Κινηματογραφική κουβέντα....

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Επίσης την Πέμπτη 15/01 έχουμε και την πρεμιέρα του νέου ντοκιμαντέρ του Γιώργου Αυγερόπουλου ''Agora''


http://www.exandasdocumentaries.com/gr/exandas/exandas-news/386--agora-15-

Ενδιαφέρουσα και η συνέντευξη του δημοσιογράφου.
http://tvxs.gr/news/sinema/o-giorgos-aygeropoylos-mila-gia-agora-tin-krisi-tis-ekloges
Για όποιον ενδιαφέρεται για το ντοκιμαντέρ υπάρχει δωρεάν προβολή του για λίγες μέρες στις 22:00 εδώ.
Πηγή: http://mobile.in.gr/Article.aspx?Id=1500009485
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
@emouli ωραίο άβαταρ.Είχα δει τότε την ταινία που ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.
Θενκς! Μου άρεσε η συγκεκριμένη ταινία και τώρα τη βρίσκω κι επίκαιρη γι' αυτό την επέλεξα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Επί τη ευκαιρία αν γνωρίζει κανείς καμιά καινούργια αξιόλογη ταινία, κατά προτίμηση λατινοαμερικάνικη, που να παίζεται σε κάποιο σινεμά εντός του νομού Αττικής(συνήθως δεν παίζονται σε πολλά δυστυχώς), ας την αναφέρει....
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Επί τη ευκαιρία αν γνωρίζει κανείς καμιά καινούργια αξιόλογη ταινία, κατά προτίμηση λατινοαμερικάνικη, που να παίζεται σε κάποιο σινεμά εντός του νομού Αττικής(συνήθως δεν παίζονται σε πολλά δυστυχώς), ας την αναφέρει....
Δες το Isla minima, την είδα προχθές και μου άρεσε πολύ. Τρομερή φωτογραφία και τοπία.. και η ιστορία σε κρατάει..!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δες το Isla minima, την είδα προχθές και μου άρεσε πολύ. Τρομερή φωτογραφία και τοπία.. και η ιστορία σε κρατάει..!
Για πες καμιά κουβέντα παραπάνω μπας και πάω και γω. Τι θέμα έχει; Όχι spoiler περικαλώ.
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Για πες καμιά κουβέντα παραπάνω μπας και πάω και γω. Τι θέμα έχει; Όχι spoiler περικαλώ.
Πολύ ωραία ταινία, την είδα κι εγώ πρόσφατα.
Δες εδώ για πληροφορίες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμπιστεύομαι τυφλά τα βραβεία Γκόγια και η συγκεκριμένη διαβάζω ότι πήρε ΔΕΚΑ. Θα πάω και θα πω κι εγώ την άποψή μου.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Για πες καμιά κουβέντα παραπάνω μπας και πάω και γω. Τι θέμα έχει; Όχι spoiler περικαλώ.
Βρισκόμαστε στην μετά Φράνκο εποχή σε ένα χωριό της ανδαλουσίας. Δύο κοπέλες εξαφανίζονται και το κράτος στέλνει δύο αστυνομικούς για τη διευρεύνηση της υπόθεσης. Η ταινία έχει σκηνές δράσης που αγωνίας, και σκηνές (τοπίων κυρίως) που σε ηρεμούν.. Γενικά μου άρεσε και η σκηνοθεσία και το σενάριο..
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
http://www.imdb.com/title/tt0449059/

Το on the road ταξίδι μιας εξαμελούς οικογένειας για τα παιδικά καλλιστεία στην Καλιφόρνια είναι ένα σχόλιο για το αμερικανικό όνειρο, με απολαυστικές ερμηνείες από όλο το καστ. Όσκαρ σεναρίου και β΄ αντρικής ερμηνείας (Άλαν Άρκιν).

Ωραία ταινιούλα, χαλαρή για το σπίτι, με αρκετές ευκαιρίες για κουβέντα... μετά.
έχει και το χιουμοράκι της.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βρισκόμαστε στην μετά Φράνκο εποχή σε ένα χωριό της ανδαλουσίας. Δύο κοπέλες εξαφανίζονται και το κράτος στέλνει δύο αστυνομικούς για τη διευρεύνηση της υπόθεσης. Η ταινία έχει σκηνές δράσης που αγωνίας, και σκηνές (τοπίων κυρίως) που σε ηρεμούν.. Γενικά μου άρεσε και η σκηνοθεσία και το σενάριο..
Δεν μου "άφησε" τίποτε η ταινία, παίδες. Καλή φωτογραφία (θλιβερά και καταθλιπτικά τα τοπία πάντως), προβλέψιμο σενάριο (σε μια περιοχή με 10 κατοίκους δεν έβρισκαν τον "ένοχο", έλεος), στο τέλος και η "πινελιά" με τη στερεοτυπική ματιά στο δίλημμα "εκδίκηση ή συμφιλίωση στη μετά Φράνκο Ισπανία), δεν τρελάθηκα. Βέβαια με 0,06€ εισιτήριο κινηματογράφου, δεν μπορώ να πω ότι κλαίω και τα λεφτά μου.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Πολύ ησυχία έπεσε..... :rolleyes-80: :rolleyes-80:
Τώρα που μπήκε για τα καλά το φθινόπωρο έχω να προτείνω δύο ταινίες!!
Η μία λέγεται τα "Μυαλά που κουβαλάς". Είναι animation ταινία της Disney και της Pixar. Η ταινία είναι τόσο για μικρούς όσο και για μεγάλους και το κεντρικό της θέμα είναι τα βασικά μας συναισθήματα: η χαρά, η λύπη, ο θυμός, ο φόβος και η αηδία!!

Η δεύτερη ταινία που είδα είναι το "Μυστικό της Αντελάιν".
Η Ανταλάιν γεννήθηκε καθώς έμπαινε ο 20ός αιώνας. Μια παγωμένη νύχτα, ένα ατύχημα τη φορτώνει με ένα τρομερό μυστικό κι αναγκάζεται να ζει μια απομονωμένη ζωή: δεν μπορεί να γεράσει. Μετά από χρόνια μοναξιάς, θα βρεθεί ο ένας που ίσως είναι άξιος να την κάνει να χάσει την αθανασία της.

Καλή θέαση...!!! :lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom