Βέλγιο Από Αεροδρόμιο Charleroi μέχρι Βρυξέλλες

jbου

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, είναι να ταξιδέψω Βρυξέλλες στις 1 Απριλίου και θα ήθελα να ξέρω ποιά είναι η οικονομικότερη επιλογή για να πάω από το αεροδρόμιο Σαρλερουά (Charleroi) στον σταθμό Noord των υπεραστικών (θέλω να πάρω λεωφορείο για Άμστερνταμ).
Από μια μικρή αναζήτηση που έκανα είδα πως έχει αστικό από το αεροδρόμιο προς το κέντρο με 17 ευρώ (14 αν το κλείσεις πιο πριν), Δεν υπάρχει τρόπος να πάω από το αεροδρόμιο κατευθείαν στα υπεραστικά?
Γενικά ψάχνω για την πιο οικονομική λύση..
 
Μηνύματα
116
Likes
159
Να ρωτήσω κάτι παρεμφερές...;

Από το αεροδρόμιο του Charleroi προς την Brugge υπάρχει μέσο μεταφοράς ή πρέπει να μεταβώ πρώτα στις Βρυξέλλες;
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Υπαρχει φυσικά , βγαλε οσο πιο νωρίς μπορεις το εισιτήριο για να σου ειναι πιο φτηνό
εδω το link
https://www.flibco.com/en
 
Μηνύματα
116
Likes
159
Κατ'αρχάς ευχαριστώ...

Κατά δεύτερον είναι τόσο σημαντική η διαφορά ώστε να κλείσω μέσω internet από το να τα αγοράσω την ίδια ώρα ή υπάρχει ο κίνδυνος μην δεν βρω διαθέσιμες θέσεις την ώρα που θέλω;
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Κατ'αρχάς ευχαριστώ...

Κατά δεύτερον είναι τόσο σημαντική η διαφορά ώστε να κλείσω μέσω internet από το να τα αγοράσω την ίδια ώρα ή υπάρχει ο κίνδυνος μην δεν βρω διαθέσιμες θέσεις την ώρα που θέλω;
τεράστια η διαφορά , εκει θα το κοψεις απο 15-25 ευρω και απο το ιντενετ οσο ομως πιο νωρις απο 5 - 20 ευρω !! δες τωρα ποσο εχουν κ αν εχουν 5 μην το σκέφτεσαι καθόλου, εκει θα χρεωθείς και κατι παραπανω απο τον οδηγό .
Ήμουν εκει τον Απρίλιο και τα εχω φρεσκα!
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Κατ'αρχάς ευχαριστώ...

Κατά δεύτερον είναι τόσο σημαντική η διαφορά ώστε να κλείσω μέσω internet από το να τα αγοράσω την ίδια ώρα ή υπάρχει ο κίνδυνος μην δεν βρω διαθέσιμες θέσεις την ώρα που θέλω;
Συμφωνω με τον jose. Αν βρεις με 5 ευρω απο τη σελιδα του flibco, κλειστο αμεσα. Εκει θα το πληρωσεις παραπανω.
 
Μηνύματα
116
Likes
159
Προς το παρόν τα βρίσκω στα 17 ευρώ/άτομο και μέσω ineternet...! Σας ευχαριστώ όλους...πάντως!

Και κάτι ακόμα...Επειδή Δευτέρα πρωί αναχωρώ πολύ νωρίς από το αεροδρόμιο του Charleroi, ενώ θα έχω περάσει τη νύχτα στις Βρυξέλλες, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταβώ στο αεροδρόμιο πρωί-πρωί; Ταξί ή λεωφορείο και από που;

Ευχαριστώ και πάλι!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Προς το παρόν τα βρίσκω στα 17 ευρώ/άτομο και μέσω ineternet...! Σας ευχαριστώ όλους...πάντως!

Και κάτι ακόμα...Επειδή Δευτέρα πρωί αναχωρώ πολύ νωρίς από το αεροδρόμιο του Charleroi, ενώ θα έχω περάσει τη νύχτα στις Βρυξέλλες, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταβώ στο αεροδρόμιο πρωί-πρωί; Ταξί ή λεωφορείο και από που;

Ευχαριστώ και πάλι!
μάλλον φευγεις στα κοντα γιαυτο κ ο λογος που τα βρισκεις 17 ευρω. κλειστα ομως γιατι θα ανεβούν λογικα!
απο της Βρυξελλες μπορεις να παρεις παλι το λεωφορείο απο το ιδιο το site το flibco, το οποιο βρίσκετε στον σταθμο τον τρενων ! τι ωρα πετας ?
http://www.brussels-city-shuttle.com/en/busstops
 
Μηνύματα
116
Likes
159
Ααα οκ, κατάλαβα...!

Πετάω πρωί Παρασκευής για Charleroi, και από εκεί για Αθήνα Δευτέρα πρωί 9 ηώρα!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
ε θα εχει δρομολογια απο το suttle bus !
να περάσετε καλα!
*αξίζει να μείνετε και στο brugge αλλα να πατε και Gent !
 

lovetravel

Member
Μηνύματα
68
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Νίσυρος , Κως , Κάλυμνος
Να ρωτήσω κάτι παρεμφερές...;

Από το αεροδρόμιο του Charleroi προς την Brugge υπάρχει μέσο μεταφοράς ή πρέπει να μεταβώ πρώτα στις Βρυξέλλες;
Μπορείς να πάρεις λεωφορείο από το αεροδρομιο για Μπριζ. Δεν είναι απαραίτητο να πας Βρυξέλλες.
 

e-mitsus

Member
Μηνύματα
59
Likes
342
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Γειά σας, μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.....
Εκλεισα το λεωφορείο απο αεροδρόμιο Σαρλερουά για βρυξέλλες για την επόμενη Κυριακή που ταξιδεύω......(14 Ε το άτομο)
Δεδομένου οτι θα πάρω την κάρτα των 10 διαδρομών με τραίνο και θα μας έχουν μείνει υπόλοιπο στο τέλος, 2 διαδρομές......μπορώ να τις χρησιμοποιήσω ώστε να πάω απο βρυξέλλες ( Gare du ΜΙDI?) στη πόλη Σαρλερουά και απο εκεί λεωφορείο για το αεροδρόμιο,ωστε να μην χρειαστεί να πληρώσω λεωφορείο απο βρυξέλλες-Σαρλερουά ?
(η πτήση μου είναι το απόγευμα Παρασκεύης).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom