Πάρος Διακοπές στην Πάρο

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Δεν θα χουμε αμαξι αλλα μπορει να νοικιασουμε...αλλιως με το κτελ
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
Καλησπέρα...θέλουμε να πάμε με παρέα διακοπές στην Πάρο σε λίγες μέρες...Που πιστεύετε ότι είναι καλύτερα? Νάουσα ή Παροικιά? Που έχει πιο καλή "νυχτερινή ζωή"? Το θέμα είναι ότι έχω βρει κάτι δωμάτια μέσω γνωστού στην Παροικιά σε πολύ τιμή (10 ευρώ τη βραδιά).. συμφέρει? Λεωφορεία κάθε πότε έχει?
Ευχαριστώ..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπέρα. Εξαρτάται τι εννοείς καλή νυχτερινή ζωή.
Στην Νάοουσα βρίσκονται όλα τα κλαμπς και τα μπαράκια που μαζεύουν ηλικίες κυρίως μέχρι τα 25. Στην Παροικιά είναι πολύ πιο ήρεμα τα πράγματα.
Να σου πω την αλήθεια εγώ την Παροικιά την προτιμώ, για να πιείς ένα ωραίο κοκτέιλ στον παραλιακό ή να κάτσεις σε ένα από τα μπαράκια που βρίσκονται μέσα στην πόλη. Στην Νάουσα συνήθως γίνεται πατείς με πατώ σε.
Αν διαβάσεις δύο ποστ παραπάνω θα βρείς το λινκ με τα δρομολόγια του κτελ Πάρου.
Εγώ πάντως θα έμενα Παροικιά αν έβρισκα τέτοια ευκαιρία.
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
κοίτα είμαστε όλοι 18 χρονών και θέλουμε φασαρία , κόσμο , κλαμπς κλπ και απ ότι καταλαβαίνω η Νάουσα είναι καλύτερη σ αυτόν τον τομέα αλλά το θέμα είναι η μεταφορά...Μου είπε ένας γνωστός ότι έχει λεωφορεία 24/7 αλλά απ ότι βλέπω στο σαιτ του ΚΤΕΛ έχει μέχρι τις 11 και τέταρτο :/
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Τελικα κλεισαμε για ναουσα αρχες αυγουστου...
Υπαρχει καποιο μαγαζι που πιστευε οτι ειναι must η αν και δεν ειναι γνωστο αξιζει να παμε?
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Μολις γυρισαμε απο Παρο....
Μειναμε 5 ημερες,τελικα το νησι ειναι απαιχτο για αυτες τις ηλικιες...ειδικα η ναουσα, δεν υπαρχει αλλη περιοχη που να εχω παει και να χει τοσο πολυ νεολαια επαθα πλακα.
Οι τιμες ειναι αρκετα καλες πιστευω αναλογικα με τον κοσμο που εχει και η νυχτερινη ζωη αψογη.
Γενικα αν και δεν γυρισαμε πολυ το νησι εννοειτε πως πρεπει να μεινει καποιος ναουσα αν δεν εχει αυτοκινητο και οχι καπου αλλου.Ειναι σχετικα κοντα οι περιοχες και με τα κτελ αλλα δυστυχως δεν ειναι και η καλυτερη συγκοινωνια,τα δρομολογια θεωρω πως ειναι λιγα...

Το Punda beach bar ειναι πραγματικα οσο καλο οσο η φημη του γινεται πραγματικα χαμος το σαββατοκυριακο...αν και εχω παει και σε καλυτερα (star beach στην χερσονησσο κρητης),τις καθημερινες δεν ειχε και τοσο πολυ κοσμο,επισης πηγαμε σαντα μαρια μια ωραια παραλια με μπιτς μπαρ αλλα ηταν χαλαρη φαση...γενικοτερα δεν πηγαμε σε πολλες παραλιες γιατι κατσαμε μονο 5 μερες οποτε η Punda ηταν η καθημεριμη μας βαση :p

Το βραδακι εχει πολυ κοσμο οπου και να πας...ειτε κατσεις καπου κεντρικα ειτε κατεβεις παραλιακα προς το barbarosa και τα αλλα bar/club που εχει οπου παιζουν ελληνικη η ξενη μουσικη για καθε λογης γουστα....και τελος δεν γινεται ενας σωστος νεος μετα απο αυτα να μην περασει απο το Ακανθους οπου ειναι ενα κλαμπ πραγματικα τεραστιο για τα δεδομενα του νησιου και ομως γεμιζε καθε βραδυ...

Το μοναδικο παραπονο μου ειναι οτι δεν προλαβα να παω στην Αντιπαρο και σε μια ντισκο της ονοματι la luna...
 

Skilosg7.

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Καλησπερα παιδια! Θα παω φετος διακοπες στην ναουσα της παρου με την κοπελα μου! Ειμαστε και οι δυο 19 χρονων! Και θα ηθελα να μου προτεινετε τα παντα! Τι θα πρεπει οπωσδιποτε να κανουμε και τι οχι! ( θα εχουμε νοικιασει γουρουνα) Θα ηθελα να μου πειτε απο ολα..μπαρακια κλαμπακια παραλιες ταβερνες ολα! Και κανενα τοπιο να βγουμε και καμια φωτογραφια! Ευχαριστω πολυ!! :) :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα παιδια! Θα παω φετος διακοπες στην ναουσα της παρου με την κοπελα μου! Ειμαστε και οι δυο 19 χρονων! Και θα ηθελα να μου προτεινετε τα παντα! Τι θα πρεπει οπωσδιποτε να κανουμε και τι οχι! ( θα εχουμε νοικιασει γουρουνα) Θα ηθελα να μου πειτε απο ολα..μπαρακια κλαμπακια παραλιες ταβερνες ολα! Και κανενα τοπιο να βγουμε και καμια φωτογραφια! Ευχαριστω πολυ!! :) :)
Καλώς τον. Τα πολύ βασικά, γιατί δε μας λες πόσες μέρες θα κάτσεις...
Αρχικά να αναφέρω οτι η επιλογή της Νάουσας είναι σοφή!
Για beach bar Punda για το πάρτυ και Santa Maria σε συνδυασμό με παραλία.
Επίσης χρυσή ακτή, και για πιο ήσυχα και με ωραίο τοπίο Μώλο. Αν θέλεις να τραβηχτείς σε χιλιόμετρα, πολύ καλή επιλογή ο Φάραγγας.
Απο χωριά για βόλτα και φαγητό, Λεύκες και Μάρπησσα νομίζω επιβάλλονται.
Καλή επιλογή επίσης είναι να κάνεις μια ημερήσια στην Αντίπαρο.
Τώρα για βράδυ δε χρειάζεται να πούμε κάτι, με μια βόλτα στη Νάουσα θα κατατοπιστείς στα πάντα!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
θα εχουμε νοικιασει γουρουνα
Στους 19άριδες δεν νοικιάζουν εύκολα οχήματα για πάρε και κανένα τηλ να σιγουρευτείς!!!!

μπαρακια κλαμπακια
Μόνο Νάουσα να βγαίνετε δεν αξίζει αλλού πιστεύω. Τα κλαμπάκια είναι στη σειρά δίπλα στο ρέμα (ελληνάδικο-κλαμπάκι-κάποτε είχε και μπουζούκια) και τα μπαράκια μέσα στην πολή σχετικά κοντά το ένα στο άλλο. Το καλύτερο Barbarosa και Agosta)

Με καίκια από τη Νάουσα --> Μοναστήρι και Κολυμπήθρες
Με beach bar --> Punta Beach και Σάντα Μαρία. Πρόσεχε στο χάρτη θα δεις και χωριό σκέτο Πούντα δεν είναι εκεί είναι Ανατολικά πριν τη Χρυσή Ακτή.
Κάτι διαφορετικό --> Χρυσή Ακτή και Λωλαντώνης
Ησυχία --> Αλυκή

Κρεατοφαγία στον Κλαρίνο στις Λεύκες. Οι ψαροταβέρνες στο λιμάνι είναι όλες ΟΚ. Κάτι πιο ιδιαίτερο στο Barbarosa. Έχει πολλά πιτογυράδικα και Ιταλικά ως εύκολες λύσεις. Καλύτερο πιτόγυρο στον Κάργα μέσα στα στενά.

Και κανενα τοπιο να βγουμε και καμια φωτογραφια!
Οπωσδήποτε επίσκεψη στην Μάρπησσα και τις Λεύκες.
Η εκδρομή στην Αντίπαρο με όχημα αξίζει, έχει ωραία νερά στο νότιο κομμάτι και η χώρα έτσι για βόλτα είναι καλά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Μόνο Νάουσα να βγαίνετε δεν αξίζει αλλού πιστεύω. Τα κλαμπάκια είναι στη σειρά δίπλα στο ρέμα (ελληνάδικο-κλαμπάκι-κάποτε είχε και μπουζούκια)
Να, γι' αυτό δεν μου άρεσε η Νάουσα. Η χαρά του ελληνάδικου και του μπουζουκτζίδικου. Αν εννοείτε αυτό ως διασκέδαση, οκ, καλά θα περάσετε.
Ο δε Μπαρμπαρόσσας υπερτιμημένη tourist trap.
Συμφωνω με την Kanel, η Παροικιά είναι καλύτερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.160
Μηνύματα
882.471
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom