ko samoui,koh phangan,bangkok τι πρεπει οπωσηποτε να κανω κ να δω

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
δηλαδή θάλασσα θα πηγαίνουμε απόγευμα λόγω παλίρροιας.μην γελατε σας βλεπω
Η παλίρροια δεν είναι πάντα απόγευμα. Μπορεί να είναι και πρωί, μπορεί και βράδυ. Εκεί τις ξέρουν τις ώρες, δημοσιεύονται και στις εφημερίδες. Θα ρωτάτε στο ξεν/χείο και θα σας λένε πότε. Ίσως το δημοσιεύουν και σε εβδομαδιαία βάση.
 

kithira

Member
Μηνύματα
47
Likes
5
αντιηλιακα ,αντιοκουνουπικα εντομοαπωθυτικα τα αγοραζω ελλαδα η ταιλανδη?εννοω θα εχει εκει σωστα?αμα παθουμε καμια τροφικη δηλητηριαση λεμονια υπαρχουν σε περιπτωση που δεν βοηθησουν τα ιμμοντιουμ?τι ρουχα να παρω?παπουτσια?ειμαι πολυ ενθουσιασμενηηηηηηηηηηηηηηηηη...αααα μασκες βατραχοπεδιλα κτλ απο εκει?υποτιθεται ειναι κ παμφθηνα ετσι?α επισης να αγορασω κινητο απο εκει?για πιο φθηνα λεωω ..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Εσύ δεν θά'χεις αποσκευές μαζί σου, κοντέινερ θα έχεις...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ρίξε ένα αντηλιακό κι ενα αντικουνουπικό στη βαλιτσα σου γιατί να χάνεις χρονο να ψάχνεις εκεί;Τα φαρμακα που θα χρειαστείτε θα τα βάλεις στη βαλίτσα που θα παραδώσεις στο αεροδρομιο και θα κρατήσεις στη χειραποσκευή 2-3 χάπια για το δρόμο.Αν κάτι ειναι απολύτως απαραίτητο και πρεπει να βρισκεται στη χειραποσκευη να εχεις τη συνταγή γιατρού μαζί για παν ενδεχόμενο.
Θα σου πρότεινα να έχετε και κάποια μετρητά μαζί και να μη βασιστειτε 100% στην κάρτα,ιδίως για τα νησιά.
Οσον αφορά το φαγητό μιας και πάτε πρώτη φορά στο εξωτερικό σου γραφω τα κλασσικά,εμφιαλωμενο νερό ακομη και στο πλυσιμο των δοντιών,αποφευγουμε τις σαλάτες και τα φρούτα εκτος κι αν τα πλυνουμε οι ίδιοι και προτιμουμε καλομαγειρεμένα φαγητά κι οχι ωμα.Το άτομο με τη νόσο Crown χρειάζεται έξτρα προσοχή αλλά αυτό φαντάζομαι το γνωρίζετε ήδη.Ρωτήστε το γιατρό σας να σας προτείνει κάποια αντιβιωση να έχετε μαζι σας σε περίπτωση μικροβιακης λοιμωξης,δεν ειναι καθολου σπάνιες σε Ασιατικές χώρες.Την ειχα πατήσει ασχημα κι απο τοτε τη βαζω στη βαλιτσα πρωτη πρώτη.
Κατα τ'άλλα ζηλεύω πολύ,μεγάλη αγάπη η Ταϋλάνδη και μην έχεις καθόλου αγχος θα περάσετε τέλεια!!!
 

kithira

Member
Μηνύματα
47
Likes
5
villi σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,ελπιζω οταν επιστρεψω να εχω λυσει το προβλημα που εχω με το ιντερνετ και να σας γραψω κ εγω την ιστορια μου .σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
 

kithira

Member
Μηνύματα
47
Likes
5
Βοήθεια!!! Ξενοδοχείο χαλιά!!πισίνα τόσο χαλιά που μου θυμίζει κάτι βάλτους με πράσινα βρύα.υποτίθεται είναι 5αστερο.σαμουι. ίντερνετ μόνο στους κοινόχρηστους.πάλι καλά.για μας πολύ ακριβα.που είναι αυτά που ονειρεύτηκα?οι παραλίες στη τσαμειγκ είναι οκ?καθαρές? Να το επιχειρήσουμε. Γιατί πήγαμε βόλτα στους δρόμους της κ παθαμε κομπλα..what the φακ? Ελπίζω το Παγκάν να είναι καλύτεροι.κλαψ
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
το Τσαουνιγκ ζεχνει εδω και χρόνια . Εκει μενεις ;Λαθος επιλογη , μόνο για βολτα το βραδυ αξιζει . Πηγαινε για μπανιο στη Μενααμ , κοντα ειναι .

για το ξενοδοχειο μου κανει εντυπωση , συνηθως ειναι αξιοπρεπη και οικονομικα
 

kithira

Member
Μηνύματα
47
Likes
5
Στο κομμάτι λίγο πριν την τσιαμεγκ.αμ δεν το ήξερα ότι ζεχνει.την πατησα άσχημα.εντομεταξυ επέμενα εγω για Ταϊλάνδη κ τώρα τι να πω στο συζυξ που έχει φρικαρει? πως να το σώσω αυτό το ταξίδι?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
ελα υπερβαλει μιυ φαινεται ο συζυγος , αν το ξενοδοχειο ειναι τόσο χάλια μιλησε με τον υπευθυνο και πηγαινετε σε άλλο . Απο ωραια ξενοδοχεια άλλο τιποτα . Φαγητο εχει τελειο , πηγαινετε εκδρομες τριγυρω μια χαρά εισαστε . Εχετε παρει ειδηση τι γινεται στην Ελλαδα αυτη την εβδομαδα ; Θα θελατε να εισαστε εδω να τρωτε φρικη ;
παρτο αλλοιως και σας ευχομαι να περασετε τέλεια
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ψυχραιμία!! Πάτε σε κανένα πρακτορείο να δείτε για εκδρομές σε κοντινά νησιά! Mπορείτε να πάτε και στο tropical easy που το έχει Έλληνας να σας προσανατολίσει. (75/1 Moo 1, T. Maenam, Koh Samui η διεύθυνση)
Και να φάτε μια μέρα στο ninja!! Μμμ γιάμι γιάμι!

Ελπίζω να περάσετε τέλεια! Καλά λέει η Κική, πάρτε το αλλιώς γιατί οι μέρες θα περάσουν και δεν θα ξαναγυρίσουν!

Να περάσετε τέλεια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom