Διακοπές Ελλάδα με μικρά παιδιά

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Εφόσον είσαι νησιώτης απέφυγε νησί και μπάνια.
Τράβα για Πειραιά με ΙΧ και κάνε μια περιοδεία στη δυτική Ελλάδα.
Με τρία παιδιά γύρισα τη μισή Ελλάδα και την περιγράφω στις ιστορίες μου. μέχρι Όλυμπο ανεβήκαμε
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Συμφωνώ αφού είστε από νησί κάντε κάτι άλλο.Πλοίο μέχρι Πειραιά κι απο κει επιλογές πολλές.Χωρίς καθόλου θάλασσα προτείνω Δημητσάνα,πολλά ωραία χωριά τριγύρω τύπου αμολάς τα πιτσιρίκια στην πλατεία και πίνεις καφέ στη δροσιά,έχει ποταμό με ήπιες δραστηριότητες για το καλοκαίρι και όλο και κάτι θα βρεις σε πόνυ κλπ.
Άλλη επιλογή Μάνη,φοβερά τοπία,εδώ έχεις και θάλασσα,το έκανα πρόπερσυ από Αθήνα με δύο παιδιά 1μιση και 3 ετών.Πιο μακρια από Δημητσάνα αλλά αξίζει.
Αν υποθέσουμε όμως ότι έρχεσαι Πειραια και δε θέλεις πολύ οδήγηση διάλεξε Νάυπλιο all time classic με μπάνια στο διπλανό Τολό ή Δελφούς-Γαλαξίδι,μια χαρά ανέβηκαν τα πιτσιρίκια μου στα αρχαία στους Δελφούς και το χωριό είναι όμορφο!Το Γαλαξίδι επίσης όμορφο.
 

tiniakos

Member
Μηνύματα
39
Likes
10
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σχετικό είναι αυτό που λέτε.
Νησί με νησί έχει διαφορά ακόμα και ανάμεσα στις Κυκλάδες.
Και φέτος με τον αέρα δεν κάναμε και πολλά μπάνια στην Τήνο.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
8 μποφόρια είχε και τον περασμένο μήνα όταν προσκυνήσαμε τη Μεγαλόχαρη σας. μόνο 3 ώρες στο νησί σας μείναμε.
αφού επιμένεις νησί πήγαινε Ικαρία που έχει τοπικό χρώμα
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Φίλοι καλημέρα.. Είμαστε μια οικογένεια με ένα παιδί 2 χρονών κ εγω έγκυος στον 3 μήνα κ ότι σχέδια κάναμε για τις διακοπές μας αλλάζουν.. Σας παρακαλώ βοηθήστε μας ψάχνουμε ένα μέρος παραθαλάσσιο με υπέροχη παραλία -θάλασσα που δεν θα χρειαστεί να μετακινηθούμε για το μπάνιο μας εντάξει θα κάνουμε και κανένα τουρ.οποιος έχει πάει στον άγιο Νικήτα στη Λευκάδα θα καταλάβει τι ψάχνω.ένα μικρό χωριό που να συνδυάζει τα πάντα.που άραγε;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Θα σου πρότεινα να πάτε προς Πελοποννησο, πχ. Γιάλοβα. Έχει μια παραλία με ρηχά νερά για παιδάκια στο κάμπινγκ, δίπλα είναι η καταπληκτική Βοιδοκοιλια κ η Πύλος για βολτα.
Δυστυχώς είχα πάει μονο Σκ για να σου δώσω περισσότερες πληροφοριες.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Θα σου πρότεινα να πάτε προς Πελοποννησο, πχ. Γιάλοβα. Έχει μια παραλία με ρηχά νερά για παιδάκια στο κάμπινγκ, δίπλα είναι η καταπληκτική Βοιδοκοιλια κ η Πύλος για βολτα.
Δυστυχώς είχα πάει μονο Σκ για να σου δώσω περισσότερες πληροφοριες.
Καλημέρα είχαμε πάει πέρυσι για 4 ημέρες η παραλία της γιάλοβας δεν μας άρεσε καθόλου πολύ θολα νερά η πυλος εξαιρετική αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνουμε.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα. Έχετε πάει στην Παραλία Κατερίνης? νομίζω έχει τις προϋποθέσεις που ζητάς...καθαρή και ρηχή θάλασσα με εύκολη πρόσβαση, καταλύματα κοντά στην παραλία, πολλές οικογένειες με μικρά παιδιά, μεγάλη αγορά και έχεις κοντά μεγάλες πόλεις (Κατερίνη, Θεσσαλονίκη). Χωριό δεν είναι αλλά είναι ήσυχα...ελπίζω να βοήθησα.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Καλημέρα. Έχετε πάει στην Παραλία Κατερίνης? νομίζω έχει τις προϋποθέσεις που ζητάς...καθαρή και ρηχή θάλασσα με εύκολη πρόσβαση, καταλύματα κοντά στην παραλία, πολλές οικογένειες με μικρά παιδιά, μεγάλη αγορά και έχεις κοντά μεγάλες πόλεις (Κατερίνη, Θεσσαλονίκη). Χωριό δεν είναι αλλά είναι ήσυχα...ελπίζω να βοήθησα.
Τελικά είμαι δύσκολη.. Κάτι πιο μικρό και γραφικό..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom