Μαλδίβες Μαλδίβες!! Εξωτικά και "οικονομικά" στον παράδεισο; Κι όμως γίνεται!

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Αχχχχχχ τι μου θυμησες το περσινο μου ταξιδι στις Μαλδιβες...το ταξιδι των ονειρων μου που ομως επιθυμω να ξανα πραγματοποιησω και με οικονομικοτερο τροπο οπως εκανες και εσυ!!!Οι τιμες αραγε ειναι το ιδιο οικονομικες και τις γιορτες των Χριστουγεννων;
Σε ποιο νησάκι μείνατε εσείς;;;
Ναι να το οργανώσετε κάπως ετσι να σας έρθει πολυ πιο οικονομικά! :)
Στην περίοδο των γιορτών θα βρεις οικονομικά ξενοδοχεία σίγουρα, αλλα εισιτήρια οικονομικά δύσκολα... Ψάξτο όμως! Εγώ πρωτοχρονιά θα ήθελα να παω, μου είπαν ειναι πολυ όμορα γίνεται μεγάλη γιορτή χαμός!!! Αλλα μάλλον για Μάρτιο το σκέφτομαι παλι! Θα δείξει.. Καλα να ειμαστε! ;)
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Εμεις ειχαμε μεινει στο Meeru Island Resort καλα ε τελειο το προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα ενταξει ακριβουτσικο μου φανηκε,οχι ομως οτι ειχα και μετρο συγκρισης!!
Υγεια να εχουμε , λεφτα να βγαζουμε να ταξιδευουμε.....
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Zηλεψα πραγματικα. Μπραβο που καταφερες και εκανες ενα τετοιο ταξιδι.Να σε καλα να γυρισεις ολο τον κοσμο
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Zηλεψα πραγματικα. Μπραβο που καταφερες και εκανες ενα τετοιο ταξιδι.Να σε καλα να γυρισεις ολο τον κοσμο
Ευχαριστώ πολυ Μενέλαε!!!! Εύχομαι να πας κι εσυ καποια στιγμη.... Αν ειναι στα σχέδια σου ένα τέτοιο ταξιδι!! Μεσα στο καλοκαίρι σίγουρα θα ερθω και Άνδρο οπως σχεδόν κάθε χρόνο!! ;)
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Πληροφοριακά (κυρίως για Βορειοελλαδίτες) πτήση Κωνσταντινουπολη-Μάλε 1 Ιουνίου με επιστροφή 8 Ιουνίου με Turkish Airlines 410€/άτομο...
Τέλεια!!!! Αν εχει κάποιος εμπειρία με πτήση τοσο μακρινή με Turkish airlines ας μας ενημερώσει!!! Για τα αεροπλάνα και την εξυπηρέτηση!!! Γιατι δεν κανει στάση αν δεν κανω λάθος, παει κατευθείαν απο Τουρκία Μαλδίβες! Ίσως να την προτιμήσω την επόμενη φορά!!
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Ολα τελεια με την Turkish. Κανενα προβλημα.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
430
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αχ να εισαι καλα...με ταξιδεψες 14 χρονια πισω....γαμηλιο ταξιδι...Σκαω μυτη στην παραλια μετα απο συνλικα 14 ωρες ταξιδιου βλεπω τον ηλιο να βουτα στην σμαραγδι θαλασσα και σκεφτομαι "μαλλον επεσε το αεροπλανο και τωρα ειμαι στον Παραδεισο". Σχεδον το πιστευα... Παντως πιστευω οτι το 70% της ομορφιας αυτου του προορισμου ειναι το να μεινεις αε ιδιωτικο νησακι. Παρομοια τοπια υπαρχουν και σε αλλα μερη στον κοσμο εχω δει δυο παραλιες στην Ελλαδα που ειναι ομοιες οπτικα. Τη διαφορα την κανουν τα ορια ενοικων ανα νησι...25 ατομα ειμασταν ολοι κι ολοι και σχεδον δεν τους συναντησαμε.

Πως οργανωσες τα ταξιδια στα αλλα νησια; Σ εμας η μονη λυση ηταν οι επισκεψεις που οργανωνε το ξενοδοχειο και ηταν σε ενα νησι resort και σε ενα κατοικημενο.Αυτο μονο.

Η τιμη των 1000 ευρω μου φαινεται ευξςυτελιστικη. Μη μου βαζεις ιδεες....Εμεις το 2001 ειχαμε δωσει 550.000 δρχ( ετσι για να τος θυμομαστε ποτε δεν ξερεις.....) εκαστος...
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
... Παντως πιστευω οτι το 70% της ομορφιας αυτου του προορισμου ειναι το να μεινεις αε ιδιωτικο νησακι. Παρομοια τοπια υπαρχουν και σε αλλα μερη στον κοσμο εχω δει δυο παραλιες στην Ελλαδα που ειναι ομοιες οπτικα. Τη διαφορα την κανουν τα ορια ενοικων ανα νησι...25 ατομα ειμασταν ολοι κι ολοι και σχεδον δεν τους συναντησαμε.

Πως οργανωσες τα ταξιδια στα αλλα νησια; Σ εμας η μονη λυση ηταν οι επισκεψεις που οργανωνε το ξενοδοχειο και ηταν σε ενα νησι resort και σε ενα κατοικημενο.Αυτο μονο.

Νικολέττα έχεις δίκαιο στο να μείνεις σε ιδιωτικά νησάκια ειναι πιο μαγικά αλλα... Και πολυ πιο ακριβά!! Στην Ελλάδα ποιες παραλίες έχεις δει; Εγώ ελαφονησι και μπαλο Κρήτη που εχω παει πραγματικά πολυ όμορφα... Στην ελαφονησο δεν εχω Παει ακομα όπου και εκεί ειναι πολυ όμορφα απο ότι εχω δει... Κ μια δυο παραλίες στην Χαλκιδική! :)
Εκδρομες οργανώνουν όλα τα ξενοδοχεία στο νησάκι αλλα εγω ειχα βρει ένα ταξιδιωτικό γραφείο που ήταν στο νησι και ειχα κλείσει κ απο κει μερικες εκδρομές μου! Icomtour λέγεται και ήταν παρά πολυ φιλικός και εξυπηρετικός ο ιδιοκτήτης!
Αν θέλετε να δείτε και άλλες φωτος μου... Εχω στο Fb! Elias Liats
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
430
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Νικολέττα έχεις δίκαιο στο να μείνεις σε ιδιωτικά νησάκια ειναι πιο μαγικά αλλα... Και πολυ πιο ακριβά!! Στην Ελλάδα ποιες παραλίες έχεις δει; Εγώ ελαφονησι και μπαλο Κρήτη που εχω παει πραγματικά πολυ όμορφα... Στην ελαφονησο δεν εχω Παει ακομα όπου και εκεί ειναι πολυ όμορφα απο ότι εχω δει... Κ μια δυο παραλίες στην Χαλκιδική! :)
Εκδρομες οργανώνουν όλα τα ξενοδοχεία στο νησάκι αλλα εγω ειχα βρει ένα ταξιδιωτικό γραφείο που ήταν στο νησι και ειχα κλείσει κ απο κει μερικες εκδρομές μου! Icomtour λέγεται και ήταν παρά πολυ φιλικός και εξυπηρετικός ο ιδιοκτήτης!
Αν θέλετε να δείτε και άλλες φωτος μου... Εχω στο Fb! Elias Liats
Στην Ελλαδα οι 2 παραλιες που θεωρω ομοιες ειναι οι Εγγρεμνοι στη Λευκαδα και ενα κολπακι πριν το Καρυδι στη Βουρβουρου στη Χαλκιδικη. Μονο οπτικα φυσικα. Γιατι ηχητικα αντι για ηχους αγριων πουλιων ακους ηχους αγριων νεοελληνων τυπου Μιχαλακη τον κιοφτε σου καλεεεεε....οχι εσυ θα κανεις πισω ρε μλκα εγω ηρθα πρωτος.....κανε πιο κει κερα μου δε βλεπεις....κλπ κλπ κλπ.....και λες "αμαν δεν ειμαι στις Μαλδιβες εδω ειναι Ελλαδαααα...."

Τουριστικο πρακτορειο επανω στο νησι;Καλε εσυ πηγες στην Κρητη των Μαλδιβων....Το δικο μας νησακι ηταν τοοοοοοοσο μικρο που ο γυρος του με τα ποδια γινοταν σε 3 μολις λεπτα....
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Στην Ελλαδα οι 2 παραλιες που θεωρω ομοιες ειναι οι Εγγρεμνοι στη Λευκαδα και ενα κολπακι πριν το Καρυδι στη Βουρβουρου στη Χαλκιδικη. Μονο οπτικα φυσικα. Γιατι ηχητικα αντι για ηχους αγριων πουλιων ακους ηχους αγριων νεοελληνων τυπου Μιχαλακη τον κιοφτε σου καλεεεεε....οχι εσυ θα κανεις πισω ρε μλκα εγω ηρθα πρωτος.....κανε πιο κει κερα μου δε βλεπεις....κλπ κλπ κλπ.....και λες "αμαν δεν ειμαι στις Μαλδιβες εδω ειναι Ελλαδαααα...."

Τουριστικο πρακτορειο επανω στο νησι;Καλε εσυ πηγες στην Κρητη των Μαλδιβων....Το δικο μας νησακι ηταν τοοοοοοοσο μικρο που ο γυρος του με τα ποδια γινοταν σε 3 μολις λεπτα....
Χαχαχαχα καλα εδω κλασικοί έλληνες!! Χαρακτηριστικά των παραλιών μας!! Σε ποιο νησάκι είχατε μείνει εσείς;; Ναι δεν ήταν τόσο μικρό αυτο που έμενα αλλα μεσα σε ένα 20λεπτο.. Μισάωρο το πολυ το είχες γυρίσει όλο!!! Δεν ήταν και σαν το Μαλε αλλα ούτε και σαν τα αλλα τα μικρότερα! Χεχε!! Καλα ούτε έναν Έλληνα δεν συνάντησα στο νησί... Αλλα απο καταρ προς Μαλδίβες συνάντησα αλλα 3 ζευγάρια Έλληνες στην πτήση! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom