Τσεχική Δημοκρατία Διαμονή στην Πράγα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δεν θα σε βολέψει. Εγώ δεν θα έμενα έξω από την Παλιά Πόλη. Το πολύ Mala Strana κάπου κοντά στο ποτάμι, γιατί είναι κι εκεί γραφικά.
Μπορεί να μην έχει ξενύχτι, αλλά οι βραδινές βόλτες είναι πολύ ωραίες στο ιστορικό κέντρο της Πράγας. Γιατί να είσαι με το ρολόι στο χέρι;
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα παιδια
7-13 Δεκεμβρίου θα παμε Πράγα 2 ζευγάρια και λεω να αρχίσω απο τωρα να ψαχνό για κανενα ξενοδοχείο.
Εχετε να προτείνετε καποιο ξενοδοχείο με πρωινό στα 70€/βραδιά?
Ποια περιοχή προτείνετε και διανυκτέρευση όσοι έχετε πάει?
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Καλησπέρα παιδια
7-13 Δεκεμβρίου θα παμε Πράγα 2 ζευγάρια και λεω να αρχίσω απο τωρα να ψαχνό για κανενα ξενοδοχείο.
Εχετε να προτείνετε καποιο ξενοδοχείο με πρωινό στα 70€/βραδιά?
Ποια περιοχή προτείνετε και διανυκτέρευση όσοι έχετε πάει?
Δες ξενοδοχεία στην περιοχή Stare Mesto/Παλιά Πόλη για να είστε κοντά στο κέντρο και να μπορείτε να πάτε παντού με τα πόδια. Έχει πολλά ξενοδοχεία και δωμάτια στο booking, σίγουρα θα βρεις κάτι καλό...ψάξε λίγο να βρεις αυτά που σου αρέσουν περισσότερο και μετά μπορούμε να σε βοηθήσουμε από άποψη τοποθεσίας...
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εγώ εκλεισα αυτό.design metropol hotel prague.Καλό ξεκαλο θα δείξει.Τρελάθηκα με τόσα που διάβασα εδώ μέσα και άκρη δεν εβγαζα.θα σας δώσω πληροφορίες σε κάνα δύο εβδομαδες.Ελπίζω να μας βγει καλό.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εγώ εκλεισα αυτό.design metropol hotel prague.Καλό ξεκαλο θα δείξει.Τρελάθηκα με τόσα που διάβασα εδώ μέσα και άκρη δεν εβγαζα.θα σας δώσω πληροφορίες σε κάνα δύο εβδομαδες.Ελπίζω να μας βγει καλό.
Από άποψη τοποθεσίας, μια χαρά είναι το ξενοδοχείο. Καλά να περάσεις.
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?
Ρε παιδια κοιταω αεροπορικα για Πραγα χριστουγεννα η πρωτοχρονια και ξαφνικα εχουν παει οι τιμες στα υψη! Γνωριζει καποιος κατι?
Μου κανει εντυπωση, γιατι τετοια αυξηση και μονο στην Πραγα?
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εγώ εκλεισα αυτό.design metropol hotel prague.Καλό ξεκαλο θα δείξει.Τρελάθηκα με τόσα που διάβασα εδώ μέσα και άκρη δεν εβγαζα.θα σας δώσω πληροφορίες σε κάνα δύο εβδομαδες.Ελπίζω να μας βγει καλό.
Γυρισα και εγω απο πραγα.Λιγα πραγματα για το ξενοδοχειο.Ειναι πολυ κεντρικο και σχεδον ολα 5-10 λεπτα με τα ποδια.Το πρωινο τους ΓΙΑ 4* πολυ φτωχο για εμας που ειμαστε πολλα κυβικα:haha:.Στο booking το ειχα βρει 1090 ευρω για 4 βραδια που φυσικα δεν αξιζει για τοοοοοσα πολλα λεφτα.Το βρηκα με 370 απο ενα γραφειο και γι αυτο το εκλεισα.Απο θεα κατω απο τον 6 οροφο δεν βλεπεις τιποτα.Απο 7-8 οροφο να ζητησετε εστω για λιγο θεα απο ψηλα οχι την μερια που βλεπει στον κεντρικο δρομο.Αυτα τα λιγα.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Γιατι θα αλλαζαν κατι οι Τσεχοι στην κουζινα τους και δεν το ξεραμε????
αλαξανε πολλα αν οχι ολα στο ιστορικο -τουριστικο κεντρο-μιχ κουζινα καμια σχεση με τσεχικη κουζινα για χαρη του τουρισμου μην μπερδευομαστε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.705
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom