Capital Controls και ταξίδια

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Παιδια μολις ετοιμασαμε το patch για να μην περνανε οι ελληνικες καρτες. Δυστυχως :( Αν εχω νεωτερα θα ενημερωσω.
 
Μηνύματα
26
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
ταιλανδη,ινδια,περου...
Ρε παιδια θελω να κλεισω 3 εισητηρια για βατικανο με χρεωστικη της εθνικης.60 ευρω κανουν οποτε τι γινετε;ειμαι στο οριο και τα κλεινω κανονικα;γνωριζει κανεις;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ρε παιδια θελω να κλεισω 3 εισητηρια για βατικανο με χρεωστικη της εθνικης.60 ευρω κανουν οποτε τι γινετε;ειμαι στο οριο και τα κλεινω κανονικα;γνωριζει κανεις;
Δοκίμασες να τα κλείσεις και το κατάφερες; Νομίζω πως δεν μπορούμε να κάνουμε καμία αγορά από εταιρεία που η έδρα της δεν είναι η ελλάδα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Ρε παιδια θελω να κλεισω 3 εισητηρια για βατικανο με χρεωστικη της εθνικης.60 ευρω κανουν οποτε τι γινετε;ειμαι στο οριο και τα κλεινω κανονικα;γνωριζει κανεις;
Εννοεις το οριο των 60 ευρω,αναληψη απο ατμ στην Ελλαδα,ομως...αλλα δεν ισχυει για κρατησεις που τα λεφτα,θα φυγουν απο Ελλαδα.
 
Μηνύματα
26
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
ταιλανδη,ινδια,περου...
Μμμμμ τζιφος τελικα παιδια,εχετε δικιο.Δεν με αφησε να τα κλεισω.Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
στο εξωτερικό με Ελληνική κάρτα μπορεί να γίνει ανάληψη ή αγορά χωρίς περιορισμούς?
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Σε αυτό δεν νομίζω να υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση.Είπαν ότι δεν θα ισχύουν για αγορές στο εξωτερικό και αόριστα ότι πιθανόν να αντιμετωπίσουν προβλήματα στις αναλήψεις.Λογικά οι ξένες τράπεζες δεν θα προσαρμόσουν το σύστημα τους μόνον για τις Ελληνικές κάρτες στα 60,00 Ευρώ και θα ισχύει το όριο της κάθε κάρτας.Αλλά κανείς δεν ξέρει σίγουρα.Δεν είναι κανείς έξω να μας πεί;΄Ολοι "μέσα" είμαστε;:D
Αυτό είχα διαβάσει και για αυτό έχω την απορία. Ευτυχώς δεν είμαι έξω. Αλλά όποιος είναι έξω μένει ξεκρέμαστος? Παράλογο το θεωρώ , και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα έκανα αν μου συνέβαινε.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Αυτό είχα διαβάσει και για αυτό έχω την απορία. Ευτυχώς δεν είμαι έξω. Αλλά όποιος είναι έξω μένει ξεκρέμαστος? Παράλογο το θεωρώ , και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα έκανα αν μου συνέβαινε.
Αυτό ήταν η αισιόδοξη άποψη που υπήρχε στην αρχή και πάνω στην σύγχυση.

Δυστυχώς μετά ξεκαθάρισε ότι δεν γίνεται δεκτή οποιαδήποτε συναλλαγή με επιχείρηση που έχει έδρα στο εξωτερικό.Και φυσικά δεν γίνεται καμμία ανάληψη από το εξωτερικό.Φυσικά έμειναν ξεκρέμαστοι άνθρωποι που ήταν στο εξωτερικό.Είπαν ότι θα πάρουν κάποια μέτρα για να τους καλύψουν/βοηθήσουν.Θα το κάνουν μέσα στον γενικό χαμό;Ποιός ξέρει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.693
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom