Πάρος Διακοπές στην Πάρο

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Όλα είναι σχετικά....
Αναλόγως τι ψάχνει κανείς και τι ζητάει από τις διακοπές του.
Εμένα ας πούμε η Παροικιά μου φάνηκε ξενέρωτη.
Οικογενειακή, ήσυχη, με ένα μικρό κομμάτι όμορφο και ένα-δυο μαγαζιά της προκοπής για ποτό.
Ίσως αν πάω μετά από καιρό αποζητώντας κάτι διαφορετικό να μου αρέσει και να τφ δω αλλιώς...
Γεγονός είναι ότι όντας πιτσιρικάς και πηγαίνοντας πρώτη φορά στη Πάρο, οφείλεις να διαλέξεις Νάουσα, για περισσότερους λόγους, όχι μόνο τη διασκέδαση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Ό
Οικογενειακή, ήσυχη, με ένα μικρό κομμάτι όμορφο και ένα-δυο μαγαζιά της προκοπής για ποτό.
Οικογενειακή και ήσυχη; Ίσως μιλάς για τις Λεύκες.
Κάθε άλλο παρά αυτό η Παροικιά. Το ξενύχτι είναι ως το πρωί, απλά δεν παίζουν ελληνάδικα. Τα μαγαζιά είναι πολλά αλλά της προκοπής φυσικά λίγα, όπως σε όλες τις Κυκλάδες.
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Στους 19άριδες δεν νοικιάζουν εύκολα οχήματα για πάρε και κανένα τηλ να σιγουρευτείς!!!!


Μόνο Νάουσα να βγαίνετε δεν αξίζει αλλού πιστεύω. Τα κλαμπάκια είναι στη σειρά δίπλα στο ρέμα (ελληνάδικο-κλαμπάκι-κάποτε είχε και μπουζούκια) και τα μπαράκια μέσα στην πολή σχετικά κοντά το ένα στο άλλο. Το καλύτερο Barbarosa και Agosta)


Με καίκια από τη Νάουσα --> Μοναστήρι και Κολυμπήθρες
Με beach bar --> Punta Beach και Σάντα Μαρία. Πρόσεχε στο χάρτη θα δεις και χωριό σκέτο Πούντα δεν είναι εκεί είναι Ανατολικά πριν τη Χρυσή Ακτή.
Κάτι διαφορετικό --> Χρυσή Ακτή και Λωλαντώνης
Ησυχία --> Αλυκή


Κρεατοφαγία στον Κλαρίνο στις Λεύκες. Οι ψαροταβέρνες στο λιμάνι είναι όλες ΟΚ. Κάτι πιο ιδιαίτερο στο Barbarosa. Έχει πολλά πιτογυράδικα και Ιταλικά ως εύκολες λύσεις. Καλύτερο πιτόγυρο στον Κάργα μέσα στα στενά.


Οπωσδήποτε επίσκεψη στην Μάρπησσα και τις Λεύκες.
Η εκδρομή στην Αντίπαρο με όχημα αξίζει, έχει ωραία νερά στο νότιο κομμάτι και η χώρα έτσι για βόλτα είναι καλά.
Ακου αυτα εδω που ειπε ο φιλος...
Περσυ πηγα και σε οτι λεει εχει απολυτο δικιο...αν και καποια δεν τα ειχαμε κανει με την παρεα μου.

Οπως και να χει καλα να περασετε ;)
 

Skilosg7.

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Παιδια ρωτησα για γουρουνα και ολα οκ εκλεισα! Βρηκα ξενοδοχειο και στο κεντρο ολα οκ! Θα μεινω 6 βραδυα γιατι οπως ειπε ο φιλος μου πιο πανω δεν ειπα ποσο θα μεινω! Εκλεισα στο ξενοδοχειο Sunrise apartments με πρωινο ξερετε μηπως ειναι καλο;; και επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε κανα μερος στην παραλια με γκρεμο που μπορουμε να κανουμε καμια τρελη βουτα στην θαλασσα! Απο φουρνο ξερετε κατι τελειο με λουκανοπιτες και μπουγατσες;; Αντιπαρο θα παμε σιγουρα ολοι μου το προτεινουν. Η καμια σπηλια για βολτα με κανενα καικη απο την νααουσα.. Και κατι τελευταιο ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ας προσπαθησω..ξερετε αν νοικιαζουν κανο καγιακ για καμια βολτα ετσι καπου ηρεμα;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Αντιπαρο θα παμε σιγουρα ολοι μου το προτεινουν
Στην Αντίπαρο η καλύτερη παραλία είναι ο Αγ. Γεώργιος!!!

Η καμια σπηλια για βολτα με κανενα καικη απο την νααουσα..
Σπήλαιο έχει στην Αντίπαρο στο νότιο κομμάτι αλλά όχι θαλάσσια.
Καΐκια έχει από Νάουσα για τέσσερα σημεία --> Παραλία Μοναστήρι, Κολυμπήθρες, Νεροτσουλήθρες και παραλία Λάγκερη.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλημερα ... 6 ή 7 δεκαοχταχρονα αγορια που μολις τελειωσαν τις Πανελλαδικες και κατ επεκταση το σχολειο, θελουν να πανε μια βδομαδα στην Παρο μετα τις 20 Ιουλιου. Το budget δεν ειναι πολυ μεγαλο όπως καταλαβαινετε, και θα το εκτιμουσα αν μπορουσε καποιος να προτεινει περιοχη διαμονης ουτως ωστε να ειναι κοντα σε παραλιες, με μπαρακια και διασκεδαση αλλα και να μην τους φανε οι δρομοι με τα λεωφορεια για τις μετακινησεις τους. Εξεφρασαν αποψεις για Ναουσα ή Παροικια. Τι γνωμη εχετε? Καποια αλλη προταση? Εγω δυστυχως δεν εχω παει και δεν μπορω να βοηθησω. Αν υπαρχει και προταση για οικονομικο καταλυμμα μια και θα μπορουσαν να μενουν 3 ή και 4 μαζι, ειναι ευπροσδεκτη. Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Νάουσα χωρίς δεύτερη σκέψη.
Όλα είναι εκεί. Διασκέδαση, παραλίες κοντινές, σταθμός λεωφορείων, όλα.
Για οικονομικό κατάλυμα κάτι θα βρεθεί αρκεί να πέσει καλό ψάξιμο.
Κοιτάξτε κάτι για φάση διαμέρισμα προς ενοικίαση εντός Νάουσας. Το πιθανότερο μόνο μέσω τηλεφώνου..
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ευχαριστω πολυ... πραγματι μια πρωτη ερευνα που εκανα στα περισσοτερα δεν δινει τιμες για αυτη την περιοδο ή γραφει οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα. Θα αρχισω το ψαξιμο μεσω τηλεφωνου τελικα.
 

chrisa_sal

Member
Μηνύματα
20
Likes
9
Παιδια καλησπερα,Αρχες αυγουστου παμε Παρο,Ναουσα..εχετε να μου προτεινετε οικονομικα δωματια??
 

IoannaT

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα παιδια! Θα παω με το αγορι μου διακοπες Παρο μεσα στο Αυγουστο και επειδη θελαμε κατι σχετικα χαλαρο επιλεξαμε Παροικια για διαμονη. Δυστυχως ομως δεν θα εχουμε αμαξι ουτε και θα νοικιασουμε οποτε η μονη μετακινηση μας θα ειναι το ΚΤΕΛ. Θα ηθελα να ξερω περιπου τι παιζει απο συχνοτητες δρομολογιων και κοσμο μεσα στο λεωφορειο. Ποιες ειναι οι ωρες αιχμης οπου ολα ειναι φισκα? Επισης εχω ακουσει οτι ειναι ωραια παραλια το Μαρτσελο(?) που ειναι και απεναντι με το καραβακι. Αξιζει? ειναι οργανωμενη? Για Κολυμπηθρες υπαρχει αμεση συγκοινωνια με το κτελ ή πρεπει να παμε ναουσα πρωτα?
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Παροικια οντως ειναι πολυ πιο ηρεμα απο ναουσα...
Λεωφορεια εχει καθε μια ωρα για ναουσα αν θυμαμαι καλα...
Γενικοτερα δεν εχει και την καλυτερη συγκοινωνια το νησι αλλα ενταξει...
Για μπανιο να πατε και σαντα μαρια ναουσα...
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Επισης εχω ακουσει οτι ειναι ωραια παραλια το Μαρτσελο(?) που ειναι και απεναντι με το καραβακι. Αξιζει?
Καλή παραλία αξίζει να πάτε.... το καραβάκι ξεκινάει από την Παροικιά σταματάει πρώτα στον Κριό και μετά Μερτσέλο...

Για Κολυμπήθρες μάλλον θα χρειαστεί να πάτε πρώτα Νάουσα αλλά δεν είμαι σίγουρος. Στα δρομολόγια του ΚΤΕΛ δεν έχει πάντως κάτι:
http://ktelparou.gr/?q=el/content/δρομολόγια

Αλλιώς πας Νάουσα και παίρνεις τις Λάντζες (καικάκια) που έχουν και φάση.....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.288
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom