Οδικως Ελλαδα-Ισπανια

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Παιδια οπως μου τα λετε τωρα απορριπτω εντελως το καραβι και θα το κοψω με οχημα!
Αν πας οδικώς θα σου πρότεινα να πας από τα Σκόπια παρά από την Αλβανία.
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Το να ταξιδεύεις βραδυ χάνεις ένα κομμάτι της κάθε χώρας. Χάνεις τα χωράφια, την φύση, την παρέα της θάλασσας, τα χωριουδάκια, και κυρίως χάνεις την ευκαιρία που σου δίνει το οδικό ταξίδι της έκπληξης, του αναπάντεχου, της περιπέτειας. Τρελή οικονομία το αέριο. Μην το συζητάς καθόλου.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
βραδυ
Το να ταξιδεύεις βραδυ χάνεις ένα κομμάτι της κάθε χώρας. Χάνεις τα χωράφια, την φύση, την παρέα της θάλασσας, τα χωριουδάκια, και κυρίως χάνεις την ευκαιρία που σου δίνει το οδικό ταξίδι της έκπληξης, του αναπάντεχου, της περιπέτειας. Τρελή οικονομία το αέριο. Μην το συζητάς καθόλου.
βραδυ να ταξιδευεις στην σερβια που την εχεις περαση εκατονταδες φορες αλλα και δεν εχει κατι ιδιαιτερο δεν χανεις τιποτα-αντιθετα κερδιζεις χρονο πχ τι χανεις απο βελιγραδι συνορα ουγγαριας ?? η νις βελιγραδι στην διαδρομη??
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Μα δεν θα πάει (νομίζω) απο Σερβία. Θέλει να δει και Κροατία. Αλλα αν πχ αποφασίσει να γυρίσει απο Σερβια, παρόλο που συμφωνώ μαζί σου οτι δεν θα δεί τίποτα το ιδιαίτερο στη Σερβία, ενα καφέ να πιεί στο Νόβι σαντ θα το πρότεινα.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
οδικώς απο αλβανια κροατια με πιεσμενο χρονο και 10-11 μερες για ισπανια μαλλον κοροιδευομαστε λεμε για λεμε και για ανοιγουμε θεμα
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Δεν εχεις και αδικο. Εξαρχης το ειχα πει ξαι γω. Πολυ δυσκολο, εως και αδυτατο...
 

zeos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Δεν αφήνεις τη Βαρκελώνη/Ισπανία να τη δεις μόνη της άλλη φορά (έχει πολλές προσφορές) και να φτάσεις μέχρι Κυανή ακτή;
Κι εγώ λάτρης των οδικών ταξιδιών είμαι αλλά να απολαμβάνουμε, όχι να πηγαίνουμε σαν κυνηγημένοι...
Τον Αύγουστο, πάντως, στην Κυανή ακτή έχει παααάρα πολύ κίνηση, απ´ ό,τι μου έχουν πει φίλοι που έχουν πάει, οπότε θα είναι χρονοβόρα η παραμονή σου εκεί. Γι' αυτό, θα πρότεινα να είναι ο στόχος σου μέχρι εκεί ώστε να απολαύσεις όλα τα υπέροχα μέρη της διαδρομής.
Και, φυσικά, όσο μπορείς, όχι οδήγηση μετά τις 22:00 για να έχεις δυνάμεις να σηκώνεσαι νωρίς και να απολαμβάνεις τις μέρες σου!
 

Sakias

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Παιδια εχουμε αναθεωρησει για την βαρκελωνη οντως δεν βγαινει θα ταλαιπωρηθουμε και θα χασουμε πολλα πραγματα στο δρομο!!μαλλον θα παμε μεχρι μονακο!χρειαζομαστε gps για τη διαδρομη;;αν κατεβασω χαρτες στο κινητο ειμαι κομπλε;
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Παιδια εχουμε αναθεωρησει για την βαρκελωνη οντως δεν βγαινει θα ταλαιπωρηθουμε και θα χασουμε πολλα πραγματα στο δρομο!!μαλλον θα παμε μεχρι μονακο!χρειαζομαστε gps για τη διαδρομη;;αν κατεβασω χαρτες στο κινητο ειμαι κομπλε;
Σκευτεσαι ολη την διαδρομη οδικος, η με καραβι ανκονα ή βενετια?
Απο που θα ξεκινησεις?
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδια εχουμε αναθεωρησει για την Βαρκελωνη οντως δεν βγαινει θα ταλαιπωρηθουμε
Μην αναθεωρείτε τον αρχικό στόχο σας, έχετε 11 ημέρες δλδ 10 νύχτες...2 νύχτες στο καράβι για Ανκόνα πήγαινε-έλα (οπωσδήποτε Ανκόνα) 1 διανυκτέρευση Β. Ιταλία και 1 στην περιοχή του Μονπελιέ (το ίδιο και στην επιστροφή) και 4 διανυκτερεύσεις στη Βαρκελώνη, σύνολο 10...γιατί δε βγαίνει?θα κουραστείτε αλλά γίνεται οδικό ταξίδι χωρίς κούραση?και μέχρι την Πάτρα να πάτε ένα "πιάσιμο" θα το έχετε...εγώ μια προϋπόθεση θα έβαζα, να είναι 2 οι οδηγοί...α! και παρέα με καλή διάθεση για περιπέτειες.
 

zeos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Έτσι όπως το λες, βγαίνει. Το θέμα είναι, όμως, ότι θέλει να δει και Δαλματικές ακτές...
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Και κυανη ακτη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom