Ουγγαρία Φθινόπωρο στη χώρα των Μαγυάρων

Nefeli4

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
υπέροχη η ιστορία σου και εξαιρετικές οι φωτογραφίες σου! πιστεύεις ότι αξίζει μια εκδρομή από τη Βουδαπέστη στη Βιέννη με μια πιθανόν διαμονή στη Βιέννη;:):):)
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Ημερήσια για μένα δεν αξίζει,εκτός αν θες απλά να πεις ότι πήγες.3 μέρες τουλάχιστον θέλει.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
υπέροχη η ιστορία σου και εξαιρετικές οι φωτογραφίες σου! πιστεύεις ότι αξίζει μια εκδρομή από τη Βουδαπέστη στη Βιέννη με μια πιθανόν διαμονή στη Βιέννη;:):):)
Σ'ευχαριστώ.
Θα συμφωνήσω με τον greg. Ημερήσια στη Βιέννη που απέχει 2,5 με 3 ώρες από τη Βουδαπέστη τι να προλάβεις να δεις. Έστω κι αν διανυκτερεύσεις ένα βράδυ. Καλύτερα να κάνεις εκδρομούλα σε επαρχιακές περιοχές της Ουγγαρίας που δεν απέχουν πολύ ώρα από Βουδαπέστη.Στην ιστορία όπως θα είδες έχω ξεχωριστά κεφάλαια για τις εκδρομές.
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
υπέροχη η ιστορία σου και εξαιρετικές οι φωτογραφίες σου! πιστεύεις ότι αξίζει μια εκδρομή από τη Βουδαπέστη στη Βιέννη με μια πιθανόν διαμονή στη Βιέννη;:):):)
Μονοημερη δεν εχει νοημα στη Βιεννη καλυτερα να βρεις κανενα γραφικο χωριο να πας
 

zoi chris

Member
Μηνύματα
38
Likes
8
Χωριο των καλλιτεχνών η tropicarium? Μια.μέρα δε.μου φτάνει και για τα δύο σωσρα;πρέπει να διαλεξω! Τι μου προτείνετε ;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Χωριο των καλλιτεχνών η tropicarium? Μια.μέρα δε.μου φτάνει και για τα δύο σωσρα;πρέπει να διαλεξω! Τι μου προτείνετε ;
Το ένα είναι ένα ιστορικό χωριό με μια υποτίθεται κοινότητα καλλιτεχνών που μάλλον γέρνει λίγο προς το τουριστικοκιτς και το άλλο είναι ένα θεματικό πάρκο, τι σύγκριση να μπορεί να κάνει κανείς?
 

zoi chris

Member
Μηνύματα
38
Likes
8
δε.κανω σύγκριση..
Απλά θελω μια βοήθεια.το.ιδανικό θα ήταν να παω και στα δυο αλλα δε γίνεται.έχεις παει;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
δε.κανω σύγκριση..
Απλά θελω μια βοήθεια.το.ιδανικό θα ήταν να παω και στα δυο αλλα δε γίνεται.έχεις παει;
Στο Sezentre ναι, όπως είπα είναι όμορφα αλλά κάπως επιτηδευμένα και τουριστικά, δεν το μετάνιωσα πάντως (είναι και η συμπάθειά μας με ότι έχει σχέση με το σέρβικο λαό). Στο πάρκο δεν έχω πάει, πρώτη φορά διάβασα εδώ ότι υπάρχει, κάποιος θα σε βοηθήσει για αυτό.
 
Μηνύματα
39
Likes
23
Συγχαρητήρια Γιάννη.
Τι να πει κανείς γι'αυτό το ταξιδιωτικό.
Απλά υποκλίνομαι στις περιγραφές σου.
Τέλος Ιουνίου θα πάω με αυτοκίνητο και γω δυο μέρες Βουδαπέστη, δυο μέρες Βιέννη και τρεις μέρες Πράγα (σύνολο 8διανυκτερευσεις/9ημερες). Ξέρω λίγες μέρες για τρεις προορισμούς αλλα δεν γίνεται αλλιώς λόγο οικογενειακών και οικονομικών υποχρεώσεων.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Σ'ευχαριστώ πολύ.
Σίγουρα θα ήταν πολύ καλύτερα αν επέλεγες τις δύο από τις τρείς πόλεις. Σίγουρα πήρες την απόφαση σου αλλά προτείνω να το ξανασκεφτείς.
 
Μηνύματα
39
Likes
23
Έχεις δίκιο αλλά τώρα καλός ή κακός το προγραμμα βγήκε. Κλείστηκαν κ ξενοδοχεία.
Δεν πειράζει, άμα είμαστε γεροί, ίσως ξαναπάμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom