Συνταξιδιώτες

fiesta

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Peru
Ταξίδι-Όνειρο
Mars
Nαι αυτό αληθεύει.Εμένα χάλασε μια φιλία από ένα ταξίδι στο Παρίσι έτσι και να σκεφτείς ότι κάναμε πολύ παρέα πριν αλλά όταν είσαι από το πρωί μέχρι το βράδυ με το άλλο άτομο για μέρες βγαίνουν όλα τα αρνητικά στην φόρα.Πρέπει να γίνουν από πριν καλές εξηγήσεις, όσο είναι δυνατόν αυτό, για το πως θα κινήστε εκεί που θα πάτε.Εσύ μπορεί να θέλεις να γυρνάς από το πρωί μέχρι το βράδυ ασταμάτητα(πχ.εγώ:)) αλλά ο άλλος να θέλει γυρνάει το μεσημέρι στο ξενοδοχείο για ύπνο και να την αράζει σε καφετέριες για ώρες.Εσύ μπορεί να θέλεις να την βγάλεις οικονομικά(πάλι εγώ) ενώ ο άλλος μπορεί να θέλει να τρώει κάθε ημέρα σε εστιατόρια.Εσύ μπορεί να θέλεις βόλτες στα σοκάκια ενώ ο άλλος σε εμπορικά κέντρα.Πρέπει οπωσδήποτε να είσαι από την αρχή προετοιμασμένος ότι δεν θα μπορέσεις να κάνεις όλα αυτά που ονειρεύτηκες. Ο μόνος τρόπος για να γίνει κάτι τέτοιο είναι να πας μόνος σου.
βάλε με στην λίστα σου
σιχαίνομαι τα mall μόνο τα super markets θέλω να επισκέπτομαι που μπορείς να καταλάβεις κ τα χούγια ενός λαού...
 

evitaki_boa

Member
Μηνύματα
40
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Περού & Βολιβία
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος !!!
Χαίρεται και από εμένα συνταξιδιώτες....
Οι υποχρεώσεις...ο χρόνος ... τα χρήματα .... δυστυχώς κάνουν ακόμα πιο δύσκολη την εύρεση παρέας στα ταξίδια ... και κυρίως σε μεγάλα και μακρινά ταξίδια!
Ετοιμάζομαι να ταξιδέψω προς Λατινική Αμερική για αρκετό χρονικό διάστημα ...το πρότεινα σε μερικούς φίλους αλλά ήξερα ήδη την απάντηση !
Επομένως σόλο !!!!
Μην το σκέφτεσαι καν.... Θα σου δοθεί η ευκαιρία να αναγνωρίσεις καλύτερα και τον εαυτό σου !!!!!
Καλά ταξίδια λοιπόν !!!!!!!!!!
 

fiesta

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Peru
Ταξίδι-Όνειρο
Mars
Χαίρεται και από εμένα συνταξιδιώτες....
Οι υποχρεώσεις...ο χρόνος ... τα χρήματα .... δυστυχώς κάνουν ακόμα πιο δύσκολη την εύρεση παρέας στα ταξίδια ... και κυρίως σε μεγάλα και μακρινά ταξίδια!
Ετοιμάζομαι να ταξιδέψω προς Λατινική Αμερική για αρκετό χρονικό διάστημα ...το πρότεινα σε μερικούς φίλους αλλά ήξερα ήδη την απάντηση !
Επομένως σόλο !!!!
Μην το σκέφτεσαι καν.... Θα σου δοθεί η ευκαιρία να αναγνωρίσεις καλύτερα και τον εαυτό σου !!!!!
Καλά ταξίδια λοιπόν !!!!!!!!!!
θα ταξιδεψω Ιουλιο Αυγουστο Περου, υπαρχει περιπτωση νασαι εκει αυτο το διαστημα??

Χαίρεται και από εμένα συνταξιδιώτες....
Οι υποχρεώσεις...ο χρόνος ... τα χρήματα .... δυστυχώς κάνουν ακόμα πιο δύσκολη την εύρεση παρέας στα ταξίδια ... και κυρίως σε μεγάλα και μακρινά ταξίδια!
Ετοιμάζομαι να ταξιδέψω προς Λατινική Αμερική για αρκετό χρονικό διάστημα ...το πρότεινα σε μερικούς φίλους αλλά ήξερα ήδη την απάντηση !
Επομένως σόλο !!!!
Μην το σκέφτεσαι καν.... Θα σου δοθεί η ευκαιρία να αναγνωρίσεις καλύτερα και τον εαυτό σου !!!!!
Καλά ταξίδια λοιπόν !!!!!!!!!!
εχω κανει ολα τα ταξιδια μονη μου
αν περιμενα απο φιλους κ γνωστους
θαχα γινει ο πλατανος της Τσαγκαραδας Πηλιου
 
Last edited by a moderator:

evitaki_boa

Member
Μηνύματα
40
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Περού & Βολιβία
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος !!!
θα ταξιδεψω Ιουλιο Αυγουστο Περου, υπαρχει περιπτωση νασαι εκει αυτο το διαστημα??



εχω κανει ολα τα ταξιδια μονη μου
αν περιμενα απο φιλους κ γνωστους
θαχα γινει ο πλατανος της Τσαγκαραδας Πηλιου
Θα χαιρόμουν πολύ να σε συναντούσα ....αλλά στο Περού θα είμαι κατά τον Απρίλιο-Μάιο 2016! Οπότε ετοιμάσου για δεύτερο γύρο !!!!
Ανυπομονώ να μάθω τα νέα και τις εντυπώσεις από το ταξίδι σου !!!!!
 

seaadjuster

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας!! Είμαι νέο μέλος και ξεκινάω αυτή την συζήτηση γιατί ψάχνω συνταξιδιώτες όπως φανερώνει και ο τίτλος. Τα τελευταία χρόνια περίμενα πως και πως να τελειώσω το σχολείο για να μπορέσω να ακολουθήσω τον τρόπο ζωής που μου ταιριάζει- λατρεύω τα ταξίδια. Τον Οκτώβριο του '14 έγινα 18 και δυο μήνες αργότερα πραγματοποίησα το πρώτο μου ταξίδι στην Αγγλία και από τότε σχεδιάζω να επισκεφτώ άλλους τόσους προορισμούς αλλά το μοναδικό μου πρόβλημα είναι οτι δεν με ακολουθούν οι φίλοι μου. Μου 'ρθε λοιπόν η ιδέα, να αναζητήσω άτομα με τα οποία μοιραζόμαστε αυτό το κοινό πάθος, να γνωριστούμε και να ταξιδέψουμε μαζί. Στα άμεσα σχέδια μου είναι να ταξιδέψω στην Αίγυπτο, Περού,Ολλανδία και το μεγαλύτερο μου όνειρο είναι να πάω Ινδία, Ταϊλάνδη κ γενικά να γυρίσω την Ασία. Φυσικά, ενδιαφέρομαι να επισκεφτώ και πιο εμπορικούς και γνωστούς προορισμούς όποτε οποίος ταυτίζεται , θα χαρώ πολυ να επικοινωνήσει μαζί μου!!
πολύ καλή κίνηση η ανέυρεση συνταξιδιωτών ενδιαφέρομαι και εγώ για κάτι τέτοιο μιάς και θέλω να ταξιδέψω στα ίδια περίπου μέρη.

να σου πω εγώ σκέφτωμαι και ταξίδι με αυτοκίνητο τουρκία περσία αζερμπαιτζάν πακιστάν ινδία ταιλάνδη κλπ

πρόβλημα ίσως είναι βέβαια και η μεγάλη διαφορά ηλικίας ανάλογα με πόσο ελέυθερο μυαλό έχει κανείς
 
Last edited by a moderator:

perkouv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ιαπωνία, Μαρόκο
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Αγαπητό μέλος fiesta, μόλις διάβασα σε μια ανάρτησή σου ότι θα είσαι στο Περού το προσεχές διάστημα. Θα βρίσκομαι κι εγώ εκεί από 10-30 Ιουλίου. Θα ταξιδέψω μόνος για κάποιο διάστημα στην περιοχή του Κούσκο και της Λίμνης Τιτικάκα. Αν δεις το μήνυμά μου, επικοινώνησε μαζί μου μήπως και μπορέσουμε να οργανώσουμε κάτι παρέα.
 

fiesta

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Peru
Ταξίδι-Όνειρο
Mars
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Αγαπητό μέλος fiesta, μόλις διάβασα σε μια ανάρτησή σου ότι θα είσαι στο Περού το προσεχές διάστημα. Θα βρίσκομαι κι εγώ εκεί από 10-30 Ιουλίου. Θα ταξιδέψω μόνος για κάποιο διάστημα στην περιοχή του Κούσκο και της Λίμνης Τιτικάκα. Αν δεις το μήνυμά μου, επικοινώνησε μαζί μου μήπως και μπορέσουμε να οργανώσουμε κάτι παρέα.
σου εστειλα κ προσωπικο μηνυμα

Θα χαιρόμουν πολύ να σε συναντούσα ....αλλά στο Περού θα είμαι κατά τον Απρίλιο-Μάιο 2016! Οπότε ετοιμάσου για δεύτερο γύρο !!!!
Ανυπομονώ να μάθω τα νέα και τις εντυπώσεις από το ταξίδι σου !!!!!
τώρα το είδα
ναι... γιατί όχι κ του χρόνου
γεροί ναμαστε
κάτσε να πάω πρωτα
κοντοζυγωνει ο καιρος κ η αγωνια μεγαλωνει
 
Last edited by a moderator:

johnnyx3

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους σας,
μόλις έκανα εγγραφή στη σελίδα σας. Ψάχνω κάποια ελληνική σελίδα που να διαθέτει μηχανή για την εύρεση παρέας για ταξίδια ή forum που να διαθέτει αυτή τη πληροφορία συγκεντρωμένη. Αν γνωρίζατε κάποια, θα εκτιμούσα την απάντησή σας

Σας ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom