forum μου άλλαξαν γνώμη και λίγο παραπάνω που το έψαξα στο διαδίκτυο έχω καταενθουσιαστεί με την Νάξο !!
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Καλημέρα!!
Κάπως έτσι το σκεφτόμουν ! Πάντως ενώ λέγαμε για Πάρο και μετά να περάσουμε από Νάξο , τα forum μου άλλαξαν γνώμη και λίγο παραπάνω που το έψαξα στο διαδίκτυο έχω καταενθουσιαστεί με την Νάξο !!
Έτσι κι εμείς πέρυσι, από Πάρο αρχικό σχέδιο πήγαμε Νάξο και φέτος πάλι από Πάρο μάλλον κάπου αλλού μας βλέπω! Αυτή η Πάρος δεν μας θέλει καθόλου.

Αλλά από τότε που πήγαμε Νάξο, όλα τα νησιά τα υποψήφια τα 'χω εξετάσει και κανένα δεν μας ικανοποιεί, να έχει όλα όσα βρήκαμε Νάξο! Οπότε θα περάσεις τέλεια, σ' το υπογράφω!
 

efie_flowers

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σκιάθος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί -Ινδονησία
Η Νάξος είναι φανταστική πήγαμε πέρυσι (ζευγάρι ) 7 ήμερες και δεν βαρεθήκαμε καθόλου ! Έχει πολλές & ωραίες παραλίες όμορφα χωριουδάκια υπερβολικά καλό φαγητό και φιλοξενία . Αναμφισβήτητα είναι η καλύτερη επιλογή για Κυκλάδες!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα προτείνατε στη Νάξο μηχανάκι?
Δεν είναι απαγορευτικό, ωστόσο χρειάζεται κάτι μεγαλούτσικο, γιατί το νησί περιλαμβάνει πολλές ορεινές διαδρομές λόγω των χωριών.
Εναλλακτικά και με ένα μικρό αμαξάκι είσαι οκ.
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Δεν είναι απαγορευτικό, ωστόσο χρειάζεται κάτι μεγαλούτσικο, γιατί το νησί περιλαμβάνει πολλές ορεινές διαδρομές λόγω των χωριών.
Εναλλακτικά και με ένα μικρό αμαξάκι είσαι οκ.
Για τις διαδρομές στις παραλίες αρκεί δηλαδή ένα μικρό μηχανάκι? Για αυτοκίνητο parking στη χώρα βρίσκεις εύκολα τέλος Ιουλιου? Κάτι διάβασα για δημοτικό parking.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αυτό με το Parking είναι ένα μεγάλο θέμα όντως...Το θυμάμαι χαρακτηριστικά!
Τώρα για τις γνωστές παραλίες που είναι και κοντά, σε καλύπτει το μικρό μηχανάκι, σε καλύπτει και το λεωφορείο...
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Αυτό με το Parking είναι ένα μεγάλο θέμα όντως...Το θυμάμαι χαρακτηριστικά!
Τώρα για τις γνωστές παραλίες που είναι και κοντά, σε καλύπτει το μικρό μηχανάκι, σε καλύπτει και το λεωφορείο...
Δηλαδή δεν εξυπηρετούν τα δημοτικά parking?? :(
 

efie_flowers

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σκιάθος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί -Ινδονησία
@Katerina ph Εμείς πήγαμε με το αυτοκίνητο μας και έτσι δεν ξέρω να σου πω τιμές για ενοικιαζομενα αυτοκίνητα ωστόσο η γνώμη μου είναι ότι με τις ορεινές διαδρομές αλλά και τις αποστάσεις για να δεις όλες τις παράλιες σίγουρα το μηχανάκι δεν θα βολέψει αν θέλετε να περιοριστειτε σε χώρα και 1-2 κοντινές παραλίες τότε οκ !:) Όντως υπήρχε θέμα με το parking ειδικά τις βραδινές ώρες αλλάπηγαμε και 3-10 Αυγούστου οπότε είναι κάπως λογικό!:)
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
@Katerina ph Εμείς πήγαμε με το αυτοκίνητο μας και έτσι δεν ξέρω να σου πω τιμές για ενοικιαζομενα αυτοκίνητα ωστόσο η γνώμη μου είναι ότι με τις ορεινές διαδρομές αλλά και τις αποστάσεις για να δεις όλες τις παράλιες σίγουρα το μηχανάκι δεν θα βολέψει αν θέλετε να περιοριστειτε σε χώρα και 1-2 κοντινές παραλίες τότε οκ !:) Όντως υπήρχε θέμα με το parking ειδικά τις βραδινές ώρες αλλάπηγαμε και 3-10 Αυγούστου οπότε είναι κάπως λογικό!:)
Έχουμε και αμάξι αλλά σκεφτόμουν τη δυσκολία parking :p Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!!
 

AthPolNYC

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις ΗΠΑ
Καλησπέρα κι από μένα,

κανονικά τώρα θα έπρεπε να διαβάζω αλλά κάθομαι και ξεκοκαλίζω τα thread στο travelstories :p (ουπς) !

Έχουμε κλείσει για Νάξο με τον φίλο μου για μια εβδομάδα μες στον Ιούλιο, ωστόσο δεν θα έχουμε αμάξι διαθέσιμο. Γενικά πώς είναι τα δρομολόγια των λεωφορείων; Από μια μικρή αναζήτηση μέσω google δεν κατάλαβα και πολλά.

Η περιοχή στο Αλυκό είναι προσβάσιμη με τα πόδια από το Πυργάκι ή είναι τεράστια απόσταση; Γιατί ενδιαφέρομαι να επισκεφθώ αυτές τις παραλίες και απ' ότι κατάλαβα το λεωφορείο δεν πάει μέχρι εκεί.

Επίσης επειδή θέλουμε πολύ να δούμε λίγο και τα Κουφονήσια, πέραν των ημερήσιων εκδρομών που μας φαίνονται κουραστικές και όχι ιδιαίτερα οικονομικές (για το δικό μας budget τουλάχιστον), βολεύει να πάρουμε καραβάκι για Κουφονήσι και από εκεί να κινηθούμε με τα τοπικά λεωφορεία;

Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom