OΣΕ, το φαινόμενο :-(

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Πάρε και συ το κτελ λέμε να τελειώνουμε, τι κόλλημα είναι αυτό με το τρένο!! Αφου σε βολεύει περισσότερο, θα είναι περισσότερο άνετο, θα έχεις την ηρεμία σου και θα έχεις και χρόνο μπροστά σου. Ούτε να κατέβεις νωρίτερα, ούτε ξενοδοχεία, ούτε άγχος ούτε τίποτα.
Οκ θα πάρω λεωφορείο αν είναι.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ξέρει κανείς αν θα ξανααρχίσουν τα δρομολόγια Θεσσαλονίκη-Βελιγράδι;
Στο site του οσε δε μου βγαζει αποτελέσματα όταν κάνω αναζήτηση.. :(
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
A!
Eψαχνα στα κανονικα δρομολογια..
Πόσο χαζή πια!! :p
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κλείσω εισιτήρια μέσω της σελίδας του ΟΣΕ αυτές τις ημέρες;Εχω μια κάρτα που φαίνεται σαν visa αλλά στην πραγματικότητα είναι συνδεδεμένη με έναν λογαριασμό μου.
η φάση είναι ότι θα πρέπει να πάω να κάνω κατάθεση στον λογαριασμό και αν με δει κανείς θα με περάσει για τρελό :)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
ενημερώνω για όποιον θέλει να γνωρίζει ότι η συναλλαγή με τον ΟΣΕ έγινε κανονικά αφού κατέθεσα χρήματα στο μηχάνημα μέσω online κατάθεσης.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Πήρα το πρώτο μου κουπόνι εξαργύρωσης από "μίλια" στον ΟΣΕ. Μα δεν ακούγεται πολύ αστείο;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Α ναι και εγώ το είδα πριν λίγες ημέρες. 12 Ευρώ κουπόνι αλλά έχω κλείσει για πάρααα πολύ κόσμο εισιτήρια :)
 
Last edited:

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τώρα το είδα και γω. 15 ευρώ εξαργύρωση. Για δες ο ΟΣΕ!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ο τίτλος του θέματος ταιριάζει απόλυτα με αυτό που παρατηρώ τις τελευταίες ημέρες στον ΟΣΕ.

Την προηγούμενη εβδομάδα την Τρίτη ο ΟΣΕ αναγγέλλει απεργία για τις 8/6 μέσω εξώδικου (εδώ το link)
Παράλληλα όμως όλες αυτές τις ημέρες μπορούσε να κλείσει κάποιος εισιτήρια για εκείνη την ημέρα.
Τελικά την Δευτέρα 6/6 βγαίνει νέα ανακοίνωση με εξώδικο (εδώ το link) που αναφέρει ότι η απεργία θα γίνει στις 9/6 τελικά.
Παράλληλα βέβαια και μέχρι αυτή την στιγμή(Τρίτη 1 τα ξημερώματα) μπορεί να κλείσει εισιτήρια κάποιος κανονικά και στην επίσημη σελίδα του ΟΣΕ δεν αναφέρει τίποτα ακόμη.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Τελικά έβγαλε ανακοίνωση ο ΟΣΕ και στην σελίδα του για την απεργία εδώ αλλά πάλι δεν αναφέρει ποια δρομολόγια ακυρώνονται, πάλι κλείνεις εισιτήρια από ότι βλέπω κανονικά από την σελίδα του για την ημέρα της απεργίας και αν θέλεις να μάθεις πχ. ποια δρομολόγια ακυρώνονται μπορείς μόνο παίρνοντας σε ένα πενταψήφιο νούμερο με γενναία χρέωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom