Κουφονήσια Κουφονησια!

Despoina.dr

Member
Μηνύματα
14
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΗΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΡΗΤΗ
Καλησπέρα!Λέω κ εγώ με τον ανδρα μου να πάμε φέτος διακοπές στα κουφονησια κ στην Ηρακλεια μέσα Ιουλίου. 3 μέρες κουφονησια 3 ηρακλεια.Στην Ηρακλεια είναι ο κουμπάρος μου οπότε ξέρω που θα πάω που θα μείνω κλπ κλπ.Απο κουφονησια όμως τίποτα. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να βρω δωμάτιο δίκλινο max 50 ευρώ την ημέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο? Δε με ενδιαφέρουν οι πολλές πολυτελείες. Ένα αξιοπρεπές δωμάτιο θέλω απλά για έναν ύπνο.
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Καλησπέρα!Λέω κ εγώ με τον ανδρα μου να πάμε φέτος διακοπές στα κουφονησια κ στην Ηρακλεια μέσα Ιουλίου. 3 μέρες κουφονησια 3 ηρακλεια.Στην Ηρακλεια είναι ο κουμπάρος μου οπότε ξέρω που θα πάω που θα μείνω κλπ κλπ.Απο κουφονησια όμως τίποτα. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να βρω δωμάτιο δίκλινο max 50 ευρώ την ημέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο? Δε με ενδιαφέρουν οι πολλές πολυτελείες. Ένα αξιοπρεπές δωμάτιο θέλω απλά για έναν ύπνο.
Εγώ είχα μείνει σ'αυτό http://www.koufonisiarooms.gr/indexgr.php αρχές Ιουλίου με 45 ευρώ και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!! Να ζητήσεις, αν έχει , δωμάτιο στον πάνω όροφο!! Είναι στον κεντρικό δρόμο που κάνεις βόλτα(δεν είχαν φασαρία όμως).
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Παρολη την ανακατοσουρα που γινεται στις μερες μας εγω ειχα κλεισει να παω κουφονησια και για να μην χασω τα χρηματα αποφασισα οτι μου αξιζουν αυτες οι διακοπες. Θα ηθελα καποιες πληροφοριες προσφατες σχετικα με εστιατορια στο νησι οποιος ξερει
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Παρολη την ανακατοσουρα που γινεται στις μερες μας εγω ειχα κλεισει να παω κουφονησια και για να μην χασω τα χρηματα αποφασισα οτι μου αξιζουν αυτες οι διακοπες. Θα ηθελα καποιες πληροφοριες πρόσφατες σχετικα με εστιατορια στο νησι οποιος ξερει
Θα σου πρότεινα το neo remezzo που κι εγώ το είδα μέσα από εδώ και πήγα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη(καλές τιμές). Πήγα επίσης στο καρνάγιο(καλές τιμές) αλλά δεν ενθουσιάστηκα , όχι ότι δε μου άρεσε κάτι, απλά δεν ενθουσιάστηκα(από ατμόσφαιρα-περιβάλλον μ'άρεσε πολύ). Στο κάτω κουφονήσι πήγαμε στην ταβέρνα(κι εδω καλές τιμές) που υπάρχει (είχα ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά πάλι δεν ενθουσιάστηκα). Μετά για κάτι πρόχειρο υπήρχαν 3 πιτογυράδικα : η στροφή που έκανε 2.5 η πίτα(ή σουβλάκι για τους Αθηναίους :p ), στα άλλα 2 είχε γύρω στα 2 ευρώ . Τέλος, μέσα στο φόρουμ έχω δει πολλούς ευχαριστημένους απ'το καλόφεγγο(παραλία Πορί) και απ'τον καπεταν Νικόλα(κοντά στο καρνάγιο). Υπάρχει κι ένα τέλειο παγωτατζίδικο με φρέσκο παγωτό(φυστίκι νομίζω)!!!Λάτρεψα τη γεύση καραμέλα!! Δοκίμαδα και γλυκιά κρέπα απ'την κρεπερί δίπλα στη στροφή(το πιτογυράδικο που είπα παραπάνω) και δε μ'άρεσε καθόλου η λευκή σοκολάτα του (πάντα λευκή βάζω :p )
Υ.Γ: Γενικά είμαι καλόβολη στο φαγητό (δεν ξέρω πώς φαίνομαι απ'τα παραπάνω :p)
 

Christosxds

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Γειά σας!!! Θα πάω διακοπές Αμοργό. Σκέφτομαι να τα επισκεφθώ για μια μέρα (χωρίς διανυκτέρευση). Τι πιστεύετε ότι αξίζει να επισκεφθώ? Έχω ακούσει για τις παραλίες καθ από ότι έχω δει πραγματικά αξίζουν. Κάτι άλλο όμως έχει να προσθέσει κάποιος? Θα προλάβω να πάω και στο κάτω νησί? Από ότι έχω δει θα έχω ένα δωδεκαωρο στη διάθεσή μου? Τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ ;-)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γειά σας!!! Θα πάω διακοπές Αμοργό. Σκέφτομαι να τα επισκεφθώ για μια μέρα (χωρίς διανυκτέρευση). Τι πιστεύετε ότι αξίζει να επισκεφθώ? Έχω ακούσει για τις παραλίες καθ από ότι έχω δει πραγματικά αξίζουν. Κάτι άλλο όμως έχει να προσθέσει κάποιος? Θα προλάβω να πάω και στο κάτω νησί? Από ότι έχω δει θα έχω ένα δωδεκαωρο στη διάθεσή μου? Τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ ;-)
Τσεκάρεις τα καραβάκια που πηγαίνουν στο κάτω, και αν θέλεις αφιερώνεις εκεί ενα 3ωρο (κατά προτίμηση μεσημεριανές ώρες), όχι παραπάνω για βουτια και ταβέρνα.
Αλλιώς ξεκινάς με το πόδι και βλέπεις τις παραλίες μία-μία (θα αποζημιωθείς) καταλήγοντας στο πορι όπου κάνεις στάση για καφέ/φαγητό, πηγαίνεις στο φημισμένο γάλα κι επιστρέφεις.
Ένα δωδεκάωρο είναι πολύ καλός χρόνος για να δεις αρκετά! Θέληση & όρεξη να υπάρχει...
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Να γραψω και γω την εμπειρια μου απ τα κουφονησια. Αρχικα νομιζω οτι αξιζει να διαθεσεις λιγα χρηματα παραπανω για να πας με το flycat και οχι με το συμβατικο γιατι κανει πολλες ωρες και παει σε πολλα νησια. Οσο για ξενοδοχεια νομιζω οτι τα περισσοτερα ειναι αξιολογα οποτε οπου και να κλεισετε θα περασετε καλα. Για φαγητο για πιο οικονομικα ειναι ωραια στο φως φαναρι στο σαντουιτσαδικο η στροφη και στο neo remezzo Ενω κατι λιγο πιο ακριβο ειναι ωραια στον καπεταν νικολα. Οι παραλιες του νησιου ειναι η μια καλυτερη απ την αλλη, αλλα η αγαπημενη μου ειναι ο φανος και η ιταλιδα. Το γαλα ειναι ωραια νομιζω μονο για να το δεις, δεν αξιζει για μπανιο. Οπωσδηποτε να πατε ομως στην πισινα που ειναι τελεια. Απλα να πατε ωρες που δεν εχει πολυ κοσμο για να το ευχαριστηθειτε. Τωρα για το κατω κουφονησι. Εχει δρομολογια σχεδον ανα μια ωρα. Το καικακι αφηνει των κοσμο σε δυο παραλιες. Η μια με την ταβερνα που η παραλια της εχει κοτρωνες οποτε θελεις οπωσδηποτε παπουτσακια θαλασσης και η αλλη η πιο μεγαλη θελει ομπρελα γιατι το μοναδικο δεντρο που εχει ειναι κατηλημενο απο γυμνιστες. Εξοπλιστειτε με την καλη σας διαθεση, βαλτε το καλο σας χαμογελο παρτε τα μπανιερα σας και το κουφονησι σας περιμενει.
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Ξέρει κανείς αν γίνονται δρομολόγια απο Κουφονήσι για Κέρο-Γλαρονήσι;Ή απογορεύεται λόγω αρχαίων (στο πρώτο);Επίσης έχει κανείς εικόνα απο τη συχνότητα των δρομολογίων για Κάτω κουφονήσι τον μήνα Σεπτέμβριο (8-14);

Θενξ.
 

eiriniv

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Ξέρει κανείς αν γίνονται δρομολόγια απο Κουφονήσι για Κέρο-Γλαρονήσι;Ή απογορεύεται λόγω αρχαίων (στο πρώτο);Επίσης έχει κανείς εικόνα απο τη συχνότητα των δρομολογίων για Κάτω κουφονήσι τον μήνα Σεπτέμβριο (8-14);

Θενξ.
Το γλαρονησι ειναι ενα μικρο νησακι απεναντι απο το ανω κουφονησι. Δεν εχει παραλιες και το βλεπεις αν παρεις το καραβακι που σε παει κατω κουφονησι που περναει περιμετρικα
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Το γλαρονησι ειναι ενα μικρο νησακι απεναντι απο το ανω κουφονησι. Δεν εχει παραλιες και το βλεπεις αν παρεις το καραβακι που σε παει κατω κουφονησι που περναει περιμετρικα
Έχει αρκετούς μικρούς κολπίσκους που μπορείς άνετα να κάτσεις για μπάνιο, το θέμα είναι εάν σε αφήνει κάποια βάρκα εκεί, ειδικά την περίοδο που θα πάμε...


http://www.koufonisia.gr/?page_id=136
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Ξέρει κανείς αν γίνονται δρομολόγια απο Κουφονήσι για Κέρο-Γλαρονήσι;Ή απογορεύεται λόγω αρχαίων (στο πρώτο);Επίσης έχει κανείς εικόνα απο τη συχνότητα των δρομολογίων για Κάτω κουφονήσι τον μήνα Σεπτέμβριο (8-14);

Θενξ.
Το 2011 ήταν ένα καραβάκι η αιολια από τη σχοινουσα που πήγαινε 2 φορές την εβδομάδα κερος και κάτω κουφόνησί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom