Ισπανία Ibiza ? Majorca?

mariapanos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γειά σας επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για τους προορισμούς Μαγίορκα - Ίμπιζα, θα μπορουσατε να μου πείτε ποιον από τους δύο προορισμούς θα επιλεγατε και γιατι?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

mariapanos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν έχεις έως τρεις ημέρες Ιμπιζα.

γιατί είσαι 22 χρονών.

Aν εξαιρεσουμε την ηλικια (αν και η παρατηρηση σου ειναι σωστη) , ποιο μερος ειναι πιο ομορφο, πιο ιδιαιτερο, εχει καλυτερες παραλιες κτλ.... Η Ίμπιζα ειναι γνωστη για τη νυχτερινη της ζωη, η Μαγιορκα? Εχει ζωη ή ειναι μονο για χαλαρωση?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.742
Η Μαγιόρκα έχει όλων των ειδών την διασκέδαση.Θέλει όμως ,μέρες και αυτοκίνητο.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Η Ιμπιζα εχει σαφως πιο εντονη νυχτερινη ζωη χωρις να στερειται γραφικοτητας και φυσικης ομορφιας.Επίσης εχει καλες παραλιες, πολυ γραφικη πρωτευουσα-χωρα με παλια πολη- καστρο, στην οποία εχει ωραια εστιατορια και μπαρακια για πιο χαλαρες καταστάσεις..Οι αποστασεις ειναι αρκετα μικρες στην Ιμπιζα και ψιλοβολευονται ακομη και με λεωφορειο(στο οποίο αυγουστο εβλεπα να γινεται χαμος) ή καλυτερα μηχανακι ενω στη Μαγιορκα ειναι απαραiτητο το αυτοκινητο.. Η Μαγιορκα το λεει και το ονομα της ειναι μεγαλο νησι, η πρωτευουσα Παλμα ειναι μια παραθαλασσια πολη με μαρινα,σημαντικα αξιοθεατα,εμπορικα μαγαζια κλπ Και η Μαγιορκα εχει νυχτερινη ζωη, τοσο στα στενα της πρωτευουσας και στην παραλιακη της οδο οσο και λιγο πιο εξω, σε κοντινα θερετρα. Για την ηλικια σου θα προτεινα επίσης την Ιμπιζα γιατι ειναι πιο νεανικο νησι αλλα οχι μονο για party animals..
 

barbie1991

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά...

Θα ήθελα να μάθω το εξής: τέλη Απριλίου ετοιμάζουμε με την παρέα μου ταξίδι στη Βαρκελώνη και από κει πτήση για Ίμπιζα.
Τί έχετε να μου προτείνετε για το τί να κάνουμε εκεί;
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Καλημέρα... εγώ φέτος το καλοκαίρι ψάχνω πολλούς προορισμούς και στο τέλος είναι σίγουρη θα καταλήξω Ελλάδα...Η ερώτηση μου είναι η εξής(δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα??? Μαγιόρκα ή Μινόρκα??? Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι θάλασσες αλλα να έχει και μια κάποια ζωή για ζευγάρι
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.742
Μαγιόρκα ή Μινόρκα??? Μας ενδιαφέρουν κυρίως οι θάλασσες
Καθαρά,κρύα νερά.
Μέτριες παραλίες.
Καλύτερα Ελλάδα.
Όποιος ξεκινά με γνώμονα κυρίως τις παραλίες,ας σκεφτεί πρώτα τα Ελληνικά
νησιά και ας ξεχάσει τις Βαλεαρίδες.
 
Μηνύματα
31
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη-Μαγιόρκα
καλησπέρα, εχω κλείσει 6 μέρες στην Μαγιόρκα, αμέσως μετά απο Βαρκελώνη. Έχω κλείσει ξενοδοχείο μέσα στην Πάλμα αλλά τώρα εχω ένα πρόβλημα. Πάω να νοικιάσω αυτοκίνητο μεσώ ίντερνετ και όλοι λένε μόνο με πιστωτική. Εγω εχω κάποιες χρεωστικές κάρτες. Βλέπω οτι χωρίς αυτοκίνητο δύσκολα θα μπορέσω να δω το νησί. Τι μου προτείνεται;; Υπάρχει τρόπος να εκει να βρω χωρίς πιστωτική, όπως γίνεται στα ελληνικά νησιά;
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα και από μένα!!! Προσπαθώ να οργανωθώ για Βαρκελώνη και θα ήθελα να τα επισκεφθώ συνδιαστικά Μαγιόρκα και Ίμπιζα. Με 8 ημέρες συνολικό ταξίδι τον Αύγουστο πιστεύετε ότι είναι εφικτό να δει κανείς και τα 2 νησιά; Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom