Ανέκδοτα

Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα ένας τύπος χτυπάει μια πόρτα και λέει:
_Ρε φίλε, μπορείς να έρθεις να με σπρώξεις? σε παρακαλώ, είμαι ξένος εδώ.
_Ξέρεις τι ώρα είναι? 3 και τέταρτο!
Περίμενε όμως να ντυθώ και έρχομαι, γιατί και εγώ το έχω πάθει και σε καταλαβαίνω!
Βγαίνει ο άνθρωπος σε 2 λεπτά, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, δεν βλέπει
κανένα αυτοκίνητο.
Την ώρα που είναι έτοιμος να ξαναμπεί, ακούει μια φωνή:
_Φίλε εδώ! στις κούνιες...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

Αυτή είναι η γειτόνισά μου. Είναι εργένισσα. Μένει ακριβώς απέναντι από μένα.
Το σπίτι της φαίνεται από το σαλόνι μου. Την είδα την ώρα που γύρναγε σπίτι της απόψε από τη δουλειά.
Ξαφνιάστηκα όταν την είδα να περνάει απέναντι και να έρχεται κατευθείαν προς την πόρτα μου. Μου χτύπησε το κουδούνι. Βιάστηκα να ανοίξω...

Με κοιτάει στα μάτια και λέει:
- Μόλις γύρισα και έχω τρελή διάθεση να περάσω καλά. Έχω μια έντονη επιθυμία να διασκεδάσω, να πιω, να μεθύσω και να κάνω έρωτα όλο το βράδυ! Έχεις δουλειά απόψε;

Χωρίς δεύτερη σκέψη της απαντώ:
- Όχι! Είμαι ελεύθερος απόψε και δεν έχω κάνει καθόλου σχέδια.
Και μου απαντάει χωρίς δισταγμό....

....

- Τέλεια! Τότε, μήπως θα μπορούσες να μου φυλάξεις το σκύλο μου γι απόψε;;;
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ένα παιδί 15 χρονών δεν είχε ρωτήσει ποτέ τους γονείς του για τίποτα.
Επειδή ο πατέρας του είχε αρχίσει να υποψιάζεται ότι ήταν λίγο βλαμμένο, αποφασίζει να τον πάει μερικά ταξίδια μήπως και προβληματιστεί και ρωτήσει κάτι. Τον πηγαίνει στη Ρώμη να δει το Κολοσσαίο, στο Παρίσι τον πύργο του Αιφελ, στην Αίγυπτο τις πυραμίδες...τίποτα, καμία ερώτηση το παιδί. Πηγαίνουν και στη Γερμανία όπου επισκέπτονται ένα εργοστάσιο κρεάτων.
_ Εδώ παιδί μου βρισκόμαστε σε ένα εργοστάσιο κρεάτων και σ' αυτό το μηχάνημα βάζεις κρέας από βόδι και βγαίνουν λουκάνικα, μήπως θέλεις να ρωτήσεις κάτι?
_ Ναι θέλω, απαντάει το παιδί.
Χοροπηδώντας από τη χαρά του ο πατέρας, του λέει:
_ Ότι θες παιδί μου, ότι θες ρώτα!
Και τότε το παιδί ρωτάει:
_ Υπάρχει μηχάνημα να βάζεις λουκάνικο και να βγάζει βόδι?
Έξω φρενών ο πατέρας με την ηλίθια ερώτηση, του απαντάει:
_ Ναι, υπάρχει...η μάνα σου!
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ένα ζευγάρι από την Αλάσκα αποφασίζει να πάει διακοπές στην Αίγυπτο. Επειδή όμως είχαν δουλειές, κανόνισαν ο άντρας να φτάσει μια μέρα πριν.
Φτάνοντας ο σύζυγος στο ξενοδοχείο αποφασίζει να στείλει ένα e-mail στη γυναίκα του αλλά κάνει λάθος και το στέλνει σε άλλη διεύθυνση.
Στη Νέα Υόρκη μια χήρα μόλις έχει γυρίσει από την κηδεία του άντρα της και πήγε να τσεκάρει τα συλλυπητήρια e-mails από φίλους και συγγενείς. Διαβάζει το πρώτο και πέφτει λιπόθυμη.Εκεί τη βρίσκει ο γιος της και διαβάζει το mail:
ΠΡΟΣ: Την αγαπημένη μου γυναίκα.
ΘΕΜΑ: Έφτασα!!
"Ξέρω εκπλήσσεσαι που παίρνεις mail από μένα.Έχουν laptop πλέον και εδώ.Όλα είναι έτοιμα και για σένα που θα έρθεις αύριο.Ανυπομονώ να σε δω και σου εύχομαι να έχεις το ίδιο καλό ταξίδι με εμένα.
Υστερόγραφο: Πολύ ζέστη εδώ κάτω!!!!"
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.749
Πάει ο Μητσάρας στα μπουζούκια και βλέπει τον Βαρδινογιάννη. Τον πλησιάζει και του λέει:
– Κύριε Βαρδινογιάννη, θέλω να μου κάνετε μια μεγάλη χάρη. Περιμένω την κοπέλα μου και θα ήθελα να την εντυπωσιάσω. Μπορείτε όταν έρθει να περάσετε μπροστά από το τραπέζι μας και να μου πείτε:
«Γεια σου ρε Μητσάρα φίλε μου»
-Aσε μας ρε φίλε, του απαντά. Και που σε ξέρω εγώ;
-Έχετε δίκιο κύριε Βαρδινογιάννη. Δεν με ξέρετε, μια εξυπηρέτηση θέλω ο φτωχός.
Δεν σας κοστίζει τίποτα και για μένα σημαίνει πολλά.
Η κοπέλα μου θα με πάρει από καλό μάτι για τις γνωριμίες που έχω…
-Ωραία, θα σου κάνω τη χάρη. Κάτσε στο τραπέζι σου και όταν έρθει, μετά από λίγο θα περάσω.
-Χίλια ευχαριστώ κύριε Βαρδινογιάννη! Με σώζετε!
Κάθεται λοιπόν ο Μητσάρας και λίγο αργότερα έρχεται και η κοπέλα του.
Τους πλησιάζει ο Βαρδινογιάννης και λέει:
-Για σου ρε Μητσάρα! Τι κάνεις φίλε μου;
Και του απαντάει ο Μητσάρας:
-Αι γ@μήσου ρε μ@λάκα, πάλι δανεικά θέλεις;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.910
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μία γυναίκα ξυπνάει στη μέση της νύχτας και ανακαλύπτει ότι ο άντρας της δεν είναι δίπλα της στο κρεβάτι. Φοράει τη ρόμπα της και βλέποντας φως στη κουζίνα πηγαίνει προς τα εκεί.
Βλέπει τον άντρα της να κάθεται στο τραπέζι με μία κούπα καφέ μπροστά του, να κοιτάζει απλανώς τον τοίχο και να σκουπίζει κλεφτά ένα δάκρυ από τα μάτια του.
- Τι συμβαίνει αγάπη μου; τον ρωτά.
- Θυμάσαι τον καιρό που βγαίναμε ραντεβού πριν 20 χρόνια; της λέει.
- Βέβαια τον θυμάμαι. Γιατί με ρωτάς;
- Θυμάσαι που ήσουνα 16 χρονών και μας τσάκωσε ο πατέρας σου να το κάνουμε μέσα στο αυτοκίνητό μου;
- Έλα μωρό μου τώρα, πώς δεν το θυμάμαι!!
- Θυμάσαι που έβγαλε το υπηρεσιακό του περίστροφο, μου το έχωσε στη μούρη και μου είπε ότι ή σε παντρεύομαι ή με χώνει φυλακή για 20 χρόνια;
- Έλα αγάπη μου, περάσανε αυτά. Τι σε έπιασε τώρα?
- Σήμερα θα αποφυλακιζόμουνα, γαμώτο μου!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
σύζηξ ξυπνάει ξημερώματα, σηκώνεται ήρεμα απ το κρεβάτι του για να μη ξυπνήσει τη σύζηγο. χώνεται στο μπάνιο κι αρχίζει να ετοιμάζεται. κατεβαίνει στη κουζίνα, τρώει κάτι, αρπάζει το καλάμι και τα δολώματα και ανοίγει την εξώπορτα. έξω βρέχει και μέχρι να φτάσει στο αυτοκίνητο, η βροχή αγριεύει. μπαίνει στο αμάξι, το σκέφτεται, το ξανά σκεφτεται και αποφασίζει ότι δεν υπάρχει λόγος να τρέχει με τέτοιο σκατόκαιρο στη θάλασσα. ξανά μαζεύετε σπίτι, ανοίγει την πόρτα, εναποθέτει τα σύνεργα. ανεβαίνοντας τη σκάλα του περνάει η ιδέα ότι δε θα ήταν και άσχημα τούτη την ώρα που πιθανότατα η γυναίκα του θα είναι στα ξυπνήματα, να κάνουν έρωτα. φτάνοντας στο κεφαλόσκαλο έχει αφαιρέσει και τα τελευταία του ρούχα. μπαίνει σιγά σιγά στο δωμάτιο, βλέπει τη γυμνή πλάτη της συζήγου, γλιστράει κάτω από το σεντόνι και ενώ εκείνη παιχνιδιάρικα γουργουρίζει, της ψιθυρίζει στο αυτί:

- έξω βρέχει

- και να φανταστείς ότι ο μαλάκας ο άντρας μου πάει για ψάρεμα.

Και Έτσι Άρχισε Ο Καυγάς
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Duo fredus capucinus metrius.
Σερβιτόρος είμαι κύριε, δεν ξέρω λατινικά ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom